ГАНЕШ Седе лотос - Ганеш, Ганапати, месинг статуа Индиска рака изработена религиозна скулптура на Ганеша

ГАНЕШ Седе лотос - Ганеш, Ганапати, месинг статуа Индиска рака изработена религиозна скулптура на Ганеша

DEN 2.67

Свеж

Достапно.

Рачно изработена религиозна скулптура на Ганеша седеше на лотос престол. Бог Ганеша : Винајак (познавања) и Вигнешвер (Бог да ги отстрани пречките). Мерки 3 x 2,2 x 4 инчи и тежи 1,32 lb. Еден од ваков вид, одличен квалитет - по многу привлечна цена !! Подарок за затоплување на куќите, специјални подароци за годишнина. Грижа : Не чистете со груби хемикалии. Рачно изработена религиозна скулптура на Ганеша седеше на лотос престол. Бог Ганеша : Винајак (познавања) и Вигнешвер (Бог да ги отстрани пречките). Мерки 3 x 2,2 x 4 инчи и тежи 1,32 lb. Еден од ваков вид, одличен квалитет - по многу привлечна цена !! Подарок за затоплување на куќите, специјални подароци за годишнина. Грижа : Не чистете со груби хемикалии. Благословете го вашето место и засилете ја убавината и духовноста на вашата куќа или работно место со овој зачудувачки антички месинг артефакт со златна завршница. „Бог Ганеша : Чаби, нежен, мудар, слон глава Ганеша, е отстранувач на пречки, божество кого божество Обожавателите прво признаваат кога посетуваат храм. Тој се поклонува за успех (Сиди) во претпријатија и интелигенција (Буди). Тој се поклонува пред да се започне секој потфат. Тој е исто така Бог на образованието, знаењето и мудроста, литературата и во ред Уметност. Ганеша е легендарниот писател кој, користејќи го својот скршен мешунки, кој често го држи, запишува делови од епот Махабхарата. Тоа прави многу сомнителен подарок за некој близок пред тој/таа да влезе во нова фаза во животот. Тоа претставува претставува Силата на врховното битие кој ги отстранува пречките и обезбедува успех во човековите напори. Ганеша е позната како слонови Бог во хинду -пантеон, претставувајќи мудрост, симболизирајќи ја среќата и успехот. Ганеша може да ги елиминира пречките и да ги благослови сите што ги сакавте да бидат здрави и среќни. Како сомнителен симбол, тој не само што служи за декоративна цел, туку може да ви помогне да ги отстраните пречките и тешкотиите во вашиот живот, да донесете успех и просперитет во вашиот живот. Статуата на Ганеш направена од високо квалитетни материјали од смола, долгорочна издржливост, поискрена. Статутот на Ганеш е исклучително уметничко дело, може да се постави каде и да сакате да украсите, како што се просторијата за медитација, канцеларија, дневна соба, полица за книги, маса, биро, кабинет, полица, автомобили, итн. Може да ве благослови во секое време.

Избор на клиенти

Фондации Дипломирање Девојче камена смола фигура, 7,68 “ Свеж
Фондации Дипломирање Девојче камена смола фигура, 7,68 “

Камена смола, кристал Дел од колекцијата Фондации на Енеско Комплетно извајана жена од камена смола...

DEN 1.00
JFSM Inc Ретки Ганеш Хиндуски слонови Бог на статуа на успех, 7 1/4-инчи Свеж
JFSM Inc Ретки Ганеш Хиндуски слонови Бог на статуа на успех, 7 1/4-инчи

Статуата на Ганеш седеше на пиедестал на лотос Направено од висококвалитетна ладна смола од ладно Мерк�

DEN 3.33
Веронез дизајн бронзена завршница краниумиографија стара мапа за богатство на статуата на черепот Свеж
Веронез дизајн бронзена завршница краниумиографија стара мапа за богатство на статуата на черепот

Долга 6 инчи, висок 4,5 инчи, широк 4,25 инчи Направено од ладна леана бронза, процес на мешање на бронзен пра

DEN 2.67
Креативен декор на паун украс во затворен дом занаетчиски поли-камен смола статуи и фигурини за свадбени подароци Свеж
Јонски? Свеж
Јонски?

Рачно изработено во Грција Чиста бела боја со финиш Мет камен Погодно за услови во затворен и надворешн�

DEN 2.33
Новика керамички фигурини мали пукара бикови сет од 3 рачно изработени мултикорозни три 2in h x 2in w x 1.2in d перу скулптура Свеж Попустот
Лулу декор, статуа од леано железо статуа за стоп на кучиња, тежи 4,2 фунти Свеж
Лулу декор, статуа од леано железо статуа за стоп на кучиња, тежи 4,2 фунти

Рачно изработен, симпатичен и привлечен изглед, добро изработен стопер за врата од леано железо кучиња �

DEN 0.33
Kingnow жена и мачка статуа дрво фигура рачно занаетчиски украси украси за домашни декории акценти Свеж
Kingnow жена и мачка статуа дрво фигура рачно занаетчиски украси украси за домашни декории акценти

Материјали : 100% дрво врежан мачки декор, едноставно и интуитивно ја покажува loveубовта помеѓу мачката и н

DEN 383.84