Elegrp 15 Amp 125 Volt NEMA 5-15R 2 Пол 3 жица заземјување директно сечило за замена на електричен конектор за замена на кабелот за комерцијална оценка, жолта, 1 пакет

Elegrp 15 Amp 125 Volt NEMA 5-15R 2 Пол 3 жица заземјување директно сечило за замена на електричен конектор за замена на кабелот

DEN 2.67

Свеж

Достапно.

✅ 【Добро е да се користи и инсталира】 уникатно затемнето тело обезбедува безбедно зафаќање, вртење и влечење. Усогласувањето на карактеристиките на лицето и телото го олеснува склопот. Завртки за зафат се инсталираат од истата страна за да се олесни затегнувањето. ✅ 【Прилагодлив мерач на жици】 Замена на кабелот за продолжување на кабелот за завршување со прилагодлива прицврстувач на задниот кабел за разни големини на жици 18-12 AWG, и тој е погоден за правење нови кабли за напојување или поправка на жиците за продолжување. Добро за индустрија, дом, канцеларија, градина, итн. ✅ Широка апликација】 Совршено за употреба со прекинувачи за трансфер на генератор или приклучок за влез за напојување за снабдување со моќност во вашиот дом, бизнис, морски/брод или RV/приколка. Широко се користи за генератори, опрема за заварување, топла проводник на месинг терминал, неутрален спроводник на сребрен терминал и копнен проводник до зелена хексадецимална завртка. 4. Соберете го телото на жичен уред со куќиште. Порамнете го клученото куќиште со клучот на телото на уредот. Затегнете ги завртките за склопување. 5. Наизменично затегнете ги завртките за прицврстување на кабелот 10-12 in-lbs. вртежен момент. Осигурете се дека стегачот на кабелот се потпира над јакна на кабелот, а не над спроводниците. Забелешка : . Вградениот зафат на кабелот автоматски се прилагодува за употреба со 18-12 AWG.

Избор на клиенти

Creative Creative Hobbis Green SPT -1 Femaleенски лизга на приклучок - ZIP, Vampire, Gilbert, Slide заедно приклучок, додадете Свеж
Creative Creative Hobbis Green SPT -1 Femaleенски лизга на приклучок - ZIP, Vampire, Gilbert, Slide заедно приклучок, додадете

? Пакет на големо : 5пакет креативни хобини зелени SPT1 женски лизга на приклучоци, познати и како поштенск�

DEN 2.33
ODS привлече роботско пливање, привлечете го USB LED LED светло 4-загрозено мулти-спојно зглобно електрично мамка за риболов Свеж Попустот
Qmcandy 10 Пара - 12 Пара Природни Камени Ушни Приклучоци Двоен Одблесокот Седло Истегнување Мерачи Експандер 2G-5/8 инчи Свеж
Серија за големина серија на серии, чист шуплив анален приклучок, мал Свеж
Серија за големина серија на серии, чист шуплив анален приклучок, мал

Земете epиркање внатре : Овој приклучок за шуплив задник е дизајниран за да ekиркате во длабочините на дуп

DEN 1132.80
Elecbee 60309 230V 16A 3PIN 220V-250V 50/60Hz 3P 6H 2P+E водоотпорен IP67 CEE Industrial IEC60309 Plug Blue Свеж
Elecbee 60309 230V 16A 3PIN 220V-250V 50/60Hz 3P 6H 2P+E водоотпорен IP67 CEE Industrial IEC60309 Plug Blue

3pin, 16 A, 220 V250 V, приклучок за монтирање на кабел, IP67, сина Меѓународен стандард : IEC603091 IEC603092 Водоотпорен ште

DEN 1.00
Левитон CR020-Gy Gy Rec Dup Flat Flace 2Po3wi 5-20R 20A25V, сива Свеж
Левитон CR020-Gy Gy Rec Dup Flat Flace 2Po3wi 5-20R 20A25V, сива

Терминални завртки со големи глави, поткрепени и затегнати, прифатете ја жицата бр.10 бакар или бакар обл

DEN 42.56