MSA 10110488 Altair 4x Multigas Detector & Calibration Kit

MSA 10110488 Altair 4x Multigas Detector & Calibration Kit

DEN 4407.20

Свеж

Достапно.

Altair 4 XR со Bluetooth е исклучително издржлив мултигас детектор кој истовремено мери до четири гасови од широк спектар на опции на сензори XCell (R), вклучувајќи запаливи гасови, (LEL, O2, CO, H2 S). Детекторот Altair 4 XR со Bluetooth ги надминува индустриските стандарди во неколку клучни области. Неговиот четиригодишен живот на сензори е 60% подолг од просекот на индустријата, додека неговото 24-часовно време на траење го надминува просекот на индустријата за 71%. Овој разноврсен преносен детектор е совршен натпревар за индустрии кои се движат од противпожарна борба до заварување, а неговиот излез на дигитален сензор го прави помалку веројатно да страда од мешање на РФ. Единицата има ексклузивен Motionalert, кој им овозможува на другите да знаат дали корисникот станал неподвижен, и инстантлот, рачен аларм што ги предупредува другите за потенцијално опасни ситуации. Оваа солидна единица е дизајнирана да издржи пад до 20 стапки (6м) и користи помалку од половина повеќе гас за калибрација како и просекот на индустријата. Информациите што се регистрираат на детекторот може да се видат на уред со Andriod за инстант монитор.

Избор на клиенти

АСУРИОН 3 Годишен План За Заштита На Домот Свеж
АСУРИОН 3 Годишен План За Заштита На Домот

Asurion.com или по телефон Ако не можеме да го поправиме, ќе ви испратиме еподарок картичка за куповната цена

DEN 2.33
E4HATS.com УСАВНА МОАРНА ВЕТЕРНА ВЕТЕРНА ПАТНА МЕША ГОДИНА Свеж
E4HATS.com УСАВНА МОАРНА ВЕТЕРНА ВЕТЕРНА ПАТНА МЕША ГОДИНА

100% памук Затворање на привремено Само миење на рацете Направено од 35% памук и 65% полиестер, назад Една го�

DEN 360.64
Копче за вратот на женката на желка надолу лабава вклопена опуштена вклопена маица со блуза за дами есен лето xo xo Свеж
Ое Замена Фарови Собранието НИСАН НЕПРИЈАТЕЛСКИТЕ Свеж
Ое Замена Фарови Собранието НИСАН НЕПРИЈАТЕЛСКИТЕ

Овој Производ Е : Нов Заменува Деловиброј На Врската НИ2502172 Може да има алтернативен модел...

DEN 0.67
Работно капаче на iRolskdnfh со копчиња и џемпери, еластична завој вратоврска назад капи за жени Свеж
Работно капаче на iRolskdnfh со копчиња и џемпери, еластична завој вратоврска назад капи за жени

100% полиестер Затворање на влечење Квалитетен материјал Оваа работна капа за жени е изработено од полие

DEN 200.00
Детска матурска матурска матурска матура за детски градинки за дете, за дете, за матура за матура за дете Свеж
Детска матурска матурска матурска матура за детски градинки за дете, за дете, за матура за матура за дете

Прекрасна Тасел : Секоја капаче за дипломирање во градинки е дизајнирано со ласка, што го прави прекрасн

DEN 3.00
X Autohaux 22030-28060 Електронско склопување на телото на гаснење за Toyota Camry 2002-2005 2.4L Свеж
X Autohaux 22030-28060 Електронско склопување на телото на гаснење за Toyota Camry 2002-2005 2.4L

Заменете го бројот на дел од ОЕ : 2203028040, 220300 H020, 2203028060, S20128 Ве молиме проверете го бројот на ОЕ пред да го к�

DEN 3.00
Титан 15610 3/8-Инчен Погон х 10мм Хексадецимален Битен Штекер Свеж
Титан 15610 3/8-Инчен Погон х 10мм Хексадецимален Битен Штекер

3 / 8 " диск хром ванадиум приклучок со корозија отпорни на хромирани заврши 10мм хексадецимален бит изгра�

DEN 2.00
3drose Симпатична црвена, зелена, жолта, пурпурна срцева шема - плочи Свеж
3drose Симпатична црвена, зелена, жолта, пурпурна срцева шема - плочи

Дијаметар : 7 1 / 2 Направено од порцелан Злато надвор и внатре во рамките Вклучен штанд Само украсна употр

DEN 599.84