WSSBK ADM04 MINI DIGITAL MULTIMETAR DC AC напонски мерач на мерач на мерач мулти-тестер што не е контактна напон аларм

WSSBK ADM04 MINI DIGITAL MULTIMETAR DC AC напонски мерач на мерач на мерач мулти-тестер што не е контактна напон аларм

DEN 1305.60

Свеж

Достапно.

Измерете DC/AC напон, DC/AC струја, отпорност и проверка на диоди и континуитет. Функција за одржување на податоците. Со функцијата NCV (детектор на напон без контакт), посигурен за употреба. Со задно осветлување и работно светло, погодно за поголема околина, дури и во мракот. Ниска индикација за батеријата.Ауто напојување, повеќе заштеда на енергија. Измерете DC/AC напон, DC/AC струја, отпорност и проверка на диоди и континуитет. Функција за одржување на податоците. Со функцијата NCV (детектор на напон без контакт), посигурен за употреба. Со задно осветлување и работно светло, погодно за поголема околина, дури и во мракот. Ниска индикација за батеријата.Ауто напојување, повеќе заштеда на енергија. Боја : Blue & Black Size : 128x61 x 25mm/5.0 "x 2,4" x 1.0 "напојување : 2 x 1.5 V AAA батерии (не е вклучено) DC напон : 200 MV/2 V/20 V/200 V+-(0,5%+3), 600 V+ -(0,8%+5) напон на AC : 2 V/20 V/200 V+-(0,8%+3), 600 V+-(1,0%+5) DC струја : 200μA/2000μA/20 MA/200 MA+-(1,8%+5) AC струја : 200μA/2000μA/20 MA/200 MA+-(2,0%+5) Отпорност : 200Ω/2kΩ/20kΩ/200kΩ/2 MΩ+-(1%+3), 20 MΩ+-(1,2%+15) опсег на диоди 1 V, резолуција 0.001 V, Тест на тестот : Околу 1m A, напон на отворено коло : околу 2,8 V. Екранот ја покажува приближната вредност на падот на напонот на диодата напред. 1/2 Дигитален LCD дисплеј.mini џеб автоматски опсег Дигитален мултиметар, лесно да се користи.measure DC/AC напон, DC/AC струја, отпорност и проверка на диоди и континуитет. ) функција, побезбедна за употреба. Со осветлување на задното осветлување и работно светло, погодно за поголема околина, дури и во темнината. Со случај за заштити. Показа за батеријата. Упатство за корисникот на Test1 XNOTS : Поради различни дисплеи и ефекти на осветлување, вистинската боја на производот може да биде малку поразлична од бојата прикажана на сликата. Ви благодариме! Поради рачно мерење, ве молиме, дозволете мерна девијација од 1-3мм.

Избор на клиенти

Професионален тестер за дигитална цврстина Graigar DHT-200plus изграден во мини-припиен DHT200Plus Преносен дигитален тестер Свеж
WSSBK TA804A Дигитален мултиметар Професионален автоматски тестер Вистински RMS Мултиметар Тенок интелигентен OHM NCV напон Свеж
Тестери за виталност на дигитална пулпа Орални заби нервни тестери за клиничка ендодонција YS-DT-A Свеж
Тестери за виталност на дигитална пулпа Орални заби нервни тестери за клиничка ендодонција YS-DT-A

1 Компактна големина, дигитален дисплеј, удобен за носење 2 ПРЕТСТАВНИ БЕЗБЕДНОСТ МОДЕ (СВЕТСКИ БЕЗБЕДНИ

DEN 191.84
MXBAOHENGENG AST-J TEST STAND STAND STARY Вертикална машина 500N 800мм без скала без мерач на сила Свеж
MXBAOHENGENG AST-J TEST STAND STAND STARY Вертикална машина 500N 800мм без скала без мерач на сила

Едноставна работа Работа со притисок на рацете Непречена работа тип на ротирање на решетката и пинион.

DEN 0.33
Мерач на дигитална сила Raesung HF-2K со S надворешен сензор 2000N 200kg 440lb Push Push Putl Pull Meange Tester Tester HF2K Свеж
Мерач на дигитална сила Raesung HF-2K со S надворешен сензор 2000N 200kg 440lb Push Push Putl Pull Meange Tester Tester HF2K

Мерач на дигитална сила HF2 K Пет режими на тестирање и три методи на приказ за избор N (Newton), KG (килограм) и IB

DEN 105.44