Кондензативен сензор за температура, прецизен сензор за монитор на дигитален сигнал за дигитален сигнал Кон капацитивна температурна влажност на влажноста

Кондензативен сензор за температура, прецизен сензор за монитор на дигитален сигнал за дигитален сигнал Кон капацитивна температурна

DEN 2.33

Свеж

Достапно.

Спецификација : Мерење на влажноста на оваа ставка е сензор за температура и влажност; Моделот е CJ2301. Опсегот на мумидност на оваа ставка е 0-99,5%RH, а мерењето на влажноста е 0,5 ° C, 3%RH. Ниска моќност : Сензорот усвојува високи прецизни компоненти за мерење на температурата, точноста на мерењето на температурата е ± 2 ℉; Точноста на мерење на влажноста е 3%RH, што сензорот за прибирање работи со мала потрошувачка на енергија. Прецизна PCB табла и ABS школка : Сензорот за монитор за влажност на температурата е изработен од прецизна PCB табла за жици и куќиште со висока јачина ABS, сензорот има одлична долгорочна стабилност, има голема цврстина и долг животен век. Излезен сигнал : Дигитален сигнал со единечен автобус : Кондензативниот сензор за температура е за дигитален сигнал за автобус. Забелешка Моделот за употреба на дигиталниот сигнал мора да биде во согласност со тоа што е WTHIN. Мини големина совршена за тегли, влажни, дома, резервоар за влекачи, просторија, канцеларија, инкубатор, гаража, подрум и други места каде што сакате да ги следите нивоата на температура и влажност. Спецификација : Мерење на влажноста на оваа ставка е сензор за температура и влажност; Моделот е CJ2301. Опсегот на мумидност на оваа ставка е 0-99,5%RH, а мерењето на влажноста е 0,5 ° C, 3%RH. Ниска моќност : Сензорот усвојува високи прецизни компоненти за мерење на температурата, точноста на мерењето на температурата е ± 2 ℉; Точноста на мерење на влажноста е 3%RH, што сензорот за прибирање работи со мала потрошувачка на енергија. Прецизна PCB табла и ABS школка : Сензорот за монитор за влажност на температурата е изработен од прецизна PCB табла за жици и куќиште со висока јачина ABS, сензорот има одлична долгорочна стабилност, има голема цврстина и долг животен век. Излезен сигнал : Дигитален сигнал со единечен автобус : Кондензативниот сензор за температура е за дигитален сигнал за автобус. Забелешка Моделот за употреба на дигиталниот сигнал мора да биде во согласност со тоа што е WTHIN. Мини големина совршена за тегли, влажни, дома, резервоар за влекачи, просторија, канцеларија, инкубатор, гаража, подрум и други места каде што сакате да ги следите нивоата на температура и влажност. Specification : Item Type : Temperature and Humidity Sensor Material : PCB, ABS Model : CJ2301 Temperature Range : -40°C to 80°C Humidity Range : 0-99.5%RH Measuring Humidity : ±0.5°C, ±3%RH Resolution : 0,1 ° C, 0,1%циклус на стекнување RH : 1/E (63%)

The humidity measurement of this item is temperature and Humidity Sensor; model is CJ2301. The mumidity Range of this item is 0-99.5%RH, and measuring humidity is ±0.5°C, ±3%RH. :

Избор на клиенти

Navitech Blue Heavy Duty Rugged Hard Case/Cover компатибилен со Action Camera Yuntab A9 Свеж
Navitech Blue Heavy Duty Rugged Hard Case/Cover компатибилен со Action Camera Yuntab A9

Обезбедете максимална заштита за вашата акциона камера Доказ за шок и водоотпорен Заменливи делови за �

DEN 1.00
Mirage Pet Products 20-inch Sant Francisco Skyline Screen Mirts за миленичиња, 3x-large, црвена боја Свеж
Mirage Pet Products 20-inch Sant Francisco Skyline Screen Mirts за миленичиња, 3x-large, црвена боја

Одговара на 18 „врат, 24“ Машинско миење внатре за лесна нега Повлечете го стилот за лесно облекување во �

DEN 240.96
Џемпери на фрагарни за жени плус големина, жени мода со цврста боја облеки дуксери палто палто качулка дуксер Свеж
Џемпери на фрагарни за жени плус големина, жени мода со цврста боја облеки дуксери палто палто качулка дуксер

Худи ќебе за жени преголема качулка ќебе камо худи за жени џемпери за жени худи каваи кауди пулвер худи �

DEN 1424.00
Заштитник На екранот Дизајниран За Sony CyberShot DSC-W180 W190 Дигитална Камера-Maxrecor Nano Matrix Crystal Clear Свеж
Заштитник На екранот Дизајниран За Sony CyberShot DSC-W180 W190 Дигитална Камера-Maxrecor Nano Matrix Crystal Clear

СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАН за ВАШИОТ УРЕДОдржувајте ја вредноста за препродажба и заштитете од нечистотија

DEN 1561.60
Поставени делови за замена на Purdue Purdue Pegboard Свеж
Поставени делови за замена на Purdue Purdue Pegboard

Бидејќи таблата за тестирање е изработена од пластика, лесно е да се исчисти со топла вода со сапуница и

DEN 2.00
Машка целосна кожна чанта со жито, голема 17 -инчна деловна патувачка лаптоп торба за гласини со метални патенти YKK Свеж
Chadeay Unisex Housidies Tranksuit потта за жени Поставете џемпери со маички со 2 парчиња и џемпери. Свеж
Chadeay Unisex Housidies Tranksuit потта за жени Поставете џемпери со маички со 2 парчиња и џемпери.

? Menенски мажи Новинарска тренерска тренер 2 парчиња цврста боја пулвер руно худи со долги ракави, обични

DEN 360.00
Lcztn 2 пакет класичен бејзбол капа за мажи жени, низок профил голф тато капа Свеж
Lcztn 2 пакет класичен бејзбол капа за мажи жени, низок профил голф тато капа

100% памук Увезени Затворање на тока Само миење на рацете Големина : Една големина одговара на повеќето ма

DEN 255.84
Реј Колман рака потпишан во 1979 година Дијамант Велики Сент Луис Браунс Автограм Свеж
Реј Колман рака потпишан во 1979 година Дијамант Велики Сент Луис Браунс Автограм

Од еден од највисоките продавачи на потписи Секогаш се испраќаше истиот ден платено осигурено Еден од н

DEN 256.00