NMC D572RB OSHA знак, легенда „Опасност - ласерски опсег во употреба Не влегувајте“ со графичка, висина од 14 должина x 10, цврста пластика, црна/црвена на бела боја

NMC D572RB OSHA знак, легенда „Опасност - ласерски опсег во употреба Не влегувајте“ со графичка, висина од 14 должина x 10,

-110 %

DEN 119.52

Свеж

Достапно.

Заглавието "Опасност" и легендата "Ласерскиот опсег во употреба не влегуваат" со графички. Идеално за внатрешна и надворешна употреба. Добар хемиски отпор. Максимална температура : 183 степени F. мери должина од 14 инчи со висина од 10 инчи. Знакот на NMC OSHA е совршен начин да ги предупредите вработените и гостите кога е присутна опасност во вашиот објект. Овие знаци на OSHA се во согласност со OSHA 29 CFR 1910.145. Цврста пластика 0,050 дебел полистирен материјал е идеален за долготрајна употреба на затворено или на отворено. Се снабдува со агли на радиус и пред-дупчат дупки за монтирање на аголот. Монтирање : Да. Добар хемиски отпор. Максимална температура : 183 степени F. мери должина од 14 инчи со висина од 10 инчи. Легендата „Опасен ласерски опсег во употреба не влегува“ со графички. Sign Muscle е револуционерна постојана обвивка што ги штити вашите знаци од хемикалии, графити, груби околини, УВ-зраци и избледени, гребнатини и измами. Оваа облога ја подобрува бојата и јасност, обезбедува издржливост и трајна порака!. Кристално чистата, цврста, полимерна површина за обложување ги опфаќа сликите и текстот отпечатен на најразлични подлоги. Создава екстремно издржливи знаци и етикети за внатрешна и надворешна употреба.

Избор на клиенти

SmartSign „Известување - Заштита на слухот и безбедносните очила мора да се носат“ знак | 10 x 14 пластика Свеж
SmartSign „Известување - Заштита на слухот и безбедносните очила мора да се носат“ знак | 10 x 14 пластика

Издржлива пластика Знаците користат HDPE со дебелина од 55 милји (полиетилен со голема густина) и можат да �

DEN 3.00
Accuform Signs Tar730 Tags By-The-Roll Status Record Tags, Легенда „Надвор од услугата“, 6,25 должина x 3 ширина x 0.010 Дебелина, Свеж
Accuform Signs Tar730 Tags By-The-Roll Status Record Tags, Легенда „Надвор од услугата“, 6,25 должина x 3 ширина x 0.010 Дебелина,

Ознаките се сместени во привлечен картон, во форма на октагон, во форма на картон во форма на октагон, во

DEN 1.00
SmartSign - FC5S „Бавно - деца кои преминуваат“ голем рефлективен знак | 24 x 36 брановидна пластика Свеж
SmartSign - FC5S „Бавно - деца кои преминуваат“ голем рефлективен знак | 24 x 36 брановидна пластика

Алуминиум : 80 милји, тешки, докажани со свиоци, хемиски и временски услови Рефлексија : 63 мил и 80 милји, ин�

DEN 1.33
Забавете го ова е нашето соседство, а не во дворот на тркачката патека, жолта, двострана + метална штанд Свеж
Забавете го ова е нашето соседство, а не во дворот на тркачката патека, жолта, двострана + метална штанд

Направено во САД Лесно собрание Лесна инсталација Двострано Високо видливо УВ мастило за употреба на о�

DEN 319.68
Hy-Ko Prod Co 520 10 x 14, црвена, област за градежништво, чувајте знак Свеж
Hy-Ko Prod Co 520 10 x 14, црвена, област за градежништво, чувајте знак

Безбедносните знаци на ОСХА предупредуваат на потенцијални опасности ANSI Z53 & Z35 во согласност...

DEN 582.40
Знаци на Accuform, етикета за безбедност со повеќе приклучоци со стопPlug, 5/pk Свеж
Знаци на Accuform, етикета за безбедност со повеќе приклучоци со стопPlug, 5/pk

Заклучување на мултиприклучоци Црвена / црна на бела боја Мерки 51 / 8 "Ширина од 1" висина Заклучување на м�

DEN 118.08
3 сет од 25 ознаки Опасна барикада ознака, лепило винил завиткан ознаки, 12 x 3,125, црно/бело на црвено Свеж
3 сет од 25 ознаки Опасна барикада ознака, лепило винил завиткан ознаки, 12 x 3,125, црно/бело на црвено

Ознаки со лесна за применасамо завиткајте и лепете! Ознаките не бараат дополнителни сврзувачки елемент

DEN 2.67
TQYC NO CAMIENS Beyond This Point Sign, 2-Pack 10 ”x 14” .040 Rust Freefactive Aluminum Road Sign, UV заштитен и водоотпорно, Свеж
TQYC NO CAMIENS Beyond This Point Sign, 2-Pack 10 ”x 14” .040 Rust Freefactive Aluminum Road Sign, UV заштитен и водоотпорно,

Без 'рѓа алуминиум : знакот е 10 x 14 инчи и е изработен од силен алуминиум без' рѓа Последно 7 години употреб

DEN 2.33
Знаци на Minuteman | Алуминиумски знаци празнини 12 x 18 Свеж
Знаци на Minuteman | Алуминиумски знаци празнини 12 x 18

Полиестер печен финиш : умираат сублимација, свиленкана екранот и винил заговор пријателски...

DEN 248.00
Обвивки за перница за еднократно око за еднократна употреба - Заштитете ги перниците за очи, безбедни и санитарни Свеж
SmartSign 14 x 10 инчи „Не ги храни - твојата nessубезност може да ги направи многу болни“, дигитално печатено, пластика од Свеж
Roll of Prism знак винил, холографски 1/4 '' мозаик, самолепливо Свеж
Roll of Prism знак винил, холографски 1/4 '' мозаик, самолепливо

Може да се намали на компјутерски контролирани винилни секачи, како што се Роланд, Стикас, Крикутс...

DEN 159.20
NMC C677RB OSHA знак, легенда Внимание - Оваа машина започнува и запира автоматски, 14 должина x 10 висина, цврста пластика, Свеж
Accuform KLB761 SALDER SHIELD SHIELD, легенда „Опасност не се искачувајте на скалилата“, засилен винил со 10 унца со метални Свеж
Accuform KLB761 SALDER SHIELD SHIELD, легенда „Опасност не се искачувајте на скалилата“, засилен винил со 10 унца со метални

Силен, но сепак флексибилен засилен винил со 10 мл со метални громи на краевите Поставете обвивка над чек

DEN 1195.68
Знак на објектот, 14 во висина, 10 во ширина, алуминиум, правоаголник, англиски јазик Свеж
Знак на објектот, 14 во висина, 10 во ширина, алуминиум, правоаголник, англиски јазик

✅ Ставка : знак на објект ✅ Материјал : алуминиум ✅ Боја : сина, бела ✅ Облик на знаци : Правоаголник ✅ Зе

DEN 1177.60