11 дворови ширина од 1,37 инчи широки геометриски мотив со шарен геометриски мотив

11 дворови ширина од 1,37 инчи широки геометриски мотив со шарен геометриски мотив

DEN 0.67

Свеж

Достапно.

Материјал : Висок квалитет на полиестер со светла нишка во боја за цврсто ткаени, брзи бои и голема јачина. Лентата е многу детална, висококвалитетна, шарена и живописна. Должина : 11 двор од 1,37 инчи (35мм). PROJECTS : Jacquard type of tightly woven ribbon that is perfect for embellishing and beautifying projects of all types, such as home decor, crafts, accessories, clothing, purses, scrapbooking, headbands,hair accessories,greeting cards,holiday cards, costumes, Cosplay, Изработка на каиш за гитара, тркачи на маса, перници, крпи, престилки, правење јака на кучиња и многу повеќе. Елегантни и убави : пандерите quакард изгледаат привлечно и елегантно, така што исто така можете да го заплеткате околу раката, или да направите некои чипкачи на чипка и нараквици. Уникатен подарок : без разлика дали вашата тема е елегантна, елегантна, уметност деко, ретро, ​​стилска, модерна, лукава, симпатична, пријателска, ритска или забавна; Ackакард е толку декстерска лента, тоа е совршено издание на кој било проект! Подобрениот изглед и додадената привлечност што доаѓа од користењето на quакард помага да ги издвоите вашите подароци. 35 мм шарен геометриски мотив лента (1,37 инчи), гроздобер џакард лента, трим за шиење, огромна трим, голема лента, 35996.

Избор на клиенти

САД направија 5/8 Црвено -бело седло бод на Гросгрен лента - 50 јарди Свеж
САД направија 5/8 Црвено -бело седло бод на Гросгрен лента - 50 јарди

50 јарди 5 / 8 "Гросгрен лента Машината што се мие 100% Содржина на полиестер Направено во САД...

DEN 411.04
4 ролни лента со ленти, метална мрежа од лента со лента со метална мрежа за врата за занаетчиски занаети со врата Свеж Попустот
Киркланд Премиум металик златен сјај мрежи со жица со жица 2,5-инчи 50 јарди Свеж
Киркланд Премиум металик златен сјај мрежи со жица со жица 2,5-инчи 50 јарди

Премиум мрежа за празници за празници Додава допир на елеганција на проекти за облека или украсување...

DEN 0.33