Ситна кука линија пенкало поставете мека коса црна дрвена рачка четка за акварел акрилно сликарство уметнички материјали

Ситна кука линија пенкало поставете мека коса црна дрвена рачка четка за акварел акрилно сликарство уметнички материјали

DEN 255.68

Свеж

Достапно.

Удобни рачки за секој темперамент, брзина, вештина или стил. Со лесен случај за четки за уметност во транспорт!. Четки за сликање - Работи со разни медиуми - влакната држат добра количина на боја, а рачките со лесна зафат ви даваат добра контрола. Висок квалитет и има голем волумен на вода што го прави одличен за акварели, гуаче, илустрација, анимација и рендерирање. За секој што сака сликарство; Поставена четка за професионалци, хоби уметници, почетници, возрасни, деца. Совети за складирање : Чисти четки за боја на уметност поставени во топла вода со сапуница и исплакнете добро веднаш по употребата. Преобликувајте ги влакната нежно и почекајте додека не се исуши пред складирање. ● Карактеристики : дрвен држач за пенкало за пенкало со тврд текстура и долг животен век. ● Прекрасна идеја за подароци за вашите пријатели или семејство. ● Одлично за акварели, гуаче, илустрација, анимација и рендерирање.

Избор на клиенти

Zhuhw 10 парчиња четки за боја Свеж
Zhuhw 10 парчиња четки за боја

Овие четки за бои се идеални за акварел, масло, акрилно сликарство, сликарство на телото и боја со броеви

DEN 3274.88
Четки за создавање уметност Таленс постави полиестер со организатор Свеж Попустот
Четки за создавање уметност Таленс постави полиестер со организатор

Овој сет на четки на полиестер е погоден за боја на нафта, акрилна боја и гуаче и ги содржи следниве типо�

DEN 281.92
Mmllzel10pcs/Поставете четки за боја, најлонска коса Акварел Гуаче, бои за бои за алатки за сликање на ткаенини Свеж
Mmllzel10pcs/Поставете четки за боја, најлонска коса Акварел Гуаче, бои за бои за алатки за сликање на ткаенини

10 големини разновидни четки за бои поставени со најразлични форми ја олеснуваат бојата на мешањето и ис

DEN 2.67
N/A 20 парчиња четки за боја Свеж
N/A 20 парчиња четки за боја

Пакетот содржи голем број на форми и големини, овозможувајќи ви да насликате нешто и сè на вашата фантаз

DEN 3648.00
Hnkdd тркалезна дрвена рачка печурка за сунѓер печат DIY графити алатка за сликање четка четка четка четка четка Свеж
Големина на обнова: 5 x 2,75 x 2,75 Свеж
Големина на обнова: 5 x 2,75 x 2,75

Средно буквално се раствора и мие, без разлика дали е влажна или исушена боја на воздушна четка, што го п�

DEN 280.00
Transon Artist Caintbrush Set со кутија за четки и држач за маркери на пенкало од 96 дупки Свеж
Transon Artist Caintbrush Set со кутија за четки и држач за маркери на пенкало од 96 дупки

Комплетот за четки за боја вклучува : 15 парчиња разновидни четки за боја на уметници, 1 боја на боја, 1 сун�

DEN 3.33
TWDYC 5PCS/ЛОТ Портокалова црвена прачка четка Поставете најлон за акварел за коса, четки за масло за четки за масло Свеж
Darice 11-парчен сликарски сет со асортиман на четки и палета Свеж
Darice 11-парчен сликарски сет со асортиман на четки и палета

Darice Chush Chush и Set Paltet Set 11 PC Четки за боја на Darice ви овозможуваат лесно да додадете боја на сите ваши слики шт

DEN 127.84