Ситна кука линија пенкало поставете мека коса црна дрвена рачка четка за акварел акрилно сликарство уметнички материјали

Ситна кука линија пенкало поставете мека коса црна дрвена рачка четка за акварел акрилно сликарство уметнички материјали

DEN 255.68

Свеж

Достапно.

Удобни рачки за секој темперамент, брзина, вештина или стил. Со лесен случај за четки за уметност во транспорт!. Четки за сликање - Работи со разни медиуми - влакната држат добра количина на боја, а рачките со лесна зафат ви даваат добра контрола. Висок квалитет и има голем волумен на вода што го прави одличен за акварели, гуаче, илустрација, анимација и рендерирање. За секој што сака сликарство; Поставена четка за професионалци, хоби уметници, почетници, возрасни, деца. Совети за складирање : Чисти четки за боја на уметност поставени во топла вода со сапуница и исплакнете добро веднаш по употребата. Преобликувајте ги влакната нежно и почекајте додека не се исуши пред складирање. ● Карактеристики : дрвен држач за пенкало за пенкало со тврд текстура и долг животен век. ● Прекрасна идеја за подароци за вашите пријатели или семејство. ● Одлично за акварели, гуаче, илустрација, анимација и рендерирање.

Избор на клиенти

Mmllzel10pcs/Поставете четки за боја, најлонска коса Акварел Гуаче, бои за бои за алатки за сликање на ткаенини Свеж
Mmllzel10pcs/Поставете четки за боја, најлонска коса Акварел Гуаче, бои за бои за алатки за сликање на ткаенини

10 големини разновидни четки за бои поставени со најразлични форми ја олеснуваат бојата на мешањето и ис

DEN 2.67
TWDYC 5PCS/ЛОТ Портокалова црвена прачка четка Поставете најлон за акварел за коса, четки за масло за четки за масло Свеж
Liruxun 3 пакет дрвена мрежа четка поставена дрвена рачка алуминиумска цевка образец со тркалезна глава акварел Свеж
Liruxun 3 пакет дрвена мрежа четка поставена дрвена рачка алуминиумска цевка образец со тркалезна глава акварел

Зглобот на интерфејсот на алуминиумска цевка е двојно згрозен, а главата на пенкалото не е лесно да се и�

DEN 2.67
Twdyc 7pcs сина плескавица за коса кука линија penfine боја четка сет уметник gouche акварел акрилно масло за сликање четка Свеж
N/A 20 парчиња четки за боја Свеж
N/A 20 парчиња четки за боја

Пакетот содржи голем број на форми и големини, овозможувајќи ви да насликате нешто и сè на вашата фантаз

DEN 3648.00