EXAIR 110048ss-316 316ss Супер Воздух Нож, 2.9 SCFM На Инч Максимална Стапка На Проток, 80 psig

EXAIR 110048ss-316 316ss Супер Воздух Нож, 2.9 SCFM На Инч Максимална Стапка На Проток, 80 psig

DEN 262.88

Свеж

Достапно.

Конструкцијата од нерѓосувачки челик тип 316 обезбедува дополнителна цврстина и одлична отпорност на корозија до 800 F (427 C). Дизајниран да биде за максимална ефикасност. Ја намалува потрошувачката на воздух, ја намалува изложеноста на бучава и ја зголемува безбедноста. Го исполнува стандардот ОША 1910.242 (б) со елиминирање на можните "ќорсокак" и стандардот за изложеност на бучава 29 CFR 1910.95(а) со работа на само 69 d B со 80 psig влезен притисок. Транспортер Чистење,Делови Сушење, Веб Сушење/Чистење, Ладење, Пред-Боја Издувам. Минимална Потрошувачка на Воздух, Променлива Сила и Проток, 40 : 1 Засилување На Воздухот, Ламинарен Проток на Воздух со Голема Брзина. 48" 316 Супер Воздушен Нож Од Нерѓосувачки Челик Само, Тивка, тешко погодена завеса на воздух за издувување, чистење, сушење и ладење.

Избор на клиенти

Тимихаус 1/4 Инчен Лесен Пвц Воздушно Црево Флексибилно Воздушно Црево Свеж
Тимихаус 1/4 Инчен Лесен Пвц Воздушно Црево Флексибилно Воздушно Црево

Висока отпорна на триење.Отпорен на временски услови Масло, киселина, алкали и отпорни на корозија.Туре

DEN 0.33
Fevas 12mm x 8mm полиуретан за враќање на воздухот Црвена цевка за цевка за пролетни цевки од 12м Свеж
Fevas 12mm x 8mm полиуретан за враќање на воздухот Црвена цевка за цевка за пролетни цевки од 12м

Повтор на калем за лесно складирање на цревото, одржувајќи ја работната површина непречена Неговите оп�

DEN 1.33
Exair HP1126SS 1 висока моќност рамна супер воздух, не'рѓосувачки челик од типот 316 Свеж
Exair HP1126SS 1 висока моќност рамна супер воздух, не'рѓосувачки челик од типот 316

Произведува 1 lb сила на 80 psig 1 / 8 FNPT навој Произведува широка, рамна експлозија на воздух Уникатен дизајн �

DEN 1345.60
ТЕКТОН 4730 3-Начин Воздух Црево Сплитер Колектор, 1/4 НПТ Свеж
ТЕКТОН 4730 3-Начин Воздух Црево Сплитер Колектор, 1/4 НПТ

Погодно Користете До Три Воздушни Алатки и Додатоци истовремено Со Разделување На Изворот на Воздух...

DEN 1350.40
Aeroquip FCM4075 30 Степен Вртливото Црево Крајот Свеж
Aeroquip FCM4075 30 Степен Вртливото Црево Крајот

Тип На Производ : Авто Дел Димензии На Пакетот : 18,541 См L X12, 192 См W X7, 62 См H Тежина На Пакетот : 0,1 Фунти...

DEN 2.33
Себо 7050SB вакуум црево за модели на Себо Феликс Свеж
Себо 7050SB вакуум црево за модели на Себо Феликс

За лесно чистење на тешко до достигнување на агли и рабови Боја : Сребрена Може да се комбинира дополнит�

DEN 3.33
Протеам Ранец Вакуум Црево Свеж Попустот
Протеам Ранец Вакуум Црево

Протеам Лил Хамер ВТОРИ Ранец Црево За Правосмукалка Со Манжетни, Црна Боја, 54" 1 3 / 4" ОД, 1 1 / 2 " ИД Двата Кр�

DEN 687.20
Милтон с-683-5 Три Во еден 3/8 Фнпт Црево Колектор Свеж
Милтон с-683-5 Три Во еден 3/8 Фнпт Црево Колектор

3 во 1 3 / 8 "fnpt влезен воздушен колектор со три излези 1 / 4" FNPT може да снабдува до 3 воздушни алатки од еден в�

DEN 288.48
Flexaust 2355bk Tuec Алатка За Полистирен, 5 Ширина, 1-1/2 Големина На Вратот, Црна Свеж
Flexaust 2355bk Tuec Алатка За Полистирен, 5 Ширина, 1-1/2 Големина На Вратот, Црна

Одговара манжетна( проект) : 1.5 во Одговара црево( проект) : 1.5 во Одговара тип црево : сите пластични, жица �

DEN 2.33
Расел 672440 Нерѓосувачки Челик Кочница Црево Свеж Попустот
Расел 672440 Нерѓосувачки Челик Кочница Црево

Персоналот за Истражување и Развој на еделброк не само што е добро квалификуван на нивните соодветни по

DEN 1839.84
Грако 247340 1/4-Инчен Безвоздушно Црево, 50-Нога, Нозе &засилувач; 247338 3/16 Црево Камшик, 4' Свеж
Грако 247340 1/4-Инчен Безвоздушно Црево, 50-Нога, Нозе &засилувач; 247338 3/16 Црево Камшик, 4'

Производ 1 : Дополнителни должини на цревото го продолжуваат дофатот на вашиот распрскувач за врвови ил�

DEN 1243.52
Диксон H610Y50RAF Нитрил 600 HD Жолта Рокер Lug Алуминиум NST, 270 psi, 50 'Должина, 1 ID Свеж
Диксон H610Y50RAF Нитрил 600 HD Жолта Рокер Lug Алуминиум NST, 270 psi, 50 'Должина, 1 ID

Нитрил Покриени Оган Црево Тешки Големина На Цревото 1" 50 Стапки Спојување Тип Алуминиум Експанзија Прс�

DEN 854.40
2 Начин Месинг И Челик Воздух Црево Колектор Брз Спојка Конектор Фитинг Адаптер Сплитер Свеж
2 Начин Месинг И Челик Воздух Црево Колектор Брз Спојка Конектор Фитинг Адаптер Сплитер

БЕЗ ОЛОВО, 100% МЕСИНГ ОД ЗЕМЈА, ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН МЕСИНГ, Висок Квалитет 2 Начин Месинг И Челик Колектор Бр

DEN 3.33
Полиуретанот Sanfu Polyurethane Засилен 3/8 ”ID X 100FT Air Fall, 300psi COER отпорен со 3/8” поправен индустриски брз спојка Свеж
Полиуретанот Sanfu Polyurethane Засилен 3/8 ”ID X 100FT Air Fall, 300psi COER отпорен со 3/8” поправен индустриски брз спојка

Го инсталира индустрискиот спојка и приклучок Ова црево за воздух беше многу цврсто и со леснотија стиг

DEN 639.84
Црево Мајстор-UFS18S0400 - 25amm-Блокирај Метално Црево, Мазна Дупка, 4x300 Во Свеж
Црево Мајстор-UFS18S0400 - 25amm-Блокирај Метално Црево, Мазна Дупка, 4x300 Во

Испреплетените метални црева со мазна дупка имаат мазна внатрешна метална обвивка отпорна на триење ко

DEN 1020.80