Есикеј 15w Соларен Панел Полнач За Телефони, Камери За Надзор, Кампување, Патувања

Есикеј 15w Соларен Панел Полнач За Телефони, Камери За Надзор, Кампување, Патувања

DEN 1048.00

Свеж

Достапно.

УСБ соларен панел уред полнач. Брзо Полнење. Заштита од краток Спој. Автоматско исклучување. УСБ соларен панел уред полнач. Брзо Полнење. Заштита од краток Спој. Автоматско исклучување. Монкристален Полнач За Соларен Панел СО USB за таблети, камери, телефони итн.останете поврзани и напојувани каде и да одите со нашиот полнач за соларни панели. Совршен за кампување, прекини на струја или каква било ситуација кога треба да ги полните уредите, но немате пристап до штекер. Пристаништата со автоматски натпревар за напојување/излез ги штитат вашите уреди од преполнување, прекумерна струја И Краток спој Совршена Надворешна Моќност : оваа банка за напојување со соларна батерија е одличен удобен извор на енергија за сите активности на отворено, како што се кампување, пешачење И риболов Издржлив И Солиден Дизајн : овој соларен пренослив полнач е дизајниран во цврста конструкција и водоотпорен силиконски капак за заштита од прашина, удари и прскање. Исто така, погодно е да се закачите на ранец за соларно полнење кога марширате до дестинацијата. Со вграден заштитник за пренапони и полнење директно од сонцето, тоа е сигурно, еколошко и економично решение за сите ваши потреби за полнење. Нарачајте сега и искусете ја практичноста и разноврсноста на полнењето на соларна енергија.

Избор на клиенти

Сончев ранец 7W полнење на соларен панел за мобилни телефони и напојување со 5V уред Свеж
Сончев ранец 7W полнење на соларен панел за мобилни телефони и напојување со 5V уред

Ексен соларен ранец има дизајн на функционалност на добро опремениот ранец, со додавање на зелен модул �

DEN 799.84