Леќи со широк агол од 43мм 0,45х за 43мм/1,7in филтер за филтрирање на леќи со широк агол на леќи со макро анти -рефлексивен дизајн на обложување

Леќи со широк агол од 43мм 0,45х за 43мм/1,7in филтер за филтрирање на леќи со широк агол на леќи со макро анти -рефлексивен

DEN 259.04

Свеж

Достапно.

Зголемување на снимањето од 0,45х : Подобрено зголемување на снимањето 0,45х, подобрување на вашето искуство со фотографија. Материјал : Висококвалитетен оптички стаклен материјал со висока трансмисија, внатрешниот wallид на металниот цилиндер е со цел да се намали одразот. Дизајн на повеќеслојни облоги : дизајн на леќи против рефлексивни облоги, дигитална обвивка со повеќе слоеви, ефикасно намалување на дисперзијата. Со макро леќи : Производот со макро и може да се користи само како макро леќи, обезбедуваат чувство за подобра употреба. Лесен и мал : светло во тежина и компактен по големина, преносен и лесен за носење, нема да заземе голем простор. Зголемување на снимањето од 0,45х : Подобрено зголемување на снимањето 0,45х, подобрување на вашето искуство со фотографија. Материјал : Висококвалитетен оптички стаклен материјал со висока трансмисија, внатрешниот wallид на металниот цилиндер е со цел да се намали одразот. Дизајн на повеќеслојни облоги : дизајн на леќи против рефлексивни облоги, дигитална обвивка со повеќе слоеви, ефикасно намалување на дисперзијата. Со макро леќи : Производот со макро и може да се користи само како макро леќи, обезбедуваат чувство за подобра употреба. Лесен и мал : светло во тежина и компактен по големина, преносен и лесен за носење, нема да заземе голем простор. Функција : 1. Со макро леќи : Производот со макро и може да се користи само како макро леќи, обезбедуваат чувство за подобра употреба.2. Дизајн на повеќеслојни облоги : Дизајн на леќи против рефлексивни облоги, дигитална обвивка со повеќе слоеви, ефикасно намалување на дисперзијата.3. Материјал : Висококвалитетен оптички стаклен материјал со висока трансмисија, внатрешниот wallид на металниот цилиндер е со цел да се намали рефлексија.4. Зголемување на снимањето од 0,45х : Подобрено зголемување на снимањето 0,45х, подобрување на вашето искуство со фотографија.5. Лесен и мал : светло во тежина и компактен по големина, преносен и лесен за носење, нема да заземе голем простор. Како да се користи : 1. Откажете го задниот капак на леќите со широк агол.2. Инсталирајте ги леќите со широк агол на предниот дел на леќите.3. Отстранете го предниот капак на леќите со широк агол. Спецификација : Тип на ставка : Ленсматеријал со широк агол : легура + оптички стакленички лакови : како слики прикажани Тежина : Приближно. 145 G/5.1oz Applicable леќи : 43мм/1.7in филтер за филтрирање на отворот за филтрирање : 62мм/2.4in Список на пакети за филтрирање : 1 x Ленс за складирање на широк агол.

Item Type: Wide Angle Lens
Material: Alloy + Optical Glass
Color: As Pictures Shown
Weight: Approx. 145g/5.1oz
Applicable Lens: 43mm/1.7in Filter Aperture Lens
Applicable Filter: 62mm/2.4in Filter
Package List:
1 x Wide Angle Lens:
1 x Storage Bag:

Избор на клиенти

Ttartisan 11mm f2.8 Целосна слава Fisheye леќи за канони r монтирање камери како EOSR EOSRP -black… Свеж
Ttartisan 11mm f2.8 Целосна слава Fisheye леќи за канони r монтирање камери како EOSR EOSRP -black…

Оптичкиот дизајн го подобри влошувањето на сликата на работ на леќите Fisheye Смешно како магично огледало

DEN 3.00
2.2x Телефото леќи со висок степен за Panasonic Lumix DC-FZ1000 II Свеж
2.2x Телефото леќи со висок степен за Panasonic Lumix DC-FZ1000 II

2.2x Телефото стаклени леќи со висока дефиниција Оптимизирана за фотографија со мега пиксели Дигитални л

DEN 1264.00
Extender 2.0x за Canon EOS Rebel T3 Свеж
Extender 2.0x за Canon EOS Rebel T3

Канон Монт Телеконвертер 2.0x фактор за зголемување Комуникација помеѓу леќи и камера применлива само з�

DEN 2.00
Vivitar 650-1300mm f/8-16 ако телефото зумирање леќи за Sony E-Mont, Alpha A6000, A5000, A5100, A3000, Nex, Nex-F3K, NEX-3NL, Свеж
Vivitar 650-1300mm f/8-16 ако телефото зумирање леќи за Sony E-Mont, Alpha A6000, A5000, A5100, A3000, Nex, Nex-F3K, NEX-3NL,

Овој 6501300 мм Телефото Зум е неверојатна фотографска алатка која обезбедува максимална разноврсност за �

DEN 1.33
OM System Olympus M.Zuiko Digital 100-400mm F5.0-6.3 е за микро четири третини системска камера, диви животни на птици, временски Свеж
OM System Olympus M.Zuiko Digital 100-400mm F5.0-6.3 е за микро четири третини системска камера, диви животни на птици, временски

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Компактен, лесен леќа за зумирање за снимање во е�

DEN 0.33
Viltro 24mm F1.8 леќи, голем отвор, z монтирање на целосна рамка Премиер леќи со автоматски фокус за Nikon Z5 Z50 Z6ii Z7 Z7II Свеж
Viltro 24mm F1.8 леќи, голем отвор, z монтирање на целосна рамка Премиер леќи со автоматски фокус за Nikon Z5 Z50 Z6ii Z7 Z7II

Висококвалитетна слика : Користејќи мултислојна технологија за обложување, содржи вкупно 11 оптички стр

DEN 1.00
Оригинални леќи за леќи Minolta Maxxum Mount SLR Свеж
Оригинални леќи за леќи Minolta Maxxum Mount SLR

Стрелецот се фокусира на Ленсбаби со користење на истиот генерален принцип што се користи со камера со b

DEN 13555.52
Леќи со целосна рамка за камера, големи леќи за портрет на силни ефекти за сликање за камера Свеж
Леќи со целосна рамка за камера, големи леќи за портрет на силни ефекти за сликање за камера

Точна изложеност и висока дефиниција : Под услов на слаба светлина, големиот отвор на F1.4 Голем отвор ле�

DEN 3.00
Нови леќи за рибари со висока оценка од 0,42x за Sony HDR-PJ430V Свеж
Нови леќи за рибари со висока оценка од 0,42x за Sony HDR-PJ430V

0,35x дигитални леќи со висока дефиниција Изградба на челични барел Вклучува макро приврзаност што може д

DEN 1599.20
Сигма 15-30мм f/3.5-4.5 EX DG Ако асферичен ултра широк агол зумирање леќи за канон Свеж
Сигма 15-30мм f/3.5-4.5 EX DG Ако асферичен ултра широк агол зумирање леќи за канон

Ултра леќи за зумирање со широк агол дизајнирани за дигитални камери Canon Digital SLR 1530мм фокусна должина 3.54,5

DEN 2.00