Детски графити за домашни деца Графити Дрвена рамка табла за табли за пишување табла за табли за табла што виси мала табла за рамка од картонска плоча

Детски графити за домашни деца Графити Дрвена рамка табла за табли за пишување табла за табли за табла што виси мала табла за

DEN 3.00

Свеж

Достапно.

Постои голема површина што треба да се напише за вашата порака на одличен начин за привлекување на очите за рекламирање специјални, да се прикажат инспиративни понуди, да се стават привремени најави, да се помогне да се привлечат внимание и да се возат луѓето во вашата продавница за бизнис и за свадба и сл. Мулти -Познајте ја таблата со креда : Совршен за специјални и продажби, распореди, свадбени декор, намирници и списоци за работа во вашата кујна, како и декоративни знаци на креда. Заштитна : Издржлива и отпорна на гребење на табла површина совршен организатор за дома, канцеларија, училишна или деловна употреба. Мулти-функција : Напишете што сакате да го кажете, совршено за свадба, роденденска забава, канцеларии, ресторани, wallидни декор и така натаму, начини на кои се користи картон. Едноставно за чистење : Со само влажна крпа, можете лесно да ги избришете вашите дизајни и пораки, можете да користите и маркери на течни креда и стандардни креда на оваа табла. Лесно за чистење : Површината на креда е одлична, мазна за напишување со креда и нагласувачи и лесен за бришење за да поставите нова порака секој ден со само влажна крпа. , не само табла за креда, туку и совршено дело на уметност и декорација. Спецификации : Големина : 70x100cm , 80x100cm , 80x120cmmaterial : Вудпајл Вклучува : 1x Chalkboard Белешка : 1. Поради разликите во прикажувањето, може да се појават мали разлики во бојата.2. Поради фактори како што се мерни алатки и методи, може да има мали грешки во димензиите на производот.3. Елементите на декор не се вклучени во пакетот. Таблата со креда што треба да се користи за менија или промотивни пораки надвор од вашата продавница, паб или кафе. Исто така за приеми за венчавки, роденденски забави, најави за бебиња, семејни собири, продажба и многу повеќе!.

Избор на клиенти

Фрижидер за креда на креда од црна тетратка со солистри. Свеж
Фрижидер за креда на креда од црна тетратка со солистри.

Магнетна табла за фрижидер Може да биде како планер или табла за меморандуми, како што е планер за оброк,

DEN 1.33
Стартерите за имагинација Реверзибилни пласмати на таблата со креда 12 x17 4/pkg-црно-пена Свеж
Стартерите за имагинација Реверзибилни пласмати на таблата со креда 12 x17 4/pkg-црно-пена

Реверзибилни пласмати на таблата со креда 12 "x17" 4 / pkg црна празно Висина на пакетот на производот : 0.01 " До

DEN 3.00
Знак за приказ на тротоарот 36 x 24 црна креда од двострана рамка од тврдо дрво виолетова Свеж
Знак за приказ на тротоарот 36 x 24 црна креда од двострана рамка од тврдо дрво виолетова

Слободен знак на табла со пурпурна рамка од дрво Се одликува со избришана табла со креда од секоја стран

DEN 271.84
Креации на Hbcy рустикални магнетни wallидни табли Свеж
Креации на Hbcy рустикални магнетни wallидни табли

Нашите таблички се чистат убаво секој пат! Нема потреба од посебни решенија за чистење или абразивни ср�

DEN 3.33
Етикети со лепило со лепило со мастило со креда, мали, правоаголник, 10-пакувања Свеж
Етикети со лепило со лепило со мастило со креда, мали, правоаголник, 10-пакувања

Сет од 10 етикети со лепило Правоаголник во форма 2 "x3.5" Работи најдобро со маркери за влажно бришење на ма

DEN 1.33