Генератор на фреквенција, генератор на сигнал ABS заштеда на сериска комуникација за зачувување на податоци од 150kHz PWM за експеримент

Генератор на фреквенција, генератор на сигнал ABS заштеда на сериска комуникација за зачувување на податоци од 150kHz PWM за

DEN 860.80

Свеж

Достапно.

Одлична контрола : Оваа машина може да генерира сигнал за фреквенција на пулсот на квадратни бранови, што овозможува лесна контрола на опремата. Стабилен излез : излез на PWM, фреквенцијата и циклусот на должност може да се постават независно. Исто така, поддржува сериска комуникација. Јасен дисплеј : Дигиталниот дисплеј обезбедува јасно гледање на датумот, правејќи ја работата и прилагодувањето попогодно. Широка алатка : Овозможува широка примена во експерименти, моторно возење, MCU, PWM контролер и така натаму, многу корисно. Едноставен за употреба : има функција за заклучување, исто така може автоматски да ги зачува сите податоци по поставувањето и многу други функции. Одлична контрола : Оваа машина може да генерира сигнал за фреквенција на пулсот на квадратни бранови, што овозможува лесна контрола на опремата. Стабилен излез : излез на PWM, фреквенцијата и циклусот на должност може да се постават независно. Исто така, поддржува сериска комуникација. Јасен дисплеј : Дигиталниот дисплеј обезбедува јасно гледање на датумот, правејќи ја работата и прилагодувањето попогодно. Широка алатка : Овозможува широка примена во експерименти, моторно возење, MCU, PWM контролер и така натаму, многу корисно. Едноставен за употреба : има функција за заклучување, исто така може автоматски да ги зачува сите податоци по поставувањето и многу други функции. Функција : 1. Одлична контрола : Оваа машина може да генерира сигнал за фреквенција на пулсот на квадратни бранови, што овозможува лесна контрола на опремата.2. Стабилен излез : излез на PWM, фреквенцијата и циклусот на должност може да се постават независно. Исто така поддржува сериска комуникација.3. Јасен дисплеј : Дигиталниот дисплеј обезбедува јасно гледање на датумот, правејќи ја работата и прилагодувањето попогодно.4. Широка алатка : Овозможува широка примена во експерименти, моторно возење, MCU, PWM контролер и така натаму, многу корисно.5. Едноставен за употреба : има функција за заклучување, исто така може автоматски да ги зачува сите податоци по поставувањето и многу други функции. Спецификација : Тип на ставка : Фреквенција генераторски материјал : ABS, PCBWorking Напон : DC 3.6 V-36 V, влезна заштита против обратна врска. Максимална струја : 20ma 36 Vworking Фреквенција : 1 Hz ~ 150k Hz прилагодлива. Циклус на должност : 0-100% , 0,1% прилагодлив во рок од 15k Hz. 1% прилагодлив над 15k Hz Display : 5 цифрен дисплеј со дигитална цевка со голема осветленост. Комуникација : Поддржува сериска комуникација, за која е потребна сериска табла, обезбедува протокол за сериска комуникација. Список на пакети : 1 x генератор на фреквенција4 x завртка.

Item Type: Frequency Generator
Material: ABS, PCB
Working Voltage: DC 3.6V-36V, input anti reverse connection protection.
Maximum Current: 20mA 36V
Working Frequency: 1Hz~150KHz adjustable.
Duty Cycle: 0-100%, 0.1% adjustable within 15KHz. 1% adjustable above 15KHz
Display: 5 digit high brightness digital tube display.
Communication: Supports serial communication, which requires serial board, provides serial communication protocol. 
Package List:
1 x Frequency Generator:
4 x Screw:

Избор на клиенти

Пакет SmartSign Pack од 1000 темно сино празно испорака ознаки со претходно прицврстени жици, големина-5, 13pt дебели ознаки Свеж
Екран за преклопување на проекторот YTYZC Преносен дом на отворено KTV Office 3D Projector Screence Screence Екран 60/72/84/100/120 Свеж
Мастерс Четка За Чистење и Зачувување 1/4 мл. Свеж
Мастерс Четка За Чистење и Зачувување 1/4 мл.

Чувајте ги четките како нови со овој чистач и конзерватор со мирис на лимон Дури и старите, стврднати че�

DEN 2.33
DC 12V 2-PIN 60X60X10MM компјутер компјутерски процесорски процесорски систем за ладење на ракав 6010 6010 Свеж
DC 12V 2-PIN 60X60X10MM компјутер компјутерски процесорски процесорски систем за ладење на ракав 6010 6010

60 x 60 x 10mm 12 V 2пински вентилатор за ладење без четка за компјутерски случај Вентилаторот на случајот е едн

DEN 136.48
Интерматичен декоратор iOS-до-NL-IV декоратор Пир Сензор за работно место со ноќна светлина, слонова коска Свеж
Интерматичен декоратор iOS-до-NL-IV декоратор Пир Сензор за работно место со ноќна светлина, слонова коска

Пасивна инфрацрвена технологија Сензор за амбиентална светлина Временско задоцнување од 15 секунди до 3

DEN 1043.20
Собрание на антената на Merco, MHC LH Short GND Свеж
Собрание на антената на Merco, MHC LH Short GND

Ова е оригинален дел OEM (производител на оригинална опрема) Дел за замена Дел за замена Собрание на антен

DEN 5412.48
Doitool Bohemian очила Lanyard Lanyard Eyeglasses Lanyard Eyeglasses lain cilders string очила држач за ленти Свеж
Doitool Bohemian очила Lanyard Lanyard Eyeglasses Lanyard Eyeglasses lain cilders string очила држач за ленти

100% најлон Направени во САД или увезени Затворање на патент Само Хемиско чистење Боемската лента ви пома

DEN 3.33
Дормонт 3/4 reg LP 5-12 WC Set 1 Свеж
Дормонт 3/4 reg LP 5-12 WC Set 1

Ова е оригинален дел OEM (производител на оригинална опрема) Користете оригинални делови за OEM за безбедн�

DEN 780.96
5 пакувања 5D комплети за сликање со дијаманти за возрасни почетници целосна вежба DIY дијамантска уметност Rhinestone Cross Свеж
Weojeviy Pro Power Saive Свеж
Weojeviy Pro Power Saive

Функција : 1 Погоден за куќи, станови, станови, паркинзи, ресторани, хотели, канцеларии, мали фабрики...

DEN 737.60
FifturedIsPlays® Jumbo Frange & Gaspte со 1/4 x 2-1/4 месинг комплет за завртки со двојни ореви и двојни мијалници 04491-Blackswan-1Pk-NPF Свеж
FifturedIsPlays® Jumbo Frange & Gaspte со 1/4 x 2-1/4 месинг комплет за завртки со двојни ореви и двојни мијалници 04491-Blackswan-1Pk-NPF

Месинг позлатени завртки со двојни ореви и двојни мијалници (12227) Fiftured Isplays Jumbo Frange & Gaspte со 1 / 4 "x 21 / 4" месин

DEN 600.64
Swingline Staplers, 747, бизнис, прирачник, 25 лим капацитет, работна површина, Rio Red, Case of 6 Свеж Попустот
Swingline Staplers, 747, бизнис, прирачник, 25 лим капацитет, работна површина, Rio Red, Case of 6

Степлер со 25 листови испорачува класична 747 цврста метална конструкција во елегантна, нова форма и завр�

DEN 1700.64
Продолжува шест монитори на монитори со шестнасочна биро, пролетна рака Свеж
Продолжува шест монитори на монитори со шестнасочна биро, пролетна рака

Поставете го вашиот дисплеј за максимална ергономска удобност за олеснување на напрегањето на очите, в�

DEN 420.80
BOLT BASE 2,5 mm A2 Не'рѓосувачки челик Пози шалтерски завртки Пози CSK завртка DIN 965 M2.5 X 6 - 5 Свеж
BOLT BASE 2,5 mm A2 Не'рѓосувачки челик Пози шалтерски завртки Пози CSK завртка DIN 965 M2.5 X 6 - 5

Не'рѓосувачки челик отпорен на корозија A270 Навртки за машини Pozi Counters Unk DIN 965 Метричка нишка од 2,5 мм, тере

DEN 44.80
Cimple CO XLR машки до XLR Femaleенски кабел за продолжување на микрофон - кабел од 6мм со конектор за 3p - 3 пински - за миксери, Свеж Попустот
Викинг Берсеркер Норвешки Старец Фухарк Рунис Хат Нордиска Скандинавска паганска капа Свеж
Викинг Берсеркер Норвешки Старец Фухарк Рунис Хат Нордиска Скандинавска паганска капа

Еластично затворање Само миење на рацете 6277 Структурирана капа на Твил Еластично затворање...

DEN 431.20
3 врзивно средство за прстен 1,5 инчи, тркалезен прстен со џебови, држи хартија 8,5 x 11, разновидни бои, 4 пакувања Свеж
3 врзивно средство за прстен 1,5 инчи, тркалезен прстен со џебови, држи хартија 8,5 x 11, разновидни бои, 4 пакувања

Што добивате : 4 пакет (1 сина, 1 црвена, 1 виолетова, 1 зелена) Добар квалитет и заштеда на пари : изградено т�

DEN 564.80
Кутија за складирање на козметички накит WAAZI, стаклена кутија за накит за накит Свеж
Кутија за складирање на козметички накит WAAZI, стаклена кутија за накит за накит

? Стабилен дизајн одличен за сортирање четки за шминка, палети за очила, шишиња за нега на кожата и компа�

DEN 1195.20