Памук Од предиво Луксор, Мерцеризирано Памучно Предиво Во Гиза, Меко, Супер Фино За Капчиња и Плетење /

Памук Од предиво Луксор, Мерцеризирано Памучно Предиво Во Гиза, Меко, Супер Фино За Капчиња и Плетење /

DEN 399.84

Свеж

Достапно.

?Памучното предиво од предиво е направено од 100% Мерцеризиран Памук Од Гиза Секоја ковчег 1,76 Мл (50гр) / 137 Јрд (125м) Тежина : Супер Фино 1 (Чорап/Прст/Бебе) предиво. ?Погоден за 2 - 3 мм (0-2 УСД ) големина на игла (Плетење) или 2,5-3,5 мм /САД Ц - 2-Е-4 (капчиња) СЛАЈ : 4 WPI : 20. ?Гиза е Висококвалитетен Египетски памук кој се оценува врз основа на должината и дијаметарот на влакната, како и неговата состојба. Колку е подолго влакното и колку е помал дијаметарот, толку пофино може да се врти предивото и толку е подобар рејтингот што ќе го добие памукот. Целиот Египетски Памук Во Гиза се бара поради неговиот висок квалитет, јачина, мекост и екстра долги влакна. ?Памукот од предиво добро одговара за создавање Облека и додатоци за целата сезона : фустани, блузи, здолништа, чанти итн. Ќебиња, чаршафи, салфетки направени од Памучно предиво Во Гиза се исто така многу убави. Ова памучно предиво е исто така многу популарно меѓу мајсторите за плетење кои создаваат рачно изработени плетени играчки - амигуруми. ?СЕРТИФИЦИРАН, ИЗДРЖЛИВ и ЕКОЛОШКИ : ПРЕДИВОТО Е СЕРТИФИЦИРАНО КАКО СТАНДАРД 100 ОД ОЕКО-ТЕКС ЗА ДА биде ОСЛОБОДЕНО од Штетни Хемикалии и Вештачка Синтетика. Памук Од Јарнарт Луксор, (Пакет Од 5 Коцки) 100% Мерцеризирано Памучно Предиво Во Гиза,Меко, Супер Фино За Капчиња и Плетење ( 5 х 1,76 Мл) / (5х 137 Јрд).

Избор на клиенти

Дан Лето Двоен Предиво Лето Јорган Со Кислород Пропустливи Предиво Климатизација Ватенка Свеж
Дан Лето Двоен Предиво Лето Јорган Со Кислород Пропустливи Предиво Климатизација Ватенка

Избор на двојни предива кои се и не иритирачки и доволно меки за да ја разгалат вашата кожа Мека против к

DEN 2.00
Бернат Меки Бебе Памук Предиво, Свеж
Бернат Меки Бебе Памук Предиво,

Бернат Меки бебешкото предиво убаво се мие и станува помеко со текот на времето Големина на топката : 120 g

DEN 143.52
Сидро Таписерија Таписерија Волна 9410-по ковчег Свеж
Сидро Таписерија Таписерија Волна 9410-по ковчег

Марка : Сидро Количина : по ковчег Боја : 9410 Состав : 100% Волна Стил : Таписерија Волна Информации За произв�

DEN 2.33
Лав Бренд Предиво-Допир На Алпака Дебела &засилувач; Брзо-3 Пакет Со Шема Картички Свеж
Лав Бренд Предиво-Допир На Алпака Дебела &засилувач; Брзо-3 Пакет Со Шема Картички

Секоја Големина На Топката : 100гр / 3,5 мл, 40 метри / 44 јарди Тежина На Предиво : 7 Џамбо 90% Акрилик, 10% Алпака

DEN 425.60
ТРЕКСД Рачно Плетени Предиво Капчиња Лале Вештачко Цвеќе Букет За Свадба Декорација Домашна Градина Декор Свеж
ТРЕКСД Рачно Плетени Предиво Капчиња Лале Вештачко Цвеќе Букет За Свадба Декорација Домашна Градина Декор

2 стилови, е готов производ, другиот Е САМ, вклучувајќи материјали Ткајте го срцето во цвеќиња, љубов што

DEN 1051.20
Универзално Предиво-Бамбус Поп Чорап Цврсти Материи-Тиња, 618. 100 Грама, 492 Јарди Свеж
Универзално Предиво-Бамбус Поп Чорап Цврсти Материи-Тиња, 618. 100 Грама, 492 Јарди

Широк избор на бои Перење волнаслободен чорап предиво Достапни се и разновидни бои Универзална предиво

DEN 192.00
Дмц Памук Перле Нишка Големина 5 642 - на 10 грама топка Свеж
Дмц Памук Перле Нишка Големина 5 642 - на 10 грама топка

Бренд : ДМЦ Количина : на 10 грама топка Боја : 642 Состав : 100% Памук Големина : 5 Дмц Памук Перле Нишка Големин

DEN 1.67
Бернат Ќебе Екстра Гроздобер Бело Предиво-2 Пакување од 300гр/10,5 мл-Полиестер-7 Џамбо-Плетење/Капчиња Свеж
Бернат Ќебе Екстра Гроздобер Бело Предиво-2 Пакување од 300гр/10,5 мл-Полиестер-7 Џамбо-Плетење/Капчиња

Содржина : 100% Големина На Полиестерска Топка : 300 гр / 10,5 мл, 87 метри / 97 јарди Грижа : машинско перење И сув �

DEN 2.33