Gunamuna Günamüna Unisex Baby, дете за носење на дете, бамбус за спиење бамбус рајон, вреќа за спиење со патент со пелена, 1.0 TOG

Gunamuna Günamüna Unisex Baby, дете за носење на дете, бамбус за спиење бамбус рајон, вреќа за спиење со патент со пелена, 1.0

DEN 928.00

Свеж

Достапно.

95% рајон, 5% спандекс. Увезени. Затворање на патент. Нега на ткаенина : Измијте го нежен циклус со како ткаенини во ладна вода, виси/суво воздух. Не измијте со абразивни предмети, залепете ги сите лабави навои. Поврати ги сите облеки затворени пред миењето. Воздухот сув за најдобри резултати. Како голема прегратка : Чувајте го бебето топло и пријатно цела ноќ со нашето бебе вреќа за спиење! Го одржува вашето малечко покриено и удобно за време на супер лесни промени во пелена со еден-на-еден вид чудо-зипер-зипер. Од дното на отпадоци. Променете ја пелена. Поштенски. Спиење. Подобар начин за спиење : Да се ​​биде нежно коконирана во оваа вреќа за спиење ја зголемува удобноста со тоа што ја дава истата сеопфатна сензација како целосна, смирувачка гушкачка. Помага во промовирање на чувство на безбедност и топлина за бебето, што може да доведе до подлабок сон за бебе и за вас. Постепено време е подобро : Нашите магично меки и рамномерно пондерирани алтернативно носење ќебе во облак-мекиот рајон ја имитира топлината и мансардата на удобниот удобност. Дизајнирано пошироко + подолго за да го задржи бебето удобно во која било позиција - преклопени нозе, нозе од жаби или хип -здрави клоци!. Безбедност пред сè : OEKO-Tex Standard 100 овластен значи дека е нежно на кожата на бебето, ослободена од штетни хемикалии, токсини, надразнувачи. Ригорозно тестирана од jpma овластена лабораторија за да ги надмине сите безбедносни стандарди. Заокружените патенти со поштенски капаци со поштенски капаци на двата краја за дополнителна безбедност. Детали за ткаенина и грижа : Дише 95% Рејон, 5% Спандкс. Дополнителна топлина 2,6 TOG, собна температура 58-70 F. Измијте во ладна вода, нежен циклус. Спуштете сува мала топлина или висат да се исуши. Големини-должина на торба 29 ”за 3-9 m, должина на торба 32” за 9-18 m, должина на торба 35 ”за 18-24 m, должина на торба 38” за 24-36 M.

Избор на клиенти

Azi & Chi 3-пакет транзиција што се носи вреќа за спиење. 0-6м. 6-12м, 12-18м. 3 големини во 1 пакет лесен ќебе, добро за цела Свеж
Lilbestie Toddler вреќа за спиење со нозе, 1,5 Tog Tog за спиење памук со долги ракави за бебиња, носено ќебе за сите сезони, Свеж
Zsqaw Капачки облеки Дебела топла издолжена фланела машка женска качулка бањарка за парови плус голема големина Свеж
Девојки вреќа за спиење памучна вреќа што носи ќебе за спиење со нозе дете деца со двојно слоевито зајак м Свеж Попустот
Девојки вреќа за спиење памучна вреќа што носи ќебе за спиење со нозе дете деца со двојно слоевито зајак м

Памук Увезени Двонасочен патент : Зиперите можат да станат од горе до дното, а од дното до врвот Лесно за

DEN 190.24
Бакати - Муслин среќна торба за спиење на мајмуни Свеж
Бакати - Муслин среќна торба за спиење на мајмуни

Памук Увезени Бакати Муслин печатена вреќа за спиење (носени ќебиња) Безбедно : Елиминира лабави ќебиња

DEN 234.24
Орево ќебе ќебе ќебиња и фрла возрасно дебело топло зимско ќебе меко топло четири сезони покритие ќебе Свеж
Орево ќебе ќебе ќебиња и фрла возрасно дебело топло зимско ќебе меко топло четири сезони покритие ќебе

Руно, кадифе Коралпријателски корал софа софа кревет ќебе повеќенаменски домашни канцеларии патувања �

DEN 1.33
Мерино деца торба за спиење торба стандардна тежина за бебиња 0-2 години, печатење мечка - светло сива боја Свеж Попустот
Мерино деца торба за спиење торба стандардна тежина за бебиња 0-2 години, печатење мечка - светло сива боја

Мерино Детска стандардна тежина Go Go Bag е меѓународна наградувана торба за спиење за бебиња, дизајнирана

DEN 1599.84
Моомо бебе дете за спиење со нозе бебе што се носи со ќебе со двонасочен патент 3М-5Т Свеж
Моомо бебе дете за спиење со нозе бебе што се носи со ќебе со двонасочен патент 3М-5Т

Памук Увезени Затворање на патент Машинско миење Ултра мека и екстра топла вреќа за спиење за зима : Нап�

DEN 303.84
Babystudio Реверзибилна памук „Студио торба“ торба за спиење/ќебе што се носи, зимска поларна мечка 2,5 TOG 0-6 месеци Свеж
Babystudio Реверзибилна памук „Студио торба“ торба за спиење/ќебе што се носи, зимска поларна мечка 2,5 TOG 0-6 месеци

Исто така, ние сме исклучително чесни што сме поврзани со Фондацијата Х Бејбистио кеси се специјално ди�

DEN 640.00
LJfli Sleepsking Tagn Sleeper Baby Baby Spring и есенски тенки памучни отстранливи ракави за анти-кик за бебиња и мали деца Свеж
LJfli Sleepsking Tagn Sleeper Baby Baby Spring и есенски тенки памучни отстранливи ракави за анти-кик за бебиња и мали деца

? Безбедно и брзо : Лесната и мазна памучна ткаенина ја гарантира најдобрата дишење и обезбедува стабиле

DEN 0.33