FTVOGUE 30S 8 пина Време Реле 35мм Дин-железница за контрола на контролата на контролниот прекинувач за одложување на системот за индустриска автоматизација 12V 24V 110V [12V], р

FTVOGUE 30S 8 пина Време Реле 35мм Дин-железница за контрола на контролата на контролниот прекинувач за одложување на системот

DEN 139.52

Свеж

Достапно.

Со големо про transparentирно поставување на копчето за поставување на време лесно. Усвојте метод за инсталација на Din-Rail од 35мм, лесен за инсталирање и отстранување. 1 Контактите за одложување на поставување можат да бидат сигурни дека стабилните перформанси на контактирањето. Се користи во системот за индустриска автоматизација и механичка опрема за одложување на компонентата. Достапно во четири стилови за избор : 12 V, 24 V, 110 V. Со големо про transparentирно поставување на копчето за поставување на време лесно. Усвојте метод за инсталација на Din-Rail од 35мм, лесен за инсталирање и отстранување. 1 Контактите за одложување на поставување можат да бидат сигурни дека стабилните перформанси на контактирањето. Се користи во системот за индустриска автоматизација и механичка опрема за одложување на компонентата. Достапно во четири стилови за избор : 12 V, 24 V, 110 V. Спецификација : Тип на ставка : Временски реле работно напојување (по избор) : DC12 V/DC24 V/AC110 V, 50/60 Hz Дозволен опсег на флуктуација на напон (85%~ 110%) Опсег на одложување : 30 -тина работа Режим на работа : Резултат за одложување на ослободување : ≤1%Број на контакти : 1 сет на контакти со контакти со контакт : AC220 V 5 A (отпорен) Механички живот : 1x1000000 пати Електричен живот : 1x100000 пати Метод на инсталација : Совпаѓање на различни основи може да го реализира големината на инсталацијата на уредот 35мм Дин-железница Големина на инсталацијата : приближно. 50 x 58 x 40mm / 2 x 2.3 x 1.6in Список на пакети : 1 x Време реле.

Item Type: Time Relay
Working Power Supply(optional): DC12V/DC24V/AC110V, 50/60Hz allowable voltage fluctuation range (85%~110%)
Delay Range: 30s
Working Mode: Release delay
Repeat Error: ≤1%
Number of Contacts: 1 set of delay contacts
Contact Capacity: AC220V 5A (resistive)
Mechanical Life: 1x1000000 times
Electrical Life: 1x100000 times
Installation Method: Matching different bases can realize device type 35mm Din-rail installation
Size: Approx. 50 x 58 x 40mm / 2 x 2.3 x 1.6in
 :
Package List:
1 x Time Relay:

Избор на клиенти

Woljay my4nj dc 36v калем 4pdt 14 терминали Индикатор за светло електромагнетно реле за напојување w база Свеж
Woljay my4nj dc 36v калем 4pdt 14 терминали Индикатор за светло електромагнетно реле за напојување w база

Име на производот : Реле за електромагнетна моќност; Модел бр : my4nj; Тип : 4pdt; Модел на штекер : DYF11 A...

DEN 125.28
AEXIT 10PCS JQC-3FF-S-Z релеи DC12V 10A 0.36W 5 Терминал SPDT Не мини реле за напојување на електрична енергија за напојување Свеж
AEXIT 10PCS JQC-3FF-S-Z релеи DC12V 10A 0.36W 5 Терминал SPDT Не мини реле за напојување на електрична енергија за напојување

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, сребрена легура; Нето тежина : 79g; Содржина на пакет : р�

DEN 1.33
AEXIT 20PCS 40мм релеи за кружни плочи на кружни PCB за 1W/3W 6LED релеи на табли во серија Свеж
AEXIT 20PCS 40мм релеи за кружни плочи на кружни PCB за 1W/3W 6LED релеи на табли во серија

Име на производот : Алуминиум PCB коло; одговара за : 6 PCS 1 W / 3 W LED во серија Дијаметар : 40мм / 1,6 "; Дебелина : 1,4�

DEN 155.04
AEXIT DC 24V релеи 30A 1NO SPST 4 пинови со приклучок за возило со возило автомобил Дин реле за ламби за ламби Свеж
AEXIT DC 24V релеи 30A 1NO SPST 4 пинови со приклучок за возило со возило автомобил Дин реле за ламби за ламби

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, ментална Нето тежина : 18g; Содржина на пакет : 1 x Реле за

DEN 2.33
Контрола на контролата на копчето AEXIT Електричен 0-30S Sec 8 Терминали DPDT Timer Timer H3Y-2 AC220V Свеж
Контрола на контролата на копчето AEXIT Електричен 0-30S Sec 8 Терминали DPDT Timer Timer H3Y-2 AC220V

Име на производот : Реле за одложување на тајмерот; Број на модел : H3 Y2; ПИН Број : 8 пин Работен напон : AC220 V;

DEN 1.00
AEXIT HXSP-2108P Компактни релеи Flash CF картичка до IDE Hard Disk PC табла релеи Адаптер Конвертор Свеж
AEXIT HXSP-2108P Компактни релеи Flash CF картичка до IDE Hard Disk PC табла релеи Адаптер Конвертор

Име на производот : адаптер CF до IDE; Модел : HXSP2108 P Pin Number : 44;Hole Dia : 3mm / 0.12" Hole Center Distance : 53mm / 2.1";Size : 61 x 45 x 20mm / 2.4"x

DEN 2.00
Ален Бредли 700DC-PT200Z24 DC работеше, временско задоцнување, 24V DC, 2 NO, штафета Свеж
Ален Бредли 700DC-PT200Z24 DC работеше, временско задоцнување, 24V DC, 2 NO, штафета

PN : 700 DCPT200 Z24 700 DCPT200 Z24 DC Реле со пневматско временско одложување Реле 700 DCPT200 Z24 Серија Б 700ПТ Серија Б 700 DCP200

DEN 1.33
Samsung SMGUN50EH5000FXZA DC VSS-PD табла Свеж
Samsung SMGUN50EH5000FXZA DC VSS-PD табла

Земја на потекло : Соединетите држави Број на модел : SMGUN50 EH5000 FXZA Димензии на пакетот на артикалот : 10.0 "L x 8

DEN 2.33
Дополнителен заштитник на Сименс 5SY42207, UL 1077 оценет, 2 прекинувач на пол, максимум 20 ампер, карактеристика на тропање Свеж Попустот
AEXIT JQX-12F-2Z DC12V релеи на калем напон 8 пин DPDT напојување цврста состојба релеј електромагнетно реле Свеж
Реле за општа намена Ален-Бредли 12VDC 700-HB32Z12 Свеж
Реле за општа намена Ален-Бредли 12VDC 700-HB32Z12

Тежина : 1,00lb Димензии на производот : 8,00 x 8,00 x 6,00 инчи Состојба : Користено добро Тежина : 1,00lb Димензии на �

DEN 408.00