Перматекс 81630 Ултра Црвен Производител На Заптивки Со Висока Температура, 3 мл

Перматекс 81630 Ултра Црвен Производител На Заптивки Со Висока Температура, 3 мл

DEN 1.00

Свеж

Достапно.

Високи температурни перформанси, адхезија и флексибилност. Оем Наведени, сензор-безбеден, низок мирис, не-корозивни. Незапаливи, нетоксични. Може да се користи како производител на заптивки или облекување и ги исполнува спецификациите за изведба на ОЕ силиконски дихтунзи. Издржува до 650°F (399°C) наизменично. Ултра Црвен Производител На Заптивки Со Висока Температура. Ултра Црвен Производител На Заптивки Со Висока Температура. Ултра Црвениот Производител на Заптивки на перматекс е идеален за поправки на висока температура. Неговата напредна формула задржува отпорност на висока температура, а исто така останува отпорна на масла и обични течности во продавницата. Заптивка со високи температури-Двојна отпорност на високи температури, масла и обични течности во продавницата.

Избор на клиенти

Фел-ПРО 60497 Карбуратор Монтажа Заптивка Свеж
Фел-ПРО 60497 Карбуратор Монтажа Заптивка

Ги исполнува или надминува сите оригинални спецификации на опремата Специфичен дизајн на апликација з�

DEN 3.33
ЦРЦ Silв Силиконски Заптив 14056-6,5 Вт Оз., Бело, Општа Намена Заптивната Смеса Со Висока Влага Свеж
ЦРЦ Silв Силиконски Заптив 14056-6,5 Вт Оз., Бело, Општа Намена Заптивната Смеса Со Висока Влага

СПЕЦИФИКАЦИИ НА ПРОИЗВОДОТ : Достапен во 6 ИЗДРЖЛИВИ ПЕРФОРМАНСИ : се спротивставува на тешки услови как

DEN 2.67
Динатекс 49203 Ниска Испарливи Silв Силиконски Заптивка Творецот, 0 до 500 Степен Ф, 3 мл Картичка Цевка, Сина Свеж
Динатекс 49203 Ниска Испарливи Silв Силиконски Заптивка Творецот, 0 до 500 Степен Ф, 3 мл Картичка Цевка, Сина

Сензор за кислород безбеден, низок испарлив Прави инстант заптивки отпорни на истекување Се спротивста

DEN 1156.80
Г-Дин Заптивка 46 Здраво-Брзина Магацинот Свеж
Г-Дин Заптивка 46 Здраво-Брзина Магацинот

Ги зголемува коњските сили и перформансите со зголемување на брзината на внесување и капацитетот...

DEN 337.60
Оригинален Хенкел Локтит 510 Елиминатор На Заптивки - Висока Температура - 50 МЛ Цевка Свеж
Оригинален Хенкел Локтит 510 Елиминатор На Заптивки - Висока Температура - 50 МЛ Цевка

Гарнитура Производвисока температура и хемиска отпорност Идеален за употреба на крути прирабници Гарн

DEN 1078.40
510 € Заптивка Elimator® Прирабница Заптивната Смеса, Висока Температура - 250ml прирабница заптивната смеса 510gasket elim. Свеж