Биониме GT333 тест ленти за употреба со Bionime Fairest GT333 метар - Мониторинг на шеќер во крвта од дијабетичари, кутија од 100

Биониме GT333 тест ленти за употреба со Bionime Fairest GT333 метар - Мониторинг на шеќер во крвта од дијабетичари, кутија од

DEN 1.67

Свеж

Достапно.

Bionime Furlest GT333 мерач на гликоза во крвта, систем за носење - Систем за набудување на гликоза во крвта со глукометар за тестирање од страна на дијабетичари. Брза и точна : Нашиот највесен GT333 мерач на гликоза во крвта спарен со нашите ленти за тест GT333 им помага на дијабетичарите да го проверат нивото на шеќер, резултира за 5 секунди без кодирање и само мал 0,75 микролитарски примерок на крв за полесно управување со дијабетес. Безжична врска : Функцијата Bluetooth и бесплатниот пристап до нашите податоци за апликација за најверојатна грижа за синхронизација на податоците беспрекорно, обезбедувајќи едноставен начин за управување со вашиот дијабетес. Нема потреба од книги за дневник. Во мониторинг на длабочина : Bionime Furpliest GT333 Монитор за шеќер во крвта обезбедува инстант 7, 14, 30, 60 и 90-дневна просечна информација и да имате 500 тест меморија со датум и време за да можете да ги разгледате резултатите од минатото на тестот на мерачот. Карактеристики за лесни за корисниците : Компактниот тестер за шеќер во крвта е лесен за носење, има голем екран на екранот со лесни броеви за читање и поголеми копчиња. Мерачот вклучува : 1 Faultest GT333 мерач на гликоза во крвта со 2 батерии ААА, куќиште за носење и прирачник. Лесно работење : Вметнете ја лентата за тестирање на гликоза во крвта GT333, нанесете примерок од крв од прсти, дланка или подлактица на лентата за хигиенски тест. Апликација за лична нега : Комплетно управување со шеќер во крвта (инсулин записи, поставување фотографии и белешки од јаглерод и сл.). Интуитивна табла за статистика (процент на хипери и хипови, просек на гликоза во крвта во различен статус. Персонализација (цели на поставки за гликоза во крвта, корисен распоред на мерење).

Избор на клиенти

Cffuvros Freestanding Practer организатори со двојна врата од петстепени кабинети за складирање, големи плакари за гардероба Свеж
Dewalt Miter Saw Blade, 80 заб, 12 инчи, 2 пакувања, не'рѓосувачки челик, клинско рамо Дизајн Свеж
Dewalt Miter Saw Blade, 80 заб, 12 инчи, 2 пакувања, не'рѓосувачки челик, клинско рамо Дизајн

Тенка kerf за брзо и мазно дејство на сечење Компјутерската балансирана плоча ги намалува вибрациите за п

DEN 2064.00
Комплети за сликање Rock & Roll Diamond 5D DIY целосна вежба Rhinestone Arts Wallид декор за возрасни 8 x12 Свеж
Комплети за сликање Rock & Roll Diamond 5D DIY целосна вежба Rhinestone Arts Wallид декор за возрасни 8 x12

Хемиска ткаенина Калта за дупчење има силна вискозност, не е лесно да се испадне и има светли бои и не е л

DEN 287.84
6 компјутери -20 x 24 екрани за печатење на алуминиумски екран со 305 броење на бела мрежа Свеж
6 компјутери -20 x 24 екрани за печатење на алуминиумски екран со 305 броење на бела мрежа

Големина на рамката : 20 "x 24" (50,8 x 61cm) OD; Алуминиумски профил : 30 x 30 x 1,2 mm Број на мрежа : 305 мрежа; Боја : Бела С�

DEN 2384.00
1996 КОНТЕНДЕРИ ЗА ТРОФИЈА ПЛОЈОТ 67 TERANCE MATHIS Свеж
1996 КОНТЕНДЕРИ ЗА ТРОФИЈА ПЛОЈОТ 67 TERANCE MATHIS

Спортски картички и игри на баба Име на кое можете да му верувате! Повеќе од 30 години во индустријата за �

DEN 3.33
Хикота тип со двојна шипка за шифри со шипки пневматски цилиндер MXS12-100 MXQ16 MXS12L MXQ16L Bore 12 16mm мозочен удар 10-125mm Свеж
Хикота тип со двојна шипка за шифри со шипки пневматски цилиндер MXS12-100 MXQ16 MXS12L MXQ16L Bore 12 16mm мозочен удар 10-125mm

Воздушни цилиндри Погледнете ја втората слика за детали Воздушни цилиндри Погледнете ја втората слика

DEN 5271.04
Faller 242320 Boots Booths Midway Game 2/N Scale Build Свеж
Faller 242320 Boots Booths Midway Game 2/N Scale Build

Наменето за градежни модели и колекционери на возраст над 1562 година Високо детална пластика Скала моде�

DEN 2.67
PANAMAX P360 DOCK 6-OUTLET Wallид Допрете/Станица за полнење, бела, 6,8 x 2,9 x 5 Свеж
PANAMAX P360 DOCK 6-OUTLET Wallид Допрете/Станица за полнење, бела, 6,8 x 2,9 x 5

Најдобро во класа заштита со мониторинг на заштитетеилидисконекции и паметни стражари со активен надн�

DEN 3.33
1 парчиња ново во кутија RE22P-2DK.3F.5R Свеж
1 парчиња ново во кутија RE22P-2DK.3F.5R

Chips Gate, основана во 2010 година, е професионална алатка B2 B & B2 C во полето за електронски компоненти Имаме по

DEN 0.67