САД запечатуваат Zusas70FDA374 силиконски о-прстени со висока температура, 374 големина на цртичка, 9.225 ID, 9.645 OD

САД запечатуваат Zusas70FDA374 силиконски о-прстени со висока температура, 374 големина на цртичка, 9.225 ID, 9.645 OD

DEN 1.33

Свеж

Достапно.

Материјал : силикон; Одделение : храна; Цврстина : Стандард (70А - 80А). Облик на пресек : круг; Систем на мерење : инч; Големина на цртичката : 374. Пресек : 0.210 "; ID : 9.225"; OD : 9.645 ". Боја : црвена; Спецификации исполнети : FDA. Дурометар : 70 A; Температурен опсег : -80 ° до 450 ° F; Количина на пакет : 1. Материјал : Силикон; одделение : Храна; цврстина (70А - 80А) . Облик на пресек : круг; систем на мерење : инч; големина на цртичка : 374. пресек : 0.210 “; ID : 9.225 "; OD : 9.645". Боја : црвена; Спецификации се сретнаа : ФДА. Дурометар : 70а; Опсег на температура : -80 ° до 450 ° F; Количина на пакувања : 1. Овие силиконски О-прстени се изработени од FDA материјали и идеални за употреба во апликации за храна и пијалоци. Силиконот има одличен температурен опсег и добра отпорност на благи хемикалии, животински и растителни масла и вода. Материјал : силикон; Одделение : храна; Цврстина : Стандард (70А - 80А).

Избор на клиенти

Стерлинг заптивка OREPD017X25 O-прстен, Број 017 Стандард е добар за пареа, топла вода, сончева светлина, силиконски масла, Свеж
Стерлинг заптивка ORVT463X10 VITON NOTER-463 Стандарден О-прстен, флуорополимер еластомер, 70 тврдост на Дурометар, 17 ID, 17-1/2 Свеж
385 О-ринг, ЕПДМ, 70А Дурометар, 16 Ид, 16-3/8 ОД, 3/16 ширина, црна Свеж
385 О-ринг, ЕПДМ, 70А Дурометар, 16 Ид, 16-3/8 ОД, 3/16 ширина, црна

Направено од етилен пропилен диен мономер (EPDM) гума за употреба со најразлични хемикалии и околини Дуро�

DEN 0.33
X-Ree 50pcs 18mmx2.4mm нитрил бутадиен гума o прстен запечатување на масло запечатување црна боја (50pcs 18mmx2.4mm nitrilo Свеж
X-Ree 50pcs 18mmx2.4mm нитрил бутадиен гума o прстен запечатување на масло запечатување црна боја (50pcs 18mmx2.4mm nitrilo

Земја на производство : Кина; Главна боја : Црна Дебелина : 2,4мм / 0,09 "; надворешен дијаметар : 18мм / 0,7" Име на

DEN 1.00
Запечатување на САД ZUSAV70266 Хемиски отпорен Витон О-прстени, 266 големина на цртичка, 7,984 ID, 8.262 OD Свеж
Запечатување на САД ZUSAV70266 Хемиски отпорен Витон О-прстени, 266 големина на цртичка, 7,984 ID, 8.262 OD

Материјал : Витон; Оценка : стандард; Цврстина : Стандард (70А 80А) Облик на пресек : круг; Систем на мерење : �

DEN 2.00
229 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување Свеж
229 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување

Направено од црна бунанитрил (исто така наречена БунаН) за употреба со најразлични течности од нафта до

DEN 291.04
Uxcell Fluorine гума О-прстени, 56мм OD 49,8 mm ID 3,1 mm ширина FKM заптивка за заптивка за машини водовод, зелена, пакет од Свеж
Uxcell Fluorine гума О-прстени, 56мм OD 49,8 mm ID 3,1 mm ширина FKM заптивка за заптивка за машини водовод, зелена, пакет од

Тие се кружни со тркалезен пресек Наменето за широк спектар на апликации за запечатување Флуор гума Опр

DEN 159.84
EAI нитрилна гума О-прстени 17мм ОД 14мм ID 1,5мм ширина, метричка буна-n запечатува запечатување, пакет од 25 Свеж
EAI нитрилна гума О-прстени 17мм ОД 14мм ID 1,5мм ширина, метричка буна-n запечатува запечатување, пакет од 25

Гума е 17мм надворешен дијаметар, внатрешен дијаметар од 14 мм, дијаметар од пресек од 1,5мм Гумените Опрст�

DEN 165.44
EAI AS568 O'RING SEAL 115 ID: 11/16 CS: 3/32 BUNA-N 70A DUROMERTER 11/16 X7/8 X3/32 нитрилна гума Оринг Свеж
EAI AS568 O'RING SEAL 115 ID: 11/16 CS: 3/32 BUNA-N 70A DUROMERTER 11/16 X7/8 X3/32 нитрилна гума Оринг

Истиот работен ден испорака !! Нитрилна гума Опрстени : Нашата висококвалитетна гума Опрстен е многу удо

DEN 2.67
256 EPDM O-Ring, 70A Durometer, Round, Black, 5-3/4 ID, 6 OD, 1/8 ширина Свеж
256 EPDM O-Ring, 70A Durometer, Round, Black, 5-3/4 ID, 6 OD, 1/8 ширина

Направено од етилен пропилен диен мономер (EPDM) гума за употреба со најразлични хемикалии и околини...

DEN 2.67
Chicago Rawhide CR13812 нафта заптивка CR13812 Свеж
Chicago Rawhide CR13812 нафта заптивка CR13812

Внатрешен дијаметар : 1 "1 / 4" Надворешен дијаметар : 2 "3 / 8" Дебелина : 3 / 8 " Внатрешен дијаметар : 1" 1 / 4 "...

DEN 143.84
Стерлинг заптивка ORBN144X25 Број-144 Стандарден О-прстен, буна нитрилна гума, 70 цврстина на Дурометар, 2-1/2 ID, 2-11/16 OD Свеж
Стерлинг заптивка ORBN144X25 Број-144 Стандарден О-прстен, буна нитрилна гума, 70 цврстина на Дурометар, 2-1/2 ID, 2-11/16 OD

За употреба во широк опсег на температура од 30 степени F до 250 степени F, добра / одлична отпорност на мног�

DEN 0.33
106 силиконски О-ринг, 70А Дурометар, црвен, 3/16 ID, 3/8 OD, 3/32 ширина Свеж
106 силиконски О-ринг, 70А Дурометар, црвен, 3/16 ID, 3/8 OD, 3/32 ширина

Направено од силикон за употреба со најразлични хемикалии и течности Може да се користи во широк опсег �

DEN 147.20
KEDIC 423 PCS 32 METRISE METRISS UNIVERSAL GUBER O RING ASSOLMANGE KIT со мини кука за отстранување, мијалници за запечатување Свеж
KEDIC 423 PCS 32 METRISE METRISS UNIVERSAL GUBER O RING ASSOLMANGE KIT со мини кука за отстранување, мијалници за запечатување

Силно запечатување помош за да се спречи протекување 【Широка апликација】 Широко се применува за хидра

DEN 2.67
САД запечатуваат Zusas70FDA416 силиконски о-прстени со висока температура, 416 големина на цртичка, 3,35 ID, 3,9 OD Свеж
САД запечатуваат Zusas70FDA416 силиконски о-прстени со висока температура, 416 големина на цртичка, 3,35 ID, 3,9 OD

Материјал : силикон; Одделение : храна; Цврстина : Стандард (70А 80А) Облик на пресек : круг; Систем на мерење

DEN 3.33
453 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување Свеж
453 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување

Направено од црна бунанитрил (исто така наречена БунаН) за употреба со најразлични течности од нафта до

DEN 396.16
235 силиконски О-прстен, 70А Дурометар, црвен, 3-1/8 Ид, 3-3/8 ОД, 1/8 ширина Свеж
235 силиконски О-прстен, 70А Дурометар, црвен, 3-1/8 Ид, 3-3/8 ОД, 1/8 ширина

Направено од силикон за употреба со најразлични хемикалии и течности Може да се користи во широк опсег �

DEN 114.24
Safale US-05 Свеж
Safale US-05

Број на модел : 323 DYUD4 E8 Должина на пакетот на артикалот : 4.3999999995512 " Ширина на пакетот на предметот : 2.4999999997

DEN 1.33
313 Силиконски О-РИНГ, 70А ДУРМЕТОМ, ЦРВЕН, 11/16 ИД, 1-1/16 ОД, 3/16 Ширина Свеж
313 Силиконски О-РИНГ, 70А ДУРМЕТОМ, ЦРВЕН, 11/16 ИД, 1-1/16 ОД, 3/16 Ширина

Направено од силикон за употреба со најразлични хемикалии и течности Може да се користи во широк опсег �

DEN 111.04
Glarks 320pcs 5/32 -32unc 8-32unc 10-24unc 1/4 -20unc 1/4 -20unc 5/16 -18unc 3/8 -16unc 1/2 -13unc + 220pcs m3/4/ 5/6/8/10/12 Свеж Попустот
Glarks 320pcs 5/32 -32unc 8-32unc 10-24unc 1/4 -20unc 1/4 -20unc 5/16 -18unc 3/8 -16unc 1/2 -13unc + 220pcs m3/4/ 5/6/8/10/12

♞ [Комплетски пакет вклучува] Во овој сет, ние нудиме 7 големина на занишана орев, кои се 80 парчиња 5 / 32 "32 U

DEN 559.84
328 силиконски О-прстен, 70А Дурометар, црвен, 1-7/8 ИД, 2-1/4 ОД, 3/16 Ширина Свеж
328 силиконски О-прстен, 70А Дурометар, црвен, 1-7/8 ИД, 2-1/4 ОД, 3/16 Ширина

Направено од силикон за употреба со најразлични хемикалии и течности Може да се користи во широк опсег �

DEN 187.20
Стерлинг заптивка CRG7540.1500.125.300X50 7540 ГИНКУТИ ЗА РЕГИНГ ВИДЕР, 1-1/2 Големина на цевката, 1/8 дебела, притисок класа Свеж
Стерлинг заптивка CRG7540.1500.125.300X50 7540 ГИНКУТИ ЗА РЕГИНГ ВИДЕР, 1-1/2 Големина на цевката, 1/8 дебела, притисок класа

Getе добиете максимални перформанси од нашите материјали за заптивка кога ја користите нашата постапка �

DEN 2.67
Дијаметар од 5 3/4 '' -359 вода и отпорни на пареа О-прстени Свеж
Дијаметар од 5 3/4 '' -359 вода и отпорни на пареа О-прстени

Број на цртичка : 359, фракционо лична карта : 5 3 / 4 '', вистинска лична карта : 5.725 '', вистински OD : 6.145 '', ширина

DEN 1.33