Bansbach EasyLift FPD-1030B1-CW амортизери/линеарни амортизери, 106,1 mm x 10 mm x 8 mm

Bansbach EasyLift FPD-1030B1-CW амортизери/линеарни амортизери, 106,1 mm x 10 mm x 8 mm

DEN 148.00

Свеж

Достапно.

Нафрлање : 5 N. Ракување со оптоварување : 10 кг. Оперативна температура 5 - 40 ° C. Мозочен удар 30мм. Стапка на удар 0,2 - 1,2м/с. Нафрлање : 5 N. Ракување со оптоварување : 10 кг. Оперативна температура 5 - 40 ° C. Мозочен удар 30мм. Стапка на удар 0,2 - 1,2м/с. FPD-1030 B1-CW, Extension Force : 1.5 N, должина на цилиндарот : 68,1 mm, должина на шипка : 38мм, мозочен удар : 30мм. Овој производ е произведен во Јапонија. Индустриските амортизери во Бансбах се достапни во голем асортиман на фиксни и прилагодливи сорти. Тие се супериорна алтернатива на изворите на калем или гумени удари за запре за апсорпција на енергија и линеарно забавување и се совршено решение за широк спектар на апликации. Нашите амортизери обезбедуваат непречена контрола на брзината и движењето и се дизајнирани да ги апсорбираат влијанијата и непречено да ги намалуваат товарите за да спречат оштетување. Ова овозможува побрзи стапки на циклус, зголемен живот на опрема и повисоки стапки на производство, додека ги намалуваат трошоците за одржување. Индустриските амортизери во Бансбах се достапни во голем асортиман на фиксни и прилагодливи сорти. Тие се супериорна алтернатива на изворите на калем или гумени удари за запре за апсорпција на енергија и линеарно забавување и се совршено решение за широк спектар на апликации. Нашите амортизери обезбедуваат непречена контрола на брзината и движењето и се дизајнирани да ги апсорбираат влијанијата и непречено да ги намалуваат товарите за да спречат оштетување. Ова овозможува побрзи стапки на циклус, зголемен живот на опрема и повисоки стапки на производство, додека ги намалуваат трошоците за одржување. Индустриските амортизери во Бансбах се достапни во голем асортиман на фиксни и прилагодливи сорти. Тие се супериорна алтернатива на изворите на калем или гумени удари за запре за апсорпција на енергија и линеарно забавување и се совршено решение за широк спектар на апликации. Нашите амортизери обезбедуваат непречена контрола на брзината и движењето и се дизајнирани да ги апсорбираат влијанијата и непречено да ги намалуваат товарите за да спречат оштетување. Ова овозможува побрзи стапки на циклус, зголемен живот на опрема и повисоки стапки на производство, додека ги намалуваат трошоците за одржување. Индустриските амортизери во Бансбах се достапни во голем асортиман на фиксни и прилагодливи сорти. Тие се супериорна алтернатива на изворите на калем или гумени удари за запре за апсорпција на енергија и линеарно забавување и се совршено решение за широк спектар на апликации. Нашите амортизери обезбедуваат непречена контрола на брзината и движењето и се дизајнирани да ги апсорбираат влијанијата и непречено да ги намалуваат товарите за да спречат оштетување. Ова овозможува побрзи стапки на циклус, зголемен живот на опрема и повисоки стапки на производство, додека ги намалуваат трошоците за одржување.

Избор на клиенти

Bansbach EasyLift FA-S2530GD-C Амортизери/Прилагодливи, 173 mm x 37 mm x 32 mm Свеж
Bansbach EasyLift FA-S2530GD-C Амортизери/Прилагодливи, 173 mm x 37 mm x 32 mm

Макс Енергија за апсорпција : 49 Ј Макс Стапка на циклус : 60 циклус / мин Оперативна температура : 5 70 ° C...

DEN 2170.40
Каблите за лифт за лифт, 12 'x 1/8 галванизиран јаглероден челик, 2 пакувања Свеж
Каблите за лифт за лифт, 12 'x 1/8 галванизиран јаглероден челик, 2 пакувања

Премиум квалитет : Направено од висококвалитетен јаглероден челик Големина : 12 'x 1 / 8 " : Направено од висо

DEN 3.00
NB-Aero 2ea гасови со гасови за патеки вагон Чинук гасови со гас гас г. Свеж
NB-Aero 2ea гасови со гасови за патеки вагон Чинук гасови со гас гас г.

Продолжена должина : 17,2 "(Центар до центарот на топката на приклучокот) Компресирана должина : 10,25" Сила : 2

DEN 609.60
Екст пролет, алатка, челик, 3 3/4 ОАЛ, PK12 Свеж
Екст пролет, алатка, челик, 3 3/4 ОАЛ, PK12

✅ Екст пролет, алатка, челик, 3 3 / 4 ОАЛ, ПК12 ✅ Целокупна должина : 3 3 / 4 in ✅ Wireица Дија : 0.048 in ✅ Крај на типот

DEN 429.92
Bansbach EasyLift FA-FED-C Амортизери/Прилагодливи, 137мм x 27,7мм x 24мм Свеж
Bansbach EasyLift FA-FED-C Амортизери/Прилагодливи, 137мм x 27,7мм x 24мм

Макс Енергија на апсорпција : 29.4 J Макс Стапка на циклус : 60 циклус / мин Оперативна температура : 5 70 ° C...

DEN 2.00
Продавницата РОП | (Пакет од 20 комплети за тркала за палуби за Торо LZS740KC604, LZS740KC604CA, LZS749EKC604SS Свеж
Продавницата РОП | (Пакет од 20 комплети за тркала за палуби за Торо LZS740KC604, LZS740KC604CA, LZS749EKC604SS

Замена на ROP Shop (пакет од 20) Комплети за тркала за палуби за Торо LZS740 KC604, LZS740 KC604 CA, LZS749 EKC604 SS Спецификации �

DEN 3023.84
Абсорбери на шок на BANSBACH EasyLift FA-F2530GB-C/прилагодливи, 173мм x 37mm x 32mm Свеж
Абсорбери на шок на BANSBACH EasyLift FA-F2530GB-C/прилагодливи, 173мм x 37mm x 32mm

Макс.Абсорпција Енергија : 49 J Макс Стапка на циклус : 60 циклус / мин Оперативна температура : 5 70 ° C...

DEN 3.00
Продавницата РОП | (Пакет од 4 топка за косење за 2012 година Диксон D190T22 96172001000 & Craftsman 917773708 Свеж
Продавницата РОП | (Пакет од 4 топка за косење за 2012 година Диксон D190T22 96172001000 & Craftsman 917773708

Замената на ROP Shop (пакет од 4) топка за косење за 2012 година Диксон D190 T22 96172001000 доаѓа како што е прикажано на

DEN 1524.80
SPD заварен сечило крај гас пролет: гас пролет, 146,1 lb, челик, 9,25 во компресиран LG Свеж
SPD заварен сечило крај гас пролет: гас пролет, 146,1 lb, челик, 9,25 во компресиран LG

Предмет : Пролет на заварен сечило за гас Тип : Пролет на гас Материјал : челик Сила : 146,1 lb Големина на низ�

DEN 2.33
NB-Aero 1PC гас шок за камиони Топер врата од гас гас гас гас лифт 27 продолжена должина x 15,5 Компресирана должина x 40 lb Свеж
Bansbach Easylift FPD-1030A3-SW амортизери/линеарни амортизери, 103,1 mm x 10 mm x 8 mm Свеж
Bansbach Easylift FPD-1030A3-SW амортизери/линеарни амортизери, 103,1 mm x 10 mm x 8 mm

Нафрлање : 10 N Ракување со оптоварување : 10 кг Оперативна температура 5 40 ° C Мозочен удар 30мм Стапка на уд�

DEN 2.33
Калер - R19-010 -BK - гас пролет: СТД, 67 до 202 lb, црн оксид, 2,05 во компресиран LG, 2,44 во продолжена LG Свеж
Калер - R19-010 -BK - гас пролет: СТД, 67 до 202 lb, црн оксид, 2,05 во компресиран LG, 2,44 во продолжена LG

Компресираназотниот гас пролет обезбедува контролирана сила за да помогне во ракувањето со алатки, маш

DEN 881.60
Bansbach EasyLift OP-200-03-W додатоци/Адаптери за монтирање, 39 mm x12 mm x 14 mm Свеж
Bansbach EasyLift OP-200-03-W додатоци/Адаптери за монтирање, 39 mm x12 mm x 14 mm

Број на артикли : 1 Земја на потекло : Јапонија Димензии на пакетот : 3 "L x 0,5" W x 0,5 "H Тежина на пакет : 0,02 фунт�

DEN 2.00
NB-Aero 1PC гас шок за камиони Топер врата од гас гас гас гас лифт 24,41 Продолжена должина x 14,45 Компресирана должина x 42 Свеж
Гас пролет, заклучување, челик, сила 100, Свеж
Гас пролет, заклучување, челик, сила 100,

Пролетните брави на гас во која било позиција и ослободуваат со едноставен притисок на копче или влечењ

DEN 0.67
Пролет на Рејмонд Гас: Азот со тешки должни работи, 25 lb, јаглероден челик, M16x1.5 Големина на низата на шипката Свеж
Пролет на Рејмонд Гас: Азот со тешки должни работи, 25 lb, јаглероден челик, M16x1.5 Големина на низата на шипката

Предмет : Пролет на гас Тип : Азот со тешки работи Материјал : Јаглероден челик Сила : 25 lb Големина на низа�

DEN 1.33
Bansbach Easylift FRT-E2-400 G1 ротирачки амортизери/стандард, 19 mm x 6 mm x 6 mm Свеж
Bansbach Easylift FRT-E2-400 G1 ротирачки амортизери/стандард, 19 mm x 6 mm x 6 mm

Макс ротирачка брзина 50rpm Макс Циклус стапка 10 циклус / мин Оперативна температура 0 50 ° C Тежина 0,32 g (со о

DEN 3.00
Екст пролет, алатка, челик, 1 1/2 ОАЛ, PK12 Свеж
Екст пролет, алатка, челик, 1 1/2 ОАЛ, PK12

✅ Екст пролет, алатка, челик, 1 1 / 2 ОАЛ, PK12 ✅ Целокупна должина : 1 1 / 2 in ✅ Дефлексија @ оптоварување : 1,04 in ✅

DEN 3.33
Гас пролет, челик, сила 80 Свеж
Гас пролет, челик, сила 80

Цена за : Секој тип на фитинг : Ништо заклучување : Нема ставка : Гасна пролет Тип : Стандарден прилагодлив

DEN 636.80
Абсорбери на шок на BANSBACH EasyLift FA-S1410RD-S/прилагодливи, 80 mm x 19,6 mm x 17 mm Свеж
Абсорбери на шок на BANSBACH EasyLift FA-S1410RD-S/прилагодливи, 80 mm x 19,6 mm x 17 mm

Максимална апсорпција Енергија 5 88 J Максимална стапка на циклус 60 циклус / мин Оперативна температура 5

DEN 1.67