Нитрилна гума О прстен 82мм ОД 3,5 мм ширина тркалезна запечатување запечатување запечатување на заптивка за заптивка О-прстен црна пакет од 10

Нитрилна гума О прстен 82мм ОД 3,5 мм ширина тркалезна запечатување запечатување запечатување на заптивка за заптивка О-прстен

DEN 2.33

Свеж

Достапно.

Материјал : висококвалитетен гумен од нитрил, отпорност на корозија, отпорност на висока температура, помалку погодена од негативните ефекти на УВ-светлината и озонот, потрајни и отпорни на солза. Примена : широко погодна за напојување, контролна кутија, општа заштита на излезот на електрична енергија, уреди, мотори, алатки, автомобили, камиони, приколки, електронска опрема, играчки, велосипеди, РВ, чамци, пумпи, мебел, итн. Функција : Лесен за Инсталирајте, екстензибилноста е добра и лесна за употреба. Buna-N : Стандардна нитрилна бутадиен гума со широк опсег на температура од -4 ℉ (-20 ° C) до 212 ℉ (100 ° C). Големина : Надворешен дијаметар (ОД) = 82мм, внатрешен дијаметар (лична карта) = 75мм, ширина = 3,5мм. Материјал : висококвалитетен гумен од нитрил, отпорност на корозија, отпорност на висока температура, помалку погодена од негативните ефекти на УВ-светлината и озонот, потрајни и отпорни на солза. Примена : широко погодна за напојување, контролна кутија, општа заштита на излезот на електрична енергија, уреди, мотори, алатки, автомобили, камиони, приколки, електронска опрема, играчки, велосипеди, РВ, чамци, пумпи, мебел, итн. Функција : Лесен за Инсталирајте, екстензибилноста е добра и лесна за употреба. Buna-N : Стандардна нитрилна бутадиен гума со широк опсег на температура од -4 ℉ (-20 ° C) до 212 ℉ (100 ° C). Големина : Надворешен дијаметар (ОД) = 82мм, внатрешен дијаметар (лична карта) = 75мм, ширина = 3,5мм. Карактеристики : Материјал : висококвалитетен гумен материјал од нитрил, отпорност на корозија, отпорност на висока температура, помалку погодени од негативните ефекти на УВ-светлината и озонот, потрајни и отпорни на солза. Примена : широко погодна за напојување, контролна кутија, општа заштита на излезот на електрична енергија, уреди, мотори, алатки, автомобили, камиони, приколки, електронска опрема, играчки, велосипеди, РВ, чамци, пумпи, мебел, итн. Функција : Лесен за Инсталирајте, екстензибилноста е добра и лесна за употреба. Buna-N : Стандардна нитрилна бутадиен гума со широк опсег на температура од -4 ℉ (-20 ° C) до 212 ℉ (100 ° C). Спецификации : Материјал : нитрилна гума. Боја : Црна. Содржина на пакет : 10 x NBR O-прстени.

Избор на клиенти

САД запечатуваат Zusav90330 Hard Viton O-Ring, Dash 330, пакет од 5 Свеж
САД запечатуваат Zusav90330 Hard Viton O-Ring, Dash 330, пакет од 5

Одделение : Стандард Облик на пресек : круг Дурометар : 90а Опсег на температура : 15 ° до 400 ° F Количина на п�

DEN 2.00
Uxcell Fluorine гума О-прстени, 56мм OD 49,8 mm ID 3,1 mm ширина FKM заптивка за заптивка за машини водовод, зелена, пакет од Свеж
Uxcell Fluorine гума О-прстени, 56мм OD 49,8 mm ID 3,1 mm ширина FKM заптивка за заптивка за машини водовод, зелена, пакет од

Тие се кружни со тркалезен пресек Наменето за широк спектар на апликации за запечатување Флуор гума Опр

DEN 159.84
X-Ree 50pcs 18mmx2.4mm нитрил бутадиен гума o прстен запечатување на масло запечатување црна боја (50pcs 18mmx2.4mm nitrilo Свеж
X-Ree 50pcs 18mmx2.4mm нитрил бутадиен гума o прстен запечатување на масло запечатување црна боја (50pcs 18mmx2.4mm nitrilo

Земја на производство : Кина; Главна боја : Црна Дебелина : 2,4мм / 0,09 "; надворешен дијаметар : 18мм / 0,7" Име на

DEN 1.00
337 EPDM O-RING, 70A DUROMERTER, ROUND, BLACK, 3 ID, 3-3/8 OD, 3/16 Ширина Свеж
337 EPDM O-RING, 70A DUROMERTER, ROUND, BLACK, 3 ID, 3-3/8 OD, 3/16 Ширина

Направено од етилен пропилен диен мономер (EPDM) гума за употреба со најразлични хемикалии и околини...

DEN 2.00
Заптивки на масло од 1 пар Свеж
Заптивки на масло од 1 пар

[Метричка големина] 85мм надворешен дијаметар, внатрешен дијаметар од 40мм, ширина од 10мм [Buna N] Стандардна

DEN 88.00
385 О-ринг, ЕПДМ, 70А Дурометар, 16 Ид, 16-3/8 ОД, 3/16 ширина, црна Свеж
385 О-ринг, ЕПДМ, 70А Дурометар, 16 Ид, 16-3/8 ОД, 3/16 ширина, црна

Направено од етилен пропилен диен мономер (EPDM) гума за употреба со најразлични хемикалии и околини...

DEN 0.33
Стерлинг заптивка CRG7540.1500.125.300X50 7540 ГИНКУТИ ЗА РЕГИНГ ВИДЕР, 1-1/2 Големина на цевката, 1/8 дебела, притисок класа Свеж
Стерлинг заптивка CRG7540.1500.125.300X50 7540 ГИНКУТИ ЗА РЕГИНГ ВИДЕР, 1-1/2 Големина на цевката, 1/8 дебела, притисок класа

Getе добиете максимални перформанси од нашите материјали за заптивка кога ја користите нашата постапка �

DEN 2.67
Стерлинг заптивка ORBN144X25 Број-144 Стандарден О-прстен, буна нитрилна гума, 70 цврстина на Дурометар, 2-1/2 ID, 2-11/16 OD Свеж
Стерлинг заптивка ORBN144X25 Број-144 Стандарден О-прстен, буна нитрилна гума, 70 цврстина на Дурометар, 2-1/2 ID, 2-11/16 OD

За употреба во широк опсег на температура од 30 степени F до 250 степени F, добра / одлична отпорност на мног�

DEN 0.33
130 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување Свеж
130 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување

Направено од црна бунанитрил (исто така наречена БунаН) за употреба со најразлични течности од нафта до

DEN 3.00
Прстен за запечатување, Витон, 14мм ОД, ПК25 Свеж
Прстен за запечатување, Витон, 14мм ОД, ПК25

✅ Прстен за запечатување, Витон, 14мм ОД, ПК25 ✅ Материјал : Витон ✅ Дурометар : 75 брег А...

DEN 2.33
Glarks 320pcs 5/32 -32unc 8-32unc 10-24unc 1/4 -20unc 1/4 -20unc 5/16 -18unc 3/8 -16unc 1/2 -13unc + 220pcs m3/4/ 5/6/8/10/12 Свеж Попустот
Glarks 320pcs 5/32 -32unc 8-32unc 10-24unc 1/4 -20unc 1/4 -20unc 5/16 -18unc 3/8 -16unc 1/2 -13unc + 220pcs m3/4/ 5/6/8/10/12

♞ [Комплетски пакет вклучува] Во овој сет, ние нудиме 7 големина на занишана орев, кои се 80 парчиња 5 / 32 "32 U

DEN 559.84
AEXIT 20 парчиња зелени заптивки и о-прстени 20мм x 1,9мм отпорност на топлина што не е отпорна на маслото NBR нитрилна гума Свеж