Хорор Приказни: Виното-Нинтендо Прекинувач

Хорор Приказни: Виното-Нинтендо Прекинувач

DEN 3.00

Свеж

Достапно.

Карактеристики ексклузивни корица уметнички дела достапни само на . Истражете ја напуштената престолнина на архипелагот кој инспирира стравопочит откако Пандемијата На Ѓаволските Трески го опустоши градот. Решавање на загатки за животната средина, загатки за физика и други предизвици во меѓусебно поврзан вертикален свет. Преживејте го демначот кој немилосрдно ве лови. Прилагодете го вашето искуство со дотерување на 20 различни поставки и користете Фотомод за отклучување критични тајни. Истражете ја напуштената престолнина на архипелагот што инспирира стравопочит. Немојте да бидете измамени од нежниот морски ветер, медитеранските глетки или утешното летно сонце. Бидејќи Пандемијата На Ѓаволските Трески го опустоши градот, тој беше напуштен, а сега таму чекаат само ужасни кошмари. Некој немилосрдно ве лови. Страдајте и мачете додека се обидувате да побегнете од средбите со овој чуден демнат опседнат со вас. Решавање на загатки за животната средина, загатки за физика и други слични предизвици во меѓусебно поврзан вертикален светдури и додека се брка и лови. Изменете повеќе од 20 поставки За Пристапност за да создадете прилагодено искуство. Користете Фотомод за да направите совршени снимки што ќе ви помогнат да ги отклучите тајните критични за вашата авантура.

Избор на клиенти

Scooby doo! Кој гледа кој? - Нинтендо ДС Свеж
Scooby doo! Кој гледа кој? - Нинтендо ДС

Различни стилови на игра со мозаик, возење и елементи на платформата Играчите можат за прв пат да ја пре�

DEN 3.33
Колекција на алва - Плејстејшн 4 Свеж
Колекција на алва - Плејстејшн 4

Колекцијата на алва ги вклучува двете критички признати модерни ретро игри : Будењето На Алва и Наследс�

DEN 1.67
Електропланктон - Нинтендо ДС Свеж
Електропланктон - Нинтендо ДС

Интеракцијата со секој електропланктон е малку поинаков, иако секогаш ќе го користите екранот на допир,

DEN 1.33
4K Конзола за игри 16-битна видео игра за мега погонски игра стап 4K 1900+ Ретро игри за NES Portable Letv Dendy Games Console, Свеж
4K Конзола за игри 16-битна видео игра за мега погонски игра стап 4K 1900+ Ретро игри за NES Portable Letv Dendy Games Console,

⚫ Вградени 10000 игри за PS1 / FC игри Поддршка PS1 / MAME / SFC / FC / GBA / GB / GBC / MD формат на игра Играчите можат сами да �

DEN 0.67
Работилница За Градење Мечка: Долина На Пријателството Свеж Попустот
Работилница За Градење Мечка: Долина На Пријателството

Убаво време е! Помогнете му на Вашата Работилница За Градење Мечка крзнените пријатели ја прават долина

DEN 191.20
Новите Авантури На марија-кејт &засилувач ;lли Свеж
Новите Авантури На марија-кејт &засилувач ;lли

решете пет мистерии три борци карактери секој лик има посебни способности користете ги способностите н

DEN 614.40
Ненасловен Гуска Игра-Нинтендо Прекинувач Свеж Попустот
Ненасловен Гуска Игра-Нинтендо Прекинувач

Во соработка Со Паника И Куќа Куќа, iam8bit е горд што ја објави Играта Без Наслов Гуска "во кутија", преполна

DEN 423.84
Најтемна Зандана: Издание На Предците - Плејстејшн 4 Свеж
Најтемна Зандана: Издание На Предците - Плејстејшн 4

Класичен CRPG и roguelike карактеристики, вклучувајќи карактер permadeath, процедурални зандани, и неверојатна реп

DEN 732.80
Јока-Лејли: Невозможното Дувло-Xbox One Свеж
Јока-Лејли: Невозможното Дувло-Xbox One

Во овој нов платформски авантуристички хибрид, Јока и Лејли мора да ги комбинираат своите способности з

DEN 0.33
Лорд Винклботом Истражува-Плејстејшн 4 Свеж
Лорд Винклботом Истражува-Плејстејшн 4

Класична Британска мистерија за убиство : решете предизвикувачки загатки на оригинален саундтрак инсп�

DEN 0.67