Burnуние 20 години, билтен, билтен, граничи со права раб во училницата, декоративни долги рабници на тасели, огласни табла со граници со лепак за лепак за лепак за лепак

Burnуние 20 години, билтен, билтен, граничи со права раб во училницата, декоративни долги рабници на тасели, огласни табла со

DEN 1.33

Свеж

Достапно.

Лесно за работа : Можете да ги намалите границите на Boho Bultin Bording во различна должина според вашите потреби за декорација; Само залепете ги двојните странични точки на лепак (вклучен пакет) на површината каде што сакате да ги украсите, а потоа залепете ги границите на нив, лесно и удобно. Радост на DIY : Нашата доволна понуда на памучни тасели за тасели ќе ви овозможи да ги поканите вашите пријатели или семејство да учествуваат во вашите DIY проекти, овозможувајќи ви да ги бруснете вашите рачни вештини и да уживате во процесот. Карактеристики : Практични подароци : Овие украси на табли со билтени може да се применат и како подароци за членовите на семејството, пријателите, роднините, соработниците, соседите и другите луѓе за кои се грижите, за да можете да ги испратите за да ја покажат вашата loveубов и загриженост и да се зајакнат вашите односи. Покрај тоа, тие можат да останат хармонични со стилови на куќи, што може да донесе освежени чувства. Користете со доверба : Различна од другите материјали за хартија, нашите граници на огласни табли Boho Fringe се изработени од квалитетен материјал за памучна нишка, сигурен и мек; Бојата со беж ви овозможува да ја насликате во различни бои, само користете ја вашата имагинација. Радост на DIY : Нашата доволна понуда на памучни тасели за тасели ќе ви овозможи да ги поканите вашите пријатели или семејство да учествуваат во вашите DIY проекти, овозможувајќи ви да ги бруснете вашите рачни вештини и да уживате во процесот. Широко применливо : Нашите украси за табли за билтени може да се применат во низа прилики, како што се билтени, бели табли, плута табли, врати, прозорец и така натаму, создавање топла атмосфера и обезбедување визуелна убавина. Лесно за работа : Можете да ги намалите границите на Boho Bultin Bording во различна должина според вашите потреби за декорација; Само залепете ги двојните странични точки на лепак (вклучен пакет) на површината каде што сакате да ги украсите, а потоа залепете ги границите на нив, лесно и удобно. Спецификации : Материјал на граници на огласни табли : Памук навој : Beigesize на секој пакет : Долга околу 10 јарди и 1,6 инчи/ 4 см ширини вклучуваат : 2 снопови на билтен на табли за граници200 парчиња двојни странични лепилони : Рачно мерење : Ве молиме, дозволете мало мерење, ве молиме, дозволете мала грешки по големина.Брз преглед на содржината на пакетот : Пакетот што ќе го добиете доаѓа со 2 снопови на раб во училницата Boho со 2 различни стилови, 10 јарди за секој стил и 200 парчиња тркалезни поени за лепак; Доволната должина може да ги исполни вашите потреби за декорација и DIY за вашите билтени.

Избор на клиенти

Именки: трајни лекции за градење основи Свеж
Именки: трајни лекции за градење основи

48 страници Во корелација со Заедничките основни државни стандарди! Возраст 7+, оценки 2+ Книга за ресурси

DEN 2.67
Креативно учење Прес Затвори за читање мини билтен, Гр. 3-5 Свеж
Креативно учење Прес Затвори за читање мини билтен, Гр. 3-5

Интерактивниот, манипулативен дизајн на секој сет обезбедува бројни начини за презентирање на информа�

DEN 129.44
Тренд година околу календарскиот билтен сет, 22 x 17 Свеж
Тренд година околу календарскиот билтен сет, 22 x 17

Учи броење и временски концепти Календарот има предисечени јазичиња за да ги држат парчињата датуми На�

DEN 3.33
Trend Enterprises, INC. Свеж
Trend Enterprises, INC.

Поддржете ја раната настава по математика и изградете до 100 ти дневни прослави со овој шарен сет Вклучув

DEN 351.52
Група за издаваштво Галопаде, билтен за билтен за граѓанска војна Свеж
Група за издаваштво Галопаде, билтен за билтен за граѓанска војна

Овој сет на огласни табли за граѓанска војна е креативен и шарен, а исто така е и многу едукативен и уник�

DEN 95.20