Yhjic 10 парчиња црно гумено масло заптивка О-прстени заптивки од мијалници 40 x 35 x 2,5мм

Yhjic 10 парчиња црно гумено масло заптивка О-прстени заптивки од мијалници 40 x 35 x 2,5мм

DEN 1585.60

Свеж

Достапно.

О- заптивката се кружни облици во индустријата за да се спречи затворање или истекување на течност или гас во апликација. Оваа масло заптивка O е изработена од гума, тркалезен пресек, лесен за инсталирање. Погодно и за статичко и за динамично запечатување. 10 парчиња заптивки на црно гумено масло О- заптивка, висококвалитетен материјал, отпорност на масло, отпорност на абразија и водоотпорна заптивка. Апликации : Автомобилска, електрична опрема, инженеринг, индустрија, градежништво, домаќинство, други полиња. Yhjic 10 парчиња црна гума заптивка на масло О-прстени заптивки за мијалници 40 x 35 x 2,5ммпродукт Име : заптивка О-материјал : Дијаметар на гумаутер : 40мм / 1,57 инчинер Дијаметар : 35мм / 1.38 инчихтизност : 2,5мм / 0,098 инчкол : Вклучен е црна пакет : 10 x Вклучен : 10 x Оптопчиња со о-прстени Вашингерно, горенаведената содржина на пакетот, другите производи не се вклучени. Нота : Снимање на светлина и различни дисплеи може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поразлична од вистинската работа. Грешката дозволена за мерење е +/- 1-3см.