Bettomshin 10 парчиња 26мм ID силиконски рамни мијалници, 32мм ОД 3мм Дебелина на wallидот О-прстен запечатување на запечатување на заптивка за заптивка за заптивка за заптивк

Bettomshin 10 парчиња 26мм ID силиконски рамни мијалници, 32мм ОД 3мм Дебелина на wallидот О-прстен запечатување на запечатување

DEN 111.84

Свеж

Достапно.

【Големина】- Надворешен дијаметар : 32мм/1.26 "; Внатрешен дијаметар : 26мм/1.02"; Дебелина : 3мм/0,12 "; (инч ="). 【Материјал】- Рамните мијалници се изработени од мек силиконски материјал, мазни без закопчување; тие се издржливи за употреба и имаат построга заптивка од гумени мијалници. 【Функција】- Овие рамни мијалници обезбедуваат површина за лежиште за дистрибуција на оптоварување на прицврстувачи и отпорност на абразија. 【Предност】- Запечатувањето на мијалниците главно се користи за намалување на притисокот и триењето, спречувањето на истекување, изолацијата, олабавување или распрснување на притисокот. Исто така, да се зголеми површината на контакт, да се намали притисокот и да се заштитат делови и завртки. 【Апликација】- Се користи за цевка од тапа, орев од црево, вентил или друго одржување на градинарството или ретрофит; совршена за електрични врски на домаќинства и комерцијални уреди, морски употреба во кои изворот на енергија има врска со навој/завртка. 【Големина】- Надворешен дијаметар : 32мм/1.26 "; Внатрешен дијаметар : 26мм/1.02"; Дебелина : 3мм/0,12 "; (инч ="). 【Материјал】- Рамните мијалници се изработени од мек силиконски материјал, мазни без закопчување; тие се издржливи за употреба и имаат построга заптивка од гумени мијалници. 【Функција】- Овие рамни мијалници обезбедуваат површина за лежиште за дистрибуција на оптоварување на прицврстувачи и отпорност на абразија. 【Предност】- Запечатувањето на мијалниците главно се користи за намалување на притисокот и триењето, спречувањето на истекување, изолацијата, олабавување или распрснување на притисокот. Исто така, да се зголеми површината на контакт, да се намали притисокот и да се заштитат делови и завртки. 【Апликација】- Се користи за цевка од тапа, орев од црево, вентил или друго одржување на градинарството или ретрофит; совршена за електрични врски на домаќинства и комерцијални уреди, морски употреба во кои изворот на енергија има врска со навој/завртка. Најлон рамен запечатување на запечатување Различни спецификации за различни потреби Флексибилен, издржлив најлон со отпорност на висока температура, отпор на корозија, силно запечатување и може да биде изолирана. Може да спречи протекување на цевката и да обезбеди позитивно исклучување, да престане со протекување за да заштеди енергија. Се користи за цевка од тапа, орев од црево, вентил или друго одржување на градинарство или реновирање. Боја : црна; Тип на материјал : најлон.

Избор на клиенти

Стерлинг заптивка ORBN144X25 Број-144 Стандарден О-прстен, буна нитрилна гума, 70 цврстина на Дурометар, 2-1/2 ID, 2-11/16 OD Свеж
Стерлинг заптивка ORBN144X25 Број-144 Стандарден О-прстен, буна нитрилна гума, 70 цврстина на Дурометар, 2-1/2 ID, 2-11/16 OD

За употреба во широк опсег на температура од 30 степени F до 250 степени F, добра / одлична отпорност на мног�

DEN 0.33
Дијаметар од 7/16 '', -309, отпорен на нафта Buna n O-прстени Свеж
Дијаметар од 7/16 '', -309, отпорен на нафта Buna n O-прстени

Број на цртичка : 309, фракционо лична карта : 7 / 16 '', вистинска лична карта : 0,412 '', вистински OD : 0,832 '', ширина

DEN 1009.60
Safale US-05 Свеж
Safale US-05

Број на модел : 323 DYUD4 E8 Должина на пакетот на артикалот : 4.3999999995512 " Ширина на пакетот на предметот : 2.4999999997

DEN 1.33
Стерлинг заптивка OREPD017X25 O-прстен, Број 017 Стандард е добар за пареа, топла вода, сончева светлина, силиконски масла, Свеж
EAI AS568 O'RING SEAL 115 ID: 11/16 CS: 3/32 BUNA-N 70A DUROMERTER 11/16 X7/8 X3/32 нитрилна гума Оринг Свеж
EAI AS568 O'RING SEAL 115 ID: 11/16 CS: 3/32 BUNA-N 70A DUROMERTER 11/16 X7/8 X3/32 нитрилна гума Оринг

Истиот работен ден испорака !! Нитрилна гума Опрстени : Нашата висококвалитетна гума Опрстен е многу удо

DEN 2.67
X-Ree 50pcs 18mmx2.4mm нитрил бутадиен гума o прстен запечатување на масло запечатување црна боја (50pcs 18mmx2.4mm nitrilo Свеж
106 силиконски О-ринг, 70А Дурометар, црвен, 3/16 ID, 3/8 OD, 3/32 ширина Свеж
106 силиконски О-ринг, 70А Дурометар, црвен, 3/16 ID, 3/8 OD, 3/32 ширина

Направено од силикон за употреба со најразлични хемикалии и течности Може да се користи во широк опсег �

DEN 147.20
Chicago Rawhide CR13812 нафта заптивка CR13812 Свеж
Chicago Rawhide CR13812 нафта заптивка CR13812

Внатрешен дијаметар : 1 "1 / 4" Надворешен дијаметар : 2 "3 / 8" Дебелина : 3 / 8 " Внатрешен дијаметар : 1" 1 / 4 "...

DEN 143.84
Прстен за запечатување, цртичка 441, Витон, 0,27 во, PK2 Свеж
Прстен за запечатување, цртичка 441, Витон, 0,27 во, PK2

✅ Прстен за запечатување, цртичка 441, Витон, 0,27 ин., PK2 ✅ Материјал : Витон ✅ Дурометар : 90 Шор А ✅ Материја

DEN 458.40
240 Буна-Н О-Прстен, 70а Дурометар, Квадрат, Црна, 3-3/4 ИД, 4 ОД, 1/8 Ширина Свеж
240 Буна-Н О-Прстен, 70а Дурометар, Квадрат, Црна, 3-3/4 ИД, 4 ОД, 1/8 Ширина

Изработен Од Бунанитрил (исто така наречен БунаН) за употреба со различни течности од нафта до алифатич�

DEN 138.24
368 BUNA O-RING, 70A DUROMERTER, BLACK, 7-3/4 ID, 8-1/8 OD, 3/16 ширина Свеж
368 BUNA O-RING, 70A DUROMERTER, BLACK, 7-3/4 ID, 8-1/8 OD, 3/16 ширина

Направено од бунанитрил (исто така наречен БунаН) за употреба со најразлични течности и јаглеводороди М

DEN 25.60
САД запечатуваат Zusav90330 Hard Viton O-Ring, Dash 330, пакет од 5 Свеж
САД запечатуваат Zusav90330 Hard Viton O-Ring, Dash 330, пакет од 5

Одделение : Стандард Облик на пресек : круг Дурометар : 90а Опсег на температура : 15 ° до 400 ° F...

DEN 2.00
229 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување Свеж
229 BUNA/NBR NITRILE O-RING 70A DUROMERTER Црна, Стерлинг заптивка и снабдување

Направено од црна бунанитрил (исто така наречена БунаН) за употреба со најразлични течности од нафта до

DEN 291.04
X-Ree 30 парчиња црна 7mmx1.9mm отпорна на масло запечатување прстен О-форма NBR гумени громи (Anelli di tenuta во Gomma O-форма Свеж
X-Ree 30 парчиња црна 7mmx1.9mm отпорна на масло запечатување прстен О-форма NBR гумени громи (Anelli di tenuta во Gomma O-форма

Земја на производство : Кина; Материјал : НБР, гума Нето тежина : 3 G; Содржина на пакетот : 30 парчиња x прсте�

DEN 1.33
Стерлинг заптивка CRG7540.1500.125.300X50 7540 ГИНКУТИ ЗА РЕГИНГ ВИДЕР, 1-1/2 Големина на цевката, 1/8 дебела, притисок класа Свеж
Стерлинг заптивка CRG7540.1500.125.300X50 7540 ГИНКУТИ ЗА РЕГИНГ ВИДЕР, 1-1/2 Големина на цевката, 1/8 дебела, притисок класа

Getе добиете максимални перформанси од нашите материјали за заптивка кога ја користите нашата постапка �

DEN 2.67