2 пакувања за туш за туширање за држач за одвод на мастектомија jp дренажа/карцином на дојка/билатерална/еднострана/абдоминална дебридимент/стомачни пациенти, упра?

2 пакувања за туш за туширање за држач за одвод на мастектомија jp дренажа/карцином на дојка/билатерална/еднострана/абдоминална

DEN 1116.80

Свеж

Достапно.

Тушот за туширање виси околу вратот се користи за да се обезбеди топката за одвод, алтернатива за закачување на облеката и да се избегнат игличките што ја повредуваат вашата кожа. Едноставно и ефикасно работење, тоа би било идеален подарок за пациент кој моментно се бори со карцином на дојка. Направено со пациенти на ум : држачот за одвод на мастектомија е погоден за дренажа на градите по мастектомија, билатерална/еднострана мастектомија, дренажа на ЈП, абдоминопластика, абдоминална дебридимент и реконструкција на размавта.88㎝ - 104,14㎝ (22 инчи - 41 инчи), без еластичност. Мастектомијата за туширање на туш лесно ќе држи 4 или повеќе канализации и повеќе. И лентите за туширање за дренажа на мастектомија се исто така прилагодливи што можете да ги прилагодите на позицијата за која сметате дека одговара. И лентите за туширање за туширање на мастектомија се удобни меки, кога ќе ги користите, ќе се чувствувате многу одговара на вашата кожа и не иритирачки. Го олеснува капењето додека го одржувате одводот во место. Ослободете ги рацете и олеснете го туширањето!. Лентарот може да виси од вратот или јамка околу рацете за да ги задржи надвор од патот. И лентите за туширање за дренажа на мастектомија се исто така прилагодливи што можете да ги прилагодите на позицијата за која сметате дека одговара. Едноставно и ефикасно работење, тоа би било идеален подарок за пациент кој моментно се бори со карцином на дојка. Дали сè уште ви пречи за капење или туширање по мастектомија? Дали сè уште се обидувате да се грижите за овие дренажни цевки додека се истуширате? Дојдете да проверите на нашата мастектомија за туширање за туширање! Оваа намена за хируршки дренажа за наменски услови е безбеден и практичен начин да се одржат мозоци за време на туш или бања. Удобно и прилагодливо : Мастектомијата за туширање е изработена од удобна најлонска ткаенина, која е лесна и брзо се суши. Овие ленти за туширање ќе бидат одличен избор за пациент со мастектомија. Одличен подарок : држачите на тушот за туширање го чуваат дренажниот дренажа безбеден без да го извлечат и да ги повредуваат чувствителните ткива, правејќи капење и спиење повеќе бесплатно и лесно. Големина : ①mastectomy туш ланд : опсег на должина 55. Пакетот вклучува : getе добиете 2 ленти за туширање за одводнување на мастектомија, со количина за да ги задоволите вашите потреби за замена. Пакетот вклучува : getе добиете 2 ленти за туширање за одводнување на мастектомија, со количина за да ги задоволите вашите потреби за замена. Удобно и прилагодливо : Мастектомијата за туширање е изработена од удобна најлонска ткаенина, која е лесна и брзо се суши. Ослободете ги рацете : Нашите ленти за туширање за дренажа на мастектомија се одлични за обезбедување на мозоци и држи повеќекратни канализации. Ослободете ги рацете и олеснете го туширањето!. Лентарот може да виси од вратот или јамка околу рацете за да ги задржи надвор од патот.

Избор на клиенти

TOMYEUS Multifunction 3-слојно складирање полица кујна спална соба бања организатор за складирање на домаќинства за заштеда Свеж
GE 29092GC1 поле за лична карта Свеж
GE 29092GC1 поле за лична карта

99име и број на меморија 3линиски LCD дисплеј Преглед на напред / обратна повик со Избриши Вграден часовник

DEN 3.00
3 врзивно средство за прстен 1,5 инчи, тркалезен прстен со џебови, држи хартија 8,5 x 11, разновидни бои, 4 пакувања Свеж
3 врзивно средство за прстен 1,5 инчи, тркалезен прстен со џебови, држи хартија 8,5 x 11, разновидни бои, 4 пакувања

Што добивате : 4 пакет (1 сина, 1 црвена, 1 виолетова, 1 зелена) Добар квалитет и заштеда на пари : изградено т�

DEN 564.80
Мастерс Четка За Чистење и Зачувување 1/4 мл. Свеж
Мастерс Четка За Чистење и Зачувување 1/4 мл.

Чувајте ги четките како нови со овој чистач и конзерватор со мирис на лимон Дури и старите, стврднати че�

DEN 2.33
Дормонт 3/4 reg LP 5-12 WC Set 1 Свеж
Дормонт 3/4 reg LP 5-12 WC Set 1

Ова е оригинален дел OEM (производител на оригинална опрема) Користете оригинални делови за OEM за безбедн�

DEN 780.96
Продолжува шест монитори на монитори со шестнасочна биро, пролетна рака Свеж
Продолжува шест монитори на монитори со шестнасочна биро, пролетна рака

Поставете го вашиот дисплеј за максимална ергономска удобност за олеснување на напрегањето на очите, в�

DEN 420.80
Собрание на антената на Merco, MHC LH Short GND Свеж
Собрание на антената на Merco, MHC LH Short GND

Ова е оригинален дел OEM (производител на оригинална опрема) Дел за замена Дел за замена Собрание на антен

DEN 5412.48
1969 Топс Фудбал 161 Боб Грисе Мајами Делфини Одлично Свеж
1969 Топс Фудбал 161 Боб Грисе Мајами Делфини Одлично

Прикажаната слика е вистинското скенирање на картичката што ќе ја добиете Мора да има за секој обожават

DEN 2.00
NBCHTY METAL WATCH RING компатибилен со Galaxy Watch4 46 mm за заштита на гребење метал кутија Свеж
NBCHTY METAL WATCH RING компатибилен со Galaxy Watch4 46 mm за заштита на гребење метал кутија

метал Увезени Затворање на привремено Metal Watch Ring Compational со Galaxy Watch4 46 mm Метални Casedescriptions за заштита на греб

DEN 1.00
Weojeviy Pro Power Saive Свеж
Weojeviy Pro Power Saive

Функција : 1 Погоден за куќи, станови, станови, паркинзи, ресторани, хотели, канцеларии, мали фабрики...

DEN 737.60
DC 12V 2-PIN 60X60X10MM компјутер компјутерски процесорски процесорски систем за ладење на ракав 6010 6010 Свеж
DC 12V 2-PIN 60X60X10MM компјутер компјутерски процесорски процесорски систем за ладење на ракав 6010 6010

60 x 60 x 10mm 12 V 2пински вентилатор за ладење без четка за компјутерски случај Вентилаторот на случајот е едн

DEN 136.48
Swingline Staplers, 747, бизнис, прирачник, 25 лим капацитет, работна површина, Rio Red, Case of 6 Свеж Попустот
Swingline Staplers, 747, бизнис, прирачник, 25 лим капацитет, работна површина, Rio Red, Case of 6

Степлер со 25 листови испорачува класична 747 цврста метална конструкција во елегантна, нова форма и завр�

DEN 1700.64
Вежба Америка D/ATS5/16 1MT HSS Taper Shank Drill Bit, 5/16 “ Свеж
Вежба Америка D/ATS5/16 1MT HSS Taper Shank Drill Bit, 5/16 “

Тип на производ : Битови за вежба Земја на потекло : Соединетите држави Димензија на пакетот на артикало�

DEN 1.00