Оптички флипер пластичен прилагодлив оптометрија флип -леќа инструмент со картичка за тест за визија, за миопија, амблиопија, астигматизам, хиперопија

Оптички флипер пластичен прилагодлив оптометрија флип -леќа инструмент со картичка за тест за визија, за миопија, амблиопија,

DEN 211.36

Свеж

Достапно.

Смола Лен : Оптичкиот флипер усвојува леќи со смола со висока дефиниција, леќите се јасни и транспарентни, а диопатерот е точен, удобен за употреба. Картичка за тест за визија : Доаѓа со 5 картички за тест за визија на Мет, не рефлексивни, јасни и лесни за читање, ги задоволуваат вашите потреби за употреба, долг животен век на услугата. Важен додаток за обука за визија. Прилагодливо интерпупиларно растојание : Прилагодливиот опсег на интерпупиларно растојание е 44‑87мм, може да го користат возрасни и деца. Оптичкиот слајд на флипер е заглавен и нема да се лизне кога ќе се преврти нагоре и надолу. Пластичен материјал : Оптометрија Флип усвојува пластичен материјал со голема јачина, безбеден и еколошки, цврст и здрав, мала тежина, лесен за држење и работа. Широк спектар на апликации : Погоден за миопија, амблиопија, астигматизам, хиперопија, 15 минути обука секој ден, ефикасно подобрување на видот, едноставен и практичен. Карактеристики : 1. Смола Лен : Оптичкиот флипер усвојува леќи со смола со висока дефиниција, леќите се јасни и транспарентни, а диоптерот е точен, удобен за употреба. 2. картичка за тест за визија : Доаѓа со 5 картички за тестирање на визии на мат, не рефлексивни, јасни и лесни за читање, ги задоволуваат вашите потреби за употреба, долг животен век на услугата. Важен додаток за обука за визија. 3. Прилагодливо интерпупиларно растојание : Прилагодливиот опсег на интерпупиларно растојание е 44‑87мм, може да го користат возрасни и деца. Оптичкиот слајд на флипер е заглавен и нема да се лизне кога ќе се преврти нагоре и надолу. 4. Пластичен материјал : Оптометрија Флип усвојува пластичен материјал со голема јачина, безбеден и еколошки, цврст и здрав, мала тежина, лесна за држење и работа. 5. Широк спектар на апликации : Погоден за миопија, амблиопија, астигматизам, хиперопија, 15 минути обука секој ден, ефикасно подобрување на видот, едноставен и практичен. Спецификација : Тип на ставка : Оптички флипер материјал : Пластика, Оптички смола Големина на флипер : приближно. 20 x 10cm / 7,9 x 3,9in Прилагодлив опсег на интерпупиларно растојание : приближно. 44-87mm / 1.7-3.4in Список на пакети : 1 x Оптички флипер 5 x Визија тест картичка Белешка : Ве молиме, дозволете мала грешка поради рачно мерење. Ви благодариме за вашето разбирање.

Item Type: Optical Flipper
Material: Plastic, Resin
Optical Flipper Size: Approx. 20 x 10cm / 7.9 x 3.9in
Adjustable range of interpupillary distance: Approx. 44-87mm / 1.7-3.4in
Package List:
1 x Optical Flipper:
5 x Vision Test Card:
Note:
Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :

Избор на клиенти

Обединети научни материјали MCV508 Конвексно огледало, дијаметар од 50 мм, 200 мм фокусна должина Свеж
Обединети научни материјали MCV508 Конвексно огледало, дијаметар од 50 мм, 200 мм фокусна должина

Дијаметар од 50мм 200мм фокусна должина Продадени во секоја Оптички вистинско стакло со поединечни стакл�

DEN 51.20
Леќи со ласерска диода - квартон φ4x13, 3 парчиња Свеж
Леќи со ласерска диода - квартон φ4x13, 3 парчиња

Леќите на шипката се дизајнирани за употреба во колимизирана ласерска светлина низ леќите на шипката з�

DEN 0.67
Сфера со дијаметар од 12 мм сува пелета Притискање на сетот за умре Свеж
Сфера со дијаметар од 12 мм сува пелета Притискање на сетот за умре

Дијаметар од 12 мм сува пелета Притискање на умирање Поставете го сферата на сферата со дијаметар од 12 mm (

DEN 2.00
TOOYFUL HANDY SPECTROSCOPE физика ACCS настава додаток призматичен дифракција решетка за емисија на светлина сино економско Свеж
Два - пакет: единечен елемент на Aixiz 400-700 широкопојасен AR обложен леќа 9мм Свеж
Два - пакет: единечен елемент на Aixiz 400-700 широкопојасен AR обложен леќа 9мм

АР облога 400700nm Широкопојасен интернет 9мм M9 X P0.5 4,02мм фокусна должина единечен елемент АР облога...

DEN 288.00
1 парчиња со дијаметар на леќи со леќи 42мм 42мм ЛЕР Оптички конец на концентричен леќа за концентричен круг Свеж
1 парчиња со дијаметар на леќи со леќи 42мм 42мм ЛЕР Оптички конец на концентричен леќа за концентричен круг

Дијаметар на леќи на леќи со леќи од 1 парчиња 42мм, концентричен леќа на концентричен круг на концентрич�

DEN 1.33