6 компјутери -20 x 24 екрани за печатење на алуминиумски екран со 305 броење на бела мрежа

6 компјутери -20 x 24 екрани за печатење на алуминиумски екран со 305 броење на бела мрежа

DEN 2384.00

Свеж

Достапно.

Големина на рамката : 20 "x 24" (50,8 x 61cm) OD; Алуминиумски профил : 30 x 30 x 1,2 mm. Број на мрежа : 305 мрежа; Боја : Бела. Секој компјутер е исечен и заварен за да се обезбеди заптивка на вода. Аглите се изедначуваат мазни за рамнотеност. Стабилна напнатост со отпорна на растворувач. 6 компјутери -20 "x 24" екрани за печатење на алуминиумски екран со 305 бели мрежни брои пакувања од 6 екрани 20 "x 24" OD (надворешна димензија) Големина на рамката 305 Меша броја бела боја, бела боја, пред -испреплетена до затегнување на 20 N/cm (минимум) Сосема нови алуминиумски рамки доаѓаат претходно испреплетени со вашиот избор на рамки за печатење на екранот со алуминиумски екран може да ги исполнат потребите на клиентите и се заваруваат за одлична адхезија на мрежа. Сите агли се целосно запечатени за да спречат протекување на мастило. Едната страна е специјално подготвена да ја направи адхезијата на ткаенината брза и лесна. Опционално засилување на аголот е достапно за секоја големина на рамката. Поголемите екструзии на алуминиум помагаат во елиминирање на искривување на рамката. Површините се анодизираат за максимална јачина и издржливост. We carry sizes from 18 x 20 to 25x36 stretched with mesh counts from 60 to 355. Specification : Frame Size : 20" x 24" (50.8 x 61cm) OD Aluminum profile : 30 x 30 x 1.2 mm Mesh Count : 305 Mesh Color : Бела напнатост Мин. 20 N лепило на екранот : Германија Киво Црвен лепак Состојба : Сосема ново.

Frame Size: 20 x 24 (50.8 x 61cm)OD
Aluminum profile: 30 x 30 x 1.2 mm
Mesh Count: 305
Mesh Color: White
Tension Min. 20N:
Screen Adhesive: Germany Kiwo red glue
Condition: Brand New

Избор на клиенти

Augusta Sportswear Women staptionse 1355 Свеж
Augusta Sportswear Women staptionse 1355

100% полиестер Увезени Машинско миење Контрастна боја самоткаенина јака Vвратот Триаголен преден панел �

DEN 306.08
Смешна мрзлива музика за срцеви кутии Дрвени музички кутии Најдобар подарок за годишнината на Божиќниот роденден Свеж
Сурфање капа за шапки со ленти од брадата Сонце капи за сурфање, пловење, вода-спортови мажи и жени Свеж
Сурфање капа за шапки со ленти од брадата Сонце капи за сурфање, пловење, вода-спортови мажи и жени

100% најлон.进口 Затворање на затворање Тип : капа за сурфање со жица на брадата, прилагодлив дизајн одгова�

DEN 3.33
Tanou23zprcadse морнарица Свеж
Tanou23zprcadse морнарица

Менски карго панталони големи и високи карго панталони за мажи опуштени вклопени каузални тенок плажа �

DEN 1.33
Колче за момчиња XS Hoody - Графички гејмер за руно пуловер Свеж
Колче за момчиња XS Hoody - Графички гејмер за руно пуловер

Машинско миење Издржлива ткаенина : Оваа џука на худи худи е лесна за одржување и издржлива, така што ваш

DEN 2.33
Алатки за алатки Cal-Van Алатки во линија на пламен, мулти, една големина, 161 Свеж
Алатки за алатки Cal-Van Алатки во линија на пламен, мулти, една големина, 161

Автомобилска алатка во линија на пламен Автомобилска алатка во линија на пламен Автомобилска алатка во

DEN 586.08
Talegen 30 парчиња 1/2 фитинзи за наводнување капка по капки за 1/2 цевки за капење, 1/2 инчен конектори за бодликава мета, Свеж