Замена за 6 парчиња Panasonic FM серија кондензатори 50V 150UF ниска импеданса

Замена за 6 парчиња Panasonic FM серија кондензатори 50V 150UF ниска импеданса

DEN 1297.60

Свеж

Достапно.

Ниска импеданса (40 % до 70 % помалку од сериите на ФК). Издржливост : 105 ° C 2000 ч до 7000 ч. 100% автентичен Panasonic P/N EEU-FM1 H151. 10 x 12,5мм растојание од олово 5мм (0,394 "x 0,551" 0,197 "). 6 парчиња Panasonic FM серија Електролитички кондензатори - 50 V 150 UF 20 % ниска импеданса (40 % до 70 % помалку од FC серија) 10 x 12,5 mm олово растојание 5мм ( 0,394 "x 0,551" 0,197 ") Ripple 1170 m A Импеданса 0,042 Ω Издржливост : 4000 час.

Избор на клиенти

97F5001-12.5 UF MFD 440 Volt VAC - Надградба на кондензаторот за тркалезно работење Свеж
97F5001-12.5 UF MFD 440 Volt VAC - Надградба на кондензаторот за тркалезно работење

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 12,5 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или

DEN 159.84
MARS 12232 - 10 UF MFD X 440 VAC Genteq Замена на кондензатор C410R / 97F5011 Свеж
MARS 12232 - 10 UF MFD X 440 VAC Genteq Замена на кондензатор C410R / 97F5011

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 10 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или а

DEN 0.67
10 парчиња Аксијален полиестерски филм кондензатор со долг 0,022UF 630V за стари радија и засилувачи на цевки Свеж
10 парчиња Аксијален полиестерски филм кондензатор со долг 0,022UF 630V за стари радија и засилувачи на цевки

Висококвалитетни полиестерски филмски кондензатори со стабилна изведба Спецификациите на кондензато�

DEN 133.92
Eeehb1v220a - фиксиран 2 SMD 1V220 Свеж
Eeehb1v220a - фиксиран 2 SMD 1V220

Кондензатор на повеќеслојни керамички чипови (MLCC) Површинска монтажа (SMD) Фиксиран кондензатор на елект

DEN 3.00
Замена за 6 парчиња Panasonic FR серии кондензатори 35V 1800UF Ultra Low ESR Свеж
Замена за 6 парчиња Panasonic FR серии кондензатори 35V 1800UF Ultra Low ESR

Серија Panasonic FR Ултра низок ESR (40 % до 70 % помалку од сериите на ФК) Издржливост : 105 ° C 5000 ч до 10000 ч...

DEN 0.67
EVOX RIFA 4.7UF 250V KEMET Метализиран филмски кондензатор - PHE426HF7470JR06L2 Свеж
EVOX RIFA 4.7UF 250V KEMET Метализиран филмски кондензатор - PHE426HF7470JR06L2

Кондензатор со единечен метализиран филмски пулс Полипропилен диелектрик Според IEC 6038416, одделение 1.1...

DEN 2.33
Z97F5459-12.5 UF MFD 370 Volt VAC - надградба на кондензаторот на овална работа Genteq Свеж
Z97F5459-12.5 UF MFD 370 Volt VAC - надградба на кондензаторот на овална работа Genteq

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 12,5 UF / MFD 370 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или

DEN 1118.40
Bryant P291-4503R - 45 UF MFD X 370 VAC Genteq Замена на кондензаторот C345R / 97F9884 Свеж
Bryant P291-4503R - 45 UF MFD X 370 VAC Genteq Замена на кондензаторот C345R / 97F9884

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 45 UF / MFD 370 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или а

DEN 238.40
Изврши кондензатор, 7,5 mfd, 370V, круг Свеж
Изврши кондензатор, 7,5 mfd, 370V, круг

Започнете со кондензатори Темп Опсег : 40 ° до 65 ° C (40 ° до 149 ° F) Електролитички, неполаризирани кондензат�

DEN 1220.80