Тркало на богатството - Нинтендо ДС

Тркало на богатството - Нинтендо ДС

DEN 3.33

Свеж

Достапно.

Спин, решавање и победи на вашиот DS или DSI сега можете да го вртите иконото тркало како натпреварувач на омиленото шоу на Америка од каде било во светот, бидејќи Wheel of Fortune конечно доаѓа во DS и DSI.Уживајте во забавата „Комерцијална пауза“ мини-игри и прикажете ги тривијалните. Користете го стилот на ДС и екранот на допир за да добиете реален ефект на вртење на тркалото за игра. Тестирајте ги своите вештини преку 8,000+ загатки. Уживајте во забавата „Комерцијална пауза“ мини-игри и прикажете ги тривијалните. Играјте против виртуелни противници или соберете пријатели и семејство заедно во безжичен мултиплеер со 3 лица. Точна застапеност на иконата ТВ-шоу со исто име, Wheel of Fortune има над 8000 загатки во стилот на бесилка, решени во формат на игра, базиран на игра, 1-3 плеер безжична поддршка и репрезентации на домаќините во реалниот живот Пат Сајак и Вана Вајт. Стилот на ДС и екранот на допир се користат и за да се повикаат букви и да се решат загатките. Во ова неверојатно прирачно создавање, играчите ја преземаат улогата на натпреварувач што се бори за награди и пари, бидејќи откриваат писма во познатиот формат на сложувалка во стилот на редот на редот на шоуто. Новите и воспоставени обожаватели на шоуто, исто така, ќе бидат воодушевени кога ќе видат дека играта содржи точни претстави на домаќинот Пат Сајак и најпознатото писмо во светот Тарнер, Вана Вајт. Комбинирајте го сето ова со функционалноста на екранот на допир на DS што им овозможува на играчите да го вртат тркалото со трепет на нивниот и уникатен ДС технологија за препознавање ракопис што ви овозможува да повикате букви и да ги решите загатките толку брзо колку што можат да бидат испишани и имате зависност од рака Wheel of Fortune Experience што навистина ја прави правдата кон првобитното шоу на ТВ игри. Тестирајте ги своите вештини преку 8,000+ загатки.

Избор на клиенти

Лорд Винклботом Истражува-Плејстејшн 4 Свеж
Лорд Винклботом Истражува-Плејстејшн 4

Класична Британска мистерија за убиство : решете предизвикувачки загатки на оригинален саундтрак инсп�

DEN 0.67
Снајперски Дух Воин Договори Свеж
Снајперски Дух Воин Договори

Играјте како платен изведувач, атентатор за изнајмување и поразете ги вашите ривали Отворените договор

DEN 2.00
Грди Кукли: Несовршена Авантура-Нинтендо Прекинувач Свеж
Грди Кукли: Несовршена Авантура-Нинтендо Прекинувач

НОВА АВТЕНТИЧНА АВАНТУРА донесе забава Во Угливил, Бидејќи Грдите Кукли го ослободуваат својот град од

DEN 315.20
ЛЕДЕНО ДОБА: Лудата Авантура На Скрат-Нинтендо Прекинувач Свеж Попустот
ЛЕДЕНО ДОБА: Лудата Авантура На Скрат-Нинтендо Прекинувач

Скрат повторно е во тоа во сосема нова авантура! Мистериозен механизам во древниот Храм Скратазон, го за

DEN 540.64
Лудиот такси 2 - Sega Dreamcast Свеж
Лудиот такси 2 - Sega Dreamcast

Оставајќи го Сонцето во Калифорнија, ова продолжение има грозоморно, повеќе урбана естетикаи став за со

DEN 559.68
Ѓаволски Ловец Јохко: Макаи Кара но Тенкузеи Свеж
Ѓаволски Ловец Јохко: Макаи Кара но Тенкузеи

ЈапонскиСамо Ослободување Врз основа На Хит Аниме Серијата Може да се репродуцира На ТУРБО Дуо Или ТУРБ

DEN 315.20
Јока-Лејли: Невозможното Дувло-Xbox One Свеж
Јока-Лејли: Невозможното Дувло-Xbox One

Во овој нов платформски авантуристички хибрид, Јока и Лејли мора да ги комбинираат своите способности з

DEN 0.33
TopVelsun 723-40-92103 Главен склоп на вентил за олеснување компатибилен со PC200-7 PC200-8 PC220-7 PC270-7 PC300-7 PC350LC-7 Свеж
TopVelsun 723-40-92103 Главен склоп на вентил за олеснување компатибилен со PC200-7 PC200-8 PC220-7 PC270-7 PC300-7 PC350LC-7

Број на дел : 7234092103 Главен склоп на вентил за олеснување Fitment : Компатибилен со PC2007 PC2008 PC2207 PC2707 PC3007 PC350 LC7 PC3

DEN 816.00
Нба 2К15 - Плејстејшн 3 Свеж Попустот
Нба 2К15 - Плејстејшн 3

Игра : Наградувана игра со многу нови анимации, нов систем за тајминг на удар и подобрен играч АИ, НБА 2К15

DEN 316.64
Приказни За Невиноста Р [Јапонија Увоз] Свеж
Приказни За Невиноста Р [Јапонија Увоз]

Увоз ИграЈапонски Верзија Компатибилен СО американските системи (регионот слободен) Јапонски јазик (мо

DEN 2.67
Новите Авантури На марија-кејт &засилувач ;lли Свеж
Новите Авантури На марија-кејт &засилувач ;lли

решете пет мистерии три борци карактери секој лик има посебни способности користете ги способностите н

DEN 614.40
Носилки-Нинтендо Прекинувач [Дигитален Код] Свеж
Носилки-Нинтендо Прекинувач [Дигитален Код]

Соработувајте со друг играч или вешто контролирајте двајца медицински лица сами во оваа авантура базир

DEN 319.84
Хроно Крст: Радикални Сонувачи Издание-Нинтендо Прекинувач Свеж
Хроно Крст: Радикални Сонувачи Издание-Нинтендо Прекинувач

3д моделите се претвораат во ХД Рафинирани карактерни илустрации Музика во позадина со повисок квалите�

DEN 1.67
Кастлеванија: Господари На Сенка 2-Xbox 360 Свеж Попустот
Кастлеванија: Господари На Сенка 2-Xbox 360

Сосема Нов во кутија Производот бродови со сите релевантни додатоци Опис на производот DLC (Содржина Што

DEN 351.36
Марсупилами: Hoobadventure - PlayStation 4 Свеж
Марсупилами: Hoobadventure - PlayStation 4

Истражуваат 3 различни светови Вклучува 20 плус нивоа Прилагодете го нивото на тежина за уште поголем пр�

DEN 0.67
Г. И. ЏО: Подемот На Кобра-Нинтендо ДС Свеж
Г. И. ЏО: Подемот На Кобра-Нинтендо ДС

Тие вклучуваат "Боева Глава", која е верзија на фаќање на знамето и" Брани База", која исто како што звучи �

DEN 3.33
Лего Јура Светот - .co.UK Длц Ексклузивно Свеж
Лего Јура Светот - .co.UK Длц Ексклузивно

Преживејте ги клучните моменти од сите четири филмови Од Јура : авантура 65 милиони години во изработкас�

DEN 1.67
Одбранбени Сили На Земјата 4.1-Сенки На Нов Очај Свеж
Одбранбени Сили На Земјата 4.1-Сенки На Нов Очај

Играјте како четири уникатни класи, Ренџер, Нуркач На Крила, Воздушен Напаѓач и новиот Мечувач!...

DEN 1.33
Потекло на бајонета: Сереза И Изгубениот Демон Свеж Попустот
Потекло на бајонета: Сереза И Изгубениот Демон

Патување во Авалонската Шума како Серезамлада Бајонетаи нејзиниот прв демон, Чешир, кој ја стекна моќта

DEN 766.40
Лего Рок Бенд-Нинтендо ДС Свеж
Лего Рок Бенд-Нинтендо ДС

Изразете се со персонализирано Лего Рок Дувло што може да се додаде и украси за совршено да одговара на �

DEN 3.00