EAI заптивка на маслото 0,625 x1.125 x0.375 TC двојна усна w/пролет. 5/8 x1 1/8 x3/8 метална кутија w/nbr облога

EAI заптивка на маслото 0,625 x1.125 x0.375 TC двојна усна w/пролет. 5/8 x1 1/8 x3/8 метална кутија w/nbr облога

DEN 3.33

Свеж

Достапно.

Супериорен квалитет и издржливост : EAI заптивките на маслото се дизајнирани со здрав јаглероден челик пролет и висока јачина на нитрилна гума за сигурни и долготрајни перформанси. Запечатете го истекувањето и нечистотијата : Повеќе не се нагласувате од излевање од вашите ротациони елементи! Изработено со гума, гарнирска пролет и внатрешна метална кутија, овој инчен заптивка за масло од нитрил ефикасно го спречува истекувањето на лубрикантите и спречува внесување на прашина и нечистотија во вашата скапоцена машина. Што повеќе, ова заптивка има низок оток Во вода, обезбедувајќи долгорочна употреба. Оваа заптивка на гумено масло ветува дека ќе ги задржи нечистотиите и другите загадувачи однадвор, додека избегнуваат истекување на лубриканти или хемикалии поради хидродинамичкото пумпање. Запечатете го истекувањето и нечистотијата : повеќе не се нагласуваат од излевање од вашите ротациони елементи! Изработени со гума, гартир пролет и внатрешна метална кутија, овој инчен заптивка за масло од нитрил масло Ефективно спречува истекување на лубриканти и спречува внесување на прашина и нечистотија во вашата скапоцена машина. Затоа заптивката за масло од вратило е суштинска компонента на вашата деликатна машина.Супериорен квалитет и издржливост : EAI заптивките на маслото се дизајнирани со здрав јаглероден челик пролет и висока јачина на нитрилна гума за сигурни и долготрајни перформанси. Ја штити вашата инвестиција со задржување на прашина, нечистотија и нечистотии отпорни на јаглеводородни течности и отпорни на абење за оптимални перформанси за запечатување. Изберете истурање и нечистотија! Заштитете ја вашата инвестиција! Кликнете на Додај во количката сега!.375 "TC заптивка на маслото TC ја зголемува добрата отпорност на маснотии, минерално масло, хидраулични течности и нафтено масло. Широка употреба : Автоматски моторциклички амортизери Амортили мотори за лежишта за лежишта Спецификација Материјал : Нитрилна гума и челик Пролетна цврстина : 70А Белешка : Ве молиме, потврдете ја потребната големина и материјал пред купувањето. Течности за јаглеводороди : Инженерски за околината за запечатување на јаглеводороди, оваа 0,625 "x1. Се спротивставува на температурата помеѓу -40 од 226of. Димензија : Избрана големина од 0,625 "x 1,125" x 0,375 "Совршен заптивка за масло со двојно усни за автоматски мотоцикли, мотоцикли од мотоцикли, камшици, шахти за оски, машини, водни пумпи, вентили, предни и задни тркала и мотори на возила. Зошто да не изберете нас? Во EAI се специјализираме за обезбедување на високо квалитетни делови и производи што се произведуваат во согласност со спецификациите на OEM и се тестираат за оптимални перформанси и издржливост. Отпорност на висока температура : Со својот дизајн на материјал за гума на капакот од 70 A нитрил бутадиен, оваа заптивка на ротирачкото вратило на натоварена инч на пролет ќе издржи температури од -40 ℉ до 226. Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни од вашата набавка, не двоумете се да контактирате со нашиот оддел за нега на клиенти за задоволително решение.

Избор на клиенти

Склопување и стенд -центри SCT Свеж
Склопување и стенд -центри SCT

Ова е оригинален дел OEM (производител на оригинална опрема) Стеро е основана пред повеќе од 60 години во р�

DEN 1.00
Декларална покривка на igsticker за Microsoft Surface Go/Go 2 Ultra Thin Protective Tode Skins Skins 000437 Digital Green Свеж
Декларална покривка на igsticker за Microsoft Surface Go/Go 2 Ultra Thin Protective Tode Skins Skins 000437 Digital Green

Совршено се вклопува во Microsoft Surface Go / Go 2 Направено од траен 3М материјал, лесен за нанесување и отстрану�

DEN 2.00
1966 година Фудбал Топс Комплетен сет/МТ Свеж
1966 година Фудбал Топс Комплетен сет/МТ

Прикажаните слики се вистинските скенирања на картичките што ќе ги примате Картите вклучени во овој се�

DEN 0.33
Senvady 200 џебови 3 инчен мини фото албум за Fujifilm instax mini 11 7s 8 8+ 9 25 20 50S 70 90 Polaroid Snap Liple Link Photo Свеж
Senvady 200 џебови 3 инчен мини фото албум за Fujifilm instax mini 11 7s 8 8+ 9 25 20 50S 70 90 Polaroid Snap Liple Link Photo

Компатибилен со : Филм за инстант фотоапарати земен од Fujifilm Instax Mini 11 / 7 S / 8 / 8+ / 9 / 26 / 26 / 50 S / 70 / 90 / FUJIFILM INST

DEN 191.84
План за заштита на игри Асурион 2 години Свеж
План за заштита на игри Асурион 2 години

Ако е преносен, asurion.com / или по телефон Ние ќе ви испратиме картичка за подароци за набавната цена на ваш�

DEN 95.84
Iivverr 5m40t 40 заби 16мм вежби дупки Дија 20мм ширина на моторниот погон на моторниот погон за тајминг (5m40T 40 заби 16мм Свеж
Лебдечка акрилна рамка Mikasa за 11x14 инчи фотографија со златен хардвер, чиста Свеж
Лебдечка акрилна рамка Mikasa за 11x14 инчи фотографија со златен хардвер, чиста

Современа лебдечка рамка : Стилската лебдечка рамка додава димензионален изглед на вашиот приказ на фо�

DEN 1.67
Кутии Брз BFMAT161RB Mats Waterhog, 72 должина, 48 ширина, црвена/црна Свеж
Кутии Брз BFMAT161RB Mats Waterhog, 72 должина, 48 ширина, црвена/црна

Подигната, квадратна, шема на вафли ефикасно ги гребе чевлите чисти од нечистотија, вода и остатоци Душе

DEN 2.00
Mini 3G SDI Fiber Extender 1080P 3G-SDI над конвертор на влакна Ниво на емитување SDI Video Fiber Optic Converter Вклучува SFP Свеж
Mini 3G SDI Fiber Extender 1080P 3G-SDI над конвертор на влакна Ниво на емитување SDI Video Fiber Optic Converter Вклучува SFP

3 GSDI Видео : SDI Converter Converter Поддршка 3 G / HD / SD SDI со 8канален аудио вграден, резолуција до 1080p525 / 29.97 NTSC; 525 / 23.98 NT

DEN 3648.00
Gracie and Roo Beanie, Gaming, EMF заштита, акрилна плетена манжетна, сребрена обвивка, EMF, 5G Shilding, Travel and Tech Wear. Свеж
Gracie and Roo Beanie, Gaming, EMF заштита, акрилна плетена манжетна, сребрена обвивка, EMF, 5G Shilding, Travel and Tech Wear.

Акрилик, сребро Направени во САД или увезени Пријатно затворање Миење на рацете или нежно миење на маши�

DEN 1.33
Декларална капа на IgSticker за Microsoft Surface Go/Go 2 Ultra тенки заштитни налепници на телото на налепници 010199 Сјајниот Свеж
Декларална капа на IgSticker за Microsoft Surface Go/Go 2 Ultra тенки заштитни налепници на телото на налепници 010199 Сјајниот

Совршено се вклопува во Microsoft Surface Go / Go 2 Направено од траен 3М материјал, лесен за нанесување и отстрану�

DEN 191.84
Toptekits Велика Британија до 5-15R Адаптер за напојување, Велика Британија БС-1363 машки приклучок до NEMA5-15R Femaleенски Свеж