Umillars 176 парчиња шијат на стакло Rhinestone, Claw Flatback Crystal Rhinestones Метална поставка за поставување рингестони за шиење скапоцени камења за накит, облека, костум, чевли, појас,

Umillars 176 парчиња шијат на стакло Rhinestone, Claw Flatback Crystal Rhinestones Метална поставка за поставување рингестони

DEN 3.33

Свеж

Достапно.

Погодно за употреба : Совршен ринестон за шиење, носачи на канџи, исто така, наречен камен во поставките на канџи, се rhinestone со база за шиење. Овие рамни шиишта на rhinestones се во различни форми, 172 парчиња мешани форми стаклени rhinestones шијат на кристални скапоцени камења ментален стан со сребрена канџи за занаетчиски накит облека облека костумска облека и така натаму, можат да ги задоволат вашите различни потреби за декорација. Спецификации : Материјал : Нашиот Sew On Rhinestones е изработен од стаклени rhinestones кои изгледаат како вистински кристал и повеќе сјајни. Широка употреба : Совршен ринестон за шиење. 130 парчиња мали носеви на канџи се мешаат со тркалезни rhinestones и големината се приближно од 4 mm - 5 mm. Овие носачи на канџи можат широко да се применуваат за шиење на фустани, облека, здолништа, чанти, чанти, чевли, капи, глави, итн. На задниот дел од основата има 4 дупки за да можете да го шиете ринезон на облека, чевли, торби, додатоци лесно или да ги залепите на здодевна облека и да ги направите ново создавање. Како да се користи шиењето на кристални скапоцени камења шијте на стаклени ригистони со ригистони шијте на кристални скапоцени камења ментален стан со сребрена канџи. Овие носачи на канџи можат широко да се применуваат за шиење на фустани, облека, здолништа, чанти, чанти, чевли, капи, глави, итн. Боја : Како што е прикажано сликата, мулти-облици : Срце, капка солза, сателит, правоаголник, октагон, Навт и овална количина : 172 парчиња широко користени : Овие ригистони со база за шиење се вообичаени применети за украсување накит, занаети, чевли за облека, костум , Облека и така натаму. Блескав и сјаен ефект : Шиењето на rhinestones со повеќеслојни сечење обезбедуваат пенлив ефект и стаклото со стакло на Rhinestones изгледаат како вистински кристали, камењата се изработени од стакло наместо акрилик, што е исто толку зачудувачки како дијамант. Широка употреба : Совршен ринестон за шиење., Кои се убави украси за мобилни телефони, ѓердани, накит, куќи И така натаму. Количина : getе добиете 172 парчиња кристали за шиење стакло, 42 парчиња Big Sew на поставување rhinestone се мешаат со срце, капка солза, сателит, правоаголник, октагон, навигација и овална, големината се приближно од 9 mm - 18 mm. Како да се користи : за основата е мазна, првиот начин да се користи каменот во поставките на канџи е да Тема. Блескав и сјаен ефект : Шиењето на rhinestones со повеќеслојни сечење обезбедуваат пенлив ефект и стаклото со стакло на Rhinestones изгледаат како вистински кристали, камењата се изработени од стакло наместо акрилик, што е исто толку зачудувачки како дијамант. За основата е мазна, првиот начин да се користи каменот во поставките на канџи е лепење со гуле. Како да се користи : за основата е мазна, првиот начин да се користи каменот во поставките на канџи е да Тема. Постојат четири дупки на дното на поставката. Погодно за употреба : Совршен ринестон за шиење, носачи на канџи, исто така, наречен камен во поставките на канџи, се rhinestone со база за шиење., Кои се убави украси за мобилни телефони, ѓердани, накит, куќи И така натаму.Количина : getе добиете 172 парчиња кристали за шиење стакло, 42 парчиња Big Sew на поставување rhinestone се мешаат со срце, капка солза, сателит, правоаголник, октагон, навигација и овална, големината се приближно од 9 mm - 18 mm.

Избор на клиенти

5мм чаша Аспект, тркалезни палети, непроирни сјајни невестински снежни бели, направени во САД Свеж Попустот
5мм чаша Аспект, тркалезни палети, непроирни сјајни невестински снежни бели, направени во САД

Непроaирни бели секвенци Направено во САД Овие прекрасни фацетирани секвенци се произведуваат од висок

DEN 96.00
ТБГФПО квадрат чист кристален ринестон бикини конектор тока DIY плажа сандали за декорација на ланец додатоци Свеж
PDGJG CRISTAL AB Златен база Цветен Апликација за појас за декорација на венчален фустан за шиење Свеж
PDGJG CRISTAL AB Златен база Цветен Апликација за појас за декорација на венчален фустан за шиење

Кристал АБ златен основен цвет Апликација за појас за венчавки, декоративно шиење Погодно за правење бе

DEN 3.33
Uxcell Sew на огледала, неправилен акрилик огледален Rhinestones монистра за торбички за облекување на костуми, декорација на Свеж
5мм чаши секвенци непроaирна сјајна невестинска снежна бела направена во САД Свеж
5мм чаши секвенци непроaирна сјајна невестинска снежна бела направена во САД

Непроaирни бели секвенци Направено во САД Овие прекрасни фацетирани секвенци се произведуваат од висок

DEN 127.52
6 парчиња кристално ринестон Апликација сребрена свадба Апликација на железо на Rhinestone SaSh Applique Rhinestone Applique Свеж Попустот
6 парчиња кристално ринестон Апликација сребрена свадба Апликација на железо на Rhinestone SaSh Applique Rhinestone Applique

Бојата може да постои мала разлика како резултат на различните прикази на екранот Карактеристики : Овие

DEN 271.84
HowBoutdis 10 Сина реверзибилна пеперутка Свеж
HowBoutdis 10 Сина реверзибилна пеперутка

Сина пеперутка кадифен мека и гушкана сина 10 "пеперутка со реверзибилни секвенци од едната страна и мек

DEN 244.00
Swarovski 2088 Xirius SS20 Crystal Flatbacks No-Hotfix rhinestones Сини бои мешаат уметност за нокти Свеж
Swarovski 2088 Xirius SS20 Crystal Flatbacks No-Hotfix rhinestones Сини бои мешаат уметност за нокти

Напис бр : Сваровски 2088 година Ксириус Роуз Станбек неХотфикс Големина : SS20 (4,60 4,80 мм) Боја : Сина мешавин�

DEN 3.33