MXBAHOHENG ISO8124 TESTER TESTER TESTER DETECTOR AGREL AGLE за деца играчки Остриот раб на производот Тестирање на производи

MXBAHOHENG ISO8124 TESTER TESTER TESTER DETECTOR AGREL AGLE за деца играчки Остриот раб на производот Тестирање на производи

DEN 1.00

Свеж

Достапно.

Тестер за остри точки, проценете дали производот е во согласност со остри точки. Тестот за остри точки има слот со ширина од 0,04 инчи и долги правоаголен отвор од 0,045 инчи, двете референтни димензии остриот пат се вметнуваат во длабочина од длабочина од 0,015 инчи длабока дупка на главата на сензорот. И надминете ја пролетта од 0,5 фунти еластична за да предизвика главата на сензорот повторно да се движи 0,005 инчи. Да се ​​утврди дали достапните остри точки на производи поврзани со децата веројатно ќе предизвикаат повреда. Ако достапната остра точка продира во одредена длабочина во малото правоаголно отворање на тестерот, ЛЕР е осветлена за да укаже дека точката е неприфатливо остра. Производите поврзани со децата наменети за употреба од деца под 8 години подлежат на овој услов пред или по тестирање на употреба и злоупотреба. Тестер за остри точки, проценете дали производот е во согласност со остри точки. Тестот за остри точки има слот со ширина од 0,04 инчи и долги правоаголен отвор од 0,045 инчи, двете референтни димензии остриот пат се вметнуваат во длабочина од длабочина од 0,015 инчи длабока дупка на главата на сензорот. И надминете ја пролетта од 0,5 фунти еластична за да предизвика главата на сензорот повторно да се движи 0,005 инчи. Да се ​​утврди дали достапните остри точки на производи поврзани со децата веројатно ќе предизвикаат повреда. Ако достапната остра точка продира во одредена длабочина во малото правоаголно отворање на тестерот, ЛЕР е осветлена за да укаже дека точката е неприфатливо остра. Производите поврзани со децата наменети за употреба од деца под 8 години подлежат на овој услов пред или по тестирање на употреба и злоупотреба. Производот обично трае 7–13 работни дена за да пристигне на рака по вашата нарачка, Отворање на патеки за опсег : 0,040 x 0,045 инсестична длабочина : 0,015 инчес сила : 1 фунтадимензии : 112x16x16mm (lxwxh) Тежина : 200 Gstanddars : ISO8124-1 ASTM F963 en -71 -1 CFR16 CFR CPSCNote : Ние не обезбедуваме батерија за испорака, ве молиме подгответе ја сами.

Избор на клиенти

Рог од виножито со држач за далечински управувач со кожа од роза со 5 оддели Свеж
Рог од виножито со држач за далечински управувач со кожа од роза со 5 оддели

Материјал за држач за далечински управувач : PU кожа Дизајн на далечински држач за кутии : заоблен изглед,

DEN 277.76
Волтер Titex- DC150-05-12.800A1-WJ30RE вежба Свеж
Волтер Titex- DC150-05-12.800A1-WJ30RE вежба

Стандардни вежби за геометрија цврст карбид DC150 Изведете цврста вежба со карбид со внатрешна течност з�

DEN 2784.00
Anncus TA8435 TA8435H ZIP-25 модул Свеж
Anncus TA8435 TA8435H ZIP-25 модул

Потекло : CN (потекло) Состојба : Ново Тип : Погон ИЦ Број на модел : Предмет на насловот на стока Потекло : CN

DEN 2.33
Fujitsu SCANSNAP IX1600 безжичен или USB со голема брзина на облак овозможен документ и ScansNap IX1300 Компактен безжичен или Свеж
Fujitsu SCANSNAP IX1600 безжичен или USB со голема брзина на облак овозможен документ и ScansNap IX1300 Компактен безжичен или

Производ 1 : Оптимизирано корисничко искуство : Scans Nap IX1600 има интуитивен екран на допир со 4,3 инчи за цело�

DEN 3.00
24 x 24 - 3 милји рамни поли поли, со испорака на попуст САД Свеж
24 x 24 - 3 милји рамни поли поли, со испорака на попуст САД

Цврсти поли торби се совршени за заштита на производи со средна до тежина од нечистотија, прашина и влаг

DEN 2524.48
Склопување и стенд -центри SCT Свеж
Склопување и стенд -центри SCT

Ова е оригинален дел OEM (производител на оригинална опрема) Стеро е основана пред повеќе од 60 години во р�

DEN 1.00
6 компјутери -20 x 24 екрани за печатење на алуминиумски екран со 305 броење на бела мрежа Свеж
6 компјутери -20 x 24 екрани за печатење на алуминиумски екран со 305 броење на бела мрежа

Големина на рамката : 20 "x 24" (50,8 x 61cm) OD; Алуминиумски профил : 30 x 30 x 1,2 mm Број на мрежа : 305 мрежа; Боја : Бела С�

DEN 2384.00
Fafeicy 3S 12V 25A Li-Ion 18650 табла за заштита на батерии BMS PCB заштита од краток спој, заштита од прекумерна струја, електрични Свеж
Решетки за скара за делови од скара од брошмастер, брошмастер P3, G3, S3, U3, D3, Broilmaster G-3, G-3, G-3 експлозив, G-3 EXPN, Свеж
Решетки за скара за делови од скара од брошмастер, брошмастер P3, G3, S3, U3, D3, Broilmaster G-3, G-3, G-3 експлозив, G-3 EXPN,

За решетките за скара од брошмастер, за решетки за замена на скара за гас од брошмастер, компатибилни со

DEN 3.33
BCD отпечати смешни знаци за кампување rv таму, но сепак моторни куќички знак од 12 инчи дрвени wallидови Свеж
BCD отпечати смешни знаци за кампување rv таму, но сепак моторни куќички знак од 12 инчи дрвени wallидови

Кампер украси знак на вистинско дрво Тематски кампување 12 инчи тркалезно дрво wallид уметност за кампер

DEN 2.00
Шарена бејзбол германска новитет капа, череп гробишта за новите черепи Свеж
Шарена бејзбол германска новитет капа, череп гробишта за новите черепи

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот Апс Увезени Затворање на тока...

DEN 3.33
Hype Fade Metal 16.9flozs шише со вода Свеж
Hype Fade Metal 16.9flozs шише со вода

Материјал : Алуминиум, не'рѓосувачки челик БПА бесплатно Висина : 10.43in Ширина : 2.56in Херметичка, тесна уста

DEN 395.20