Декор LED неонски светла за неонски јаже 16,4ft/5meters, неонски LED ленти светла, флексибилни, ETL-списоци 110V-120V AC јаже светла Водоотпорно, сопствено неонско осветлување за и ?

Декор LED неонски светла за неонски јаже 16,4ft/5meters, неонски LED ленти светла, флексибилни, ETL-списоци 110V-120V AC јаже

DEN 1400.00

Свеж

Достапно.

Можете да купите еден затемнувач на светлина во боја, за да ја контролирате осветленоста. Покриено со силиконска обвивка, тоа е IP65 водоотпорен и погоден за употреба во затворен простор и на отворено. Таа е посветла од просечните светла на LED ленти.Неон LED лента светлина 16,4ft/5m Неонска светлина лента 12 V силиконски LED неонски јаже светло водоотпорни флексибилни LED неонски светла за спална соба во затворено на отворено, бело (вклучен адаптер за напојување). LED светилки за јаже, неонска светлина лента со облик на купола, ширина 7мм и дебелина 14,5 мм, идеален избор за осветлување на акцент на пејзаж и правење табла. 【Флексибилни и водоотпорни】 Во споредба со нормалните LED ленти, Aton Neon LED лентите светла се пофлексибилни и можете лесно да ги свиткате за форми што ги сакате. 【Cuttable, Dimmable & Safe】 Cuttable на секои 0,98in (2,5 см) со ознаки на LED лентата. Можете да купите еден затемнувач на светлина во боја, за да ја контролирате осветленоста. 【Флексибилни и водоотпорни】 Во споредба со нормалните LED ленти, овие неонски LED ленти светла се пофлексибилни и можете лесно да ги свиткате за форми што ги сакате. 【Повеќекратна употреба】 Дали сте дизајнер или overубовник на DIY? Нашите овие неонски јаже светла имаат повеќе карактеристики како што се Cuttable, флексибилни, водоотпорни и издржливи што ќе ви помогнат да ја отворите вашата имагинација за да создадете пристојна декорација на осветлување. AC110 V-130 V Неонски светла Лесно за инсталирање, само приклучување и репродукција за правење дизајн на неонско осветлување ,. Можете да го исечете на DIY специјална декорација за станбени станбени или да дизајнирате уникатен комерцијален знак. Кога се користи на отворено, проверете дали е страната на кабелот за напојување, врските и крајната опашка од затворено или во водоотпорни кутии за да избегнете да влегувате во вода. Минималниот радиус на свиткување е 4см. Можете да го исечете на DIY специјална декорација за станбени станбени или да дизајнирате уникатен комерцијален знак. Оваа неонска LED лента светло работи со 12 V директна струја што го прави ниско топлина. 【Флексибилни и водоотпорни】 Во споредба со нормалните LED ленти, овие неонски LED ленти светла се пофлексибилни и можете лесно да ги свиткате за форми што ги сакате.120 степени, опсегот на проекција нуди големо покривање на осветлување. Оваа неонска LED лента светло работи со 12 V директна струја што го прави ниско топлина. Можете да купите еден затемнувач на светлина во боја, за да ја контролирате осветленоста. 【Мека светлина - различна од другите нормални на пазарот, оваа свиткана LED светлосна лента има дебела и флексибилна силиконска јакна опкружена. Оваа LED лента за неонски јаже на отворено има врвно трајно издржливо анти-UV и IP65 водоотпорна цевка облога на анти-жолчки ПВЦ материјал и за внатрешна и за надворешна употреба. 【Супер светли неонски светла】 Неонските флексибилни светла се состојат со 600 2835 SMD LED диоди со дизајн на странична светлина. Мека и флексибилна мини лесна лента за создавање различни форми и обрасци за да донесат различно и интересно чувство за да ги пречекаат вашите посетители и клиенти. Минималниот радиус на свиткување е 4см.120 степени, опсегот на проекција нуди големо покривање на осветлување.

Избор на клиенти

E ENERSYSTEC 120V LED лента за затемнување на светлината за затемнување од wallиден затемнувач, водоотпорен IP65, без потреба Свеж
LED LED LED LED LED 5630 LED диоди, не-водоотпорен 12V 60W, 300 единици, 16,4feet/5m, флексибилна лента за дома, кујна, забава, Свеж
LED LED LED LED LED 5630 LED диоди, не-водоотпорен 12V 60W, 300 единици, 16,4feet/5m, флексибилна лента за дома, кујна, забава,

Информации за производот : SMD5630, бојабела, температура на бојата6000 K, напон12 V, адаптер12 V 6 A (адаптерот не е

DEN 0.33
500pcs WS2812 5050SMD Пред-жичен RGB Pixel модул Strip Strip WS2811 IC индивидуално адресиран DC5V Свеж
500pcs WS2812 5050SMD Пред-жичен RGB Pixel модул Strip Strip WS2811 IC индивидуално адресиран DC5V

Интелигентна заштита за обратно поврзување, обратното поврзување на напојувањето не го оштетува ИЦ...

DEN 1520.00
OWOFYDR Неонска светлина лента топла бела 16,4ft/5m Неонски LED ленти светла Flex 12V DC Флексибилни неонски светла за неонски Свеж
Производи за пакети за пакети со сјај на алуминиумски канали со црвена 15м/50ft LED неонски јаже светла комплет Свеж
Производи за пакети за пакети со сјај на алуминиумски канали со црвена 15м/50ft LED неонски јаже светла комплет

AC 110120 V приклучок и игра, нема потреба од дополнителни напонски трансформатори, без УВ или жива и нема ош�

DEN 848.00
X-Ree 20 PCS DC12V 1.4W 4-LED 2835 SMD модул светла водоотпорна ламба црвена (20 еднодади DC12V 1,4W 4-LED 2835 SMD Módulo Lámpara Свеж
X-Ree 20 PCS DC12V 1.4W 4-LED 2835 SMD модул светла водоотпорна ламба црвена (20 еднодади DC12V 1,4W 4-LED 2835 SMD Módulo Lámpara

Влез : DC 12 V; Моќ : 1,4w; Тип на ЛЕР : 2835 SMD 4LED; Лесна боја : црвена Содржина на пакет : 20 парчиња X SMD LED водоотпоре�

DEN 543.04
WESTEK NEONR4M Внатрешен/Надворешен неонски црвен LED 4 метарски комплет за светло на јаже Свеж
WESTEK NEONR4M Внатрешен/Надворешен неонски црвен LED 4 метарски комплет за светло на јаже

Неонските светла додаваат континуирано, па дури и осветлување на вашите простори со 120 LED на метар (1 LED / 0.

DEN 483.04
N/A DC12V Неонска светлина LED лента со RF далечински управувач SMD 120 LED диоди/m Флексибилна јаже цевка ламба водоотпорна Свеж
Производи за пакети за пакети со сјај на алуминиумски канали со сина 40м/131.2ft LED LED Neon Rope Lights Kit Свеж
Производи за пакети за пакети со сјај на алуминиумски канали со сина 40м/131.2ft LED LED Neon Rope Lights Kit

【Безбедни и лесни за употреба】 ETLсписок со висококвалитетни LED неонски јаже светла со споен кабел за на

DEN 1.00
LED LED лента 5050 DC12V 60LEDS/M Флексибилна LED светло светло бело црвено црвено зелено сино сино RGB UV RGBW RGBWW 5050 LED Свеж
LED LED лента 5050 DC12V 60LEDS/M Флексибилна LED светло светло бело црвено црвено зелено сино сино RGB UV RGBW RGBWW 5050 LED

Лесна инсталација : Приклучете и пуштете без жици Самолеплива задна лента за безбедна и лесна примена з�

DEN 192.00
LED светлосна лента за ладилница LED лента светлина E349766 MDDZ-162A 1629348 DC12V 2W Делови Свеж
LED светлосна лента за ладилница LED лента светлина E349766 MDDZ-162A 1629348 DC12V 2W Делови

Опис : LED светлосна лента и покритие Погодно за Rongsheng / Hisense Frierrirdator LED лента светлина E349766 MDDZ162 A 1629348 DC12 V 2 WFI

DEN 267.52
Yunbo 24V LED лента светло топло бело 3000-3500K, 16,4ft/5m 300 единици Cuttable SMD 5050 Не-вода што не е водоотпорна флексибилна Свеж
Yunbo 24V LED лента светло топло бело 3000-3500K, 16,4ft/5m 300 единици Cuttable SMD 5050 Не-вода што не е водоотпорна флексибилна

[Мека светлина] : Топлата бела светлина е многу мека и не е заслепувачка, може да го олесни заморот на очи�

DEN 127.84
Kumax 16,4 стапки LED ленти светла Топло 3000K DC12V SMD 2835 Флексибилна светлина на лента, декор со висока густина 600 LED Свеж
Kumax 16,4 стапки LED ленти светла Топло 3000K DC12V SMD 2835 Флексибилна светлина на лента, декор со висока густина 600 LED

Домашна декорација Ажурирајте го вашето атмосферско осветлување и создадете која било просторија во р�

DEN 188.48