Кангшан Тц Серија 1020984 шведски 14c28n Челик Фалсификувани 10.25-Инчен Леб Нож И Дрво Обвивка Во Собата

Кангшан Тц Серија 1020984 шведски 14c28n Челик Фалсификувани 10.25-Инчен Леб Нож И Дрво Обвивка Во Собата

DEN 239.20

Свеж

Достапно.

Рачно изработени целосни танг ножеви фалсификувани од ситнозрнест, шведски Челик 14 C28 N ЗА неверојатна издржливост, отпорност на дамки и исклучително задржување на рабовите. Добитник На Наградата Црвена Точка 2018, Добитник на германска Награда За Дизајн и финалист за дизајн На Домаќинства. УСПТО Патентиран Дизајн. Секое сечило поминува низ (ултра6) фазен термички третман, обезбедувајќи секое сечило да ја одржува својата сила и функција. Држи раб до 5 пати подолго од германскиот Челик. Добро избалансиран 5.5 "рачка и 10.25" сечилото СО HRC 59 +/- 2 На Скалата На Цврстина На Роквел. Цврстото долго сечило има искривен и назабен раб. Вклучува карбонизирана цврста пепел полуотворена магнетна обвивка за да се осигурате дека сечилото ќе биде заштитено. Работ на ножот за леб произведува исклучително мазни, чисти и прецизни парчиња без разлика дали сечете леб, печено месо или овошје и зеленчук со нежна кожа. Силните магнети се вградени во работ на обвивката за да се држат на ' рбетот на ножот. Иновативен и стилски начин за заштита на вашите сечила и прсти. НСФ Меѓународниот Сертифициран. Доживотна Гаранција против дефекти на производителот. Измијте ги ножевите со топла вода и малку детергент, исплакнете внимателно и исушете со крпа. Серијата ТК наоѓа хармонија во чистите, современи линии тргнати од сложена мозаична метална занитвам на секоја рачка. Рачките со тенок профил ги прават овие ножеви исклучително лесни за маневрирање, со заострени танги кои обезбедуваат задоволувачка рамнотежа и удобност во рака. Имаме 25 патентирани дизајни на рачки кои имаат уникатни аголни потпори кои совршено приспособуваат природен или цврст стисок. Нашите ножеви се добро избалансирани и беспрекорно изработени овозможувајќи тешка употреба во кујната и лесно чистење. Овој Нож има шведски Челик 14 C28 N за долготраен и издржлив производ. Шведскиот Челик нуди мешавина од неверојатна цврстина и издржливост со можност да се достигне рејтинг на цврстина од 59 ° 2 На Скалата За Рејтинг На Цврстина На Роквел. Овие челици го одржуваат својот остар раб до 5 пати подолг од германскиот Челик. Тоа значи нож кој останува поостар, подолг.

Избор на клиенти

Колумбија Прибор за Јадење 12 во. Назабен Црн Леб Нож Свеж
Колумбија Прибор за Јадење 12 во. Назабен Црн Леб Нож

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 1.33
Сузана од ханс хансен дански Сребрен Леб нож 7 1/2 HH Ws Оригинал Свеж
Сузана од ханс хансен дански Сребрен Леб нож 7 1/2 HH Ws Оригинал

Тип : Нож Состав : Стерлинг Сребро Шема : Сузан Бренд : Ханс Хансен Ханс Хансен Сузана од ханс хансен данск

DEN 843.20
Тејлор Око сведок 6-инчен Kitchenономски Кујнски Нож, 1-Брои Свеж
Тејлор Око сведок 6-инчен Kitchenономски Кујнски Нож, 1-Брои

6Инчен нож Убаво дизајнирани ergономски рачки, квалитет дефиниран со удобност и функција Високо јаглерод

DEN 2.00
Алатка ЗА сечење, АБС Материјал Машина За Леб Компактен И Пренослив За Дома За Кујна За Домаќинки За Пекари Свеж
Алатка ЗА сечење, АБС Материјал Машина За Леб Компактен И Пренослив За Дома За Кујна За Домаќинки За Пекари

Поддржува различни опции за дебелина, вклучувајќи 30мм 24мм 20мм 15мм, што може да го исече лебот во омилена

DEN 0.33
Водич За Сечење Леб За Печење На Г-Ѓа Андерсон Со Фаќач На Трошки, 12,5 Инчи х, Кафеава Свеж Попустот
Водич За Сечење Леб За Печење На Г-Ѓа Андерсон Со Фаќач На Трошки, 12,5 Инчи х, Кафеава

Водич За Сечење Леб На ГЃа Андерсон со фаќач на трошки за сечење совршено униформен исечен леб на рамном

DEN 339.04
Хенкелс Изјава Брич-Остар 8-инчен леб Нож, Торта Нож, германски Инженеринг Информирани од страна на 100+ години На Мајсторство Свеж Попустот
Хуск Готвач Назабен Нож За Леб За Домашен Пакет Леб Со Јапонски Кујнски Нож Со Висок Јаглероден Челик Свеж
Хуск Готвач Назабен Нож За Леб За Домашен Пакет Леб Со Јапонски Кујнски Нож Со Висок Јаглероден Челик

●Уметничко дело●Нашите ножеви за готвачи Хуск се мешање на традиционалната изработка со модерни техн�

DEN 2.33
Декстер На Отворено 8 Фалсификувани Фалсификувани Парчиња Леб Свеж
Декстер На Отворено 8 Фалсификувани Фалсификувани Парчиња Леб

Комерцијален декстел високојаглероден, високолегиран нерѓосувачки челик за зголемена острина Суперио

DEN 1.67
Несмук Душа Леб Нож 270 | Микарта Грин Свеж
Несмук Душа Леб Нож 270 | Микарта Грин

Несмук Душата Леб Нож 270 Микарта Зелена СОВРШЕН ЗА СЕКАКОВ ВИД ЛЕБ : Лебот е важна главна храна во многу з

DEN 0.67