Бернат Меки Бебе Предиво, 5 мл, Мерач 3 Светлина, Мека Праска

Бернат Меки Бебе Предиво, 5 мл, Мерач 3 Светлина, Мека Праска

DEN 232.00

Свеж

Достапно.

Содржина : 100% акрилик. Цврсти Материи Со Големина на топка : 140гр / 5 мл, 331 метри / 362 јарди, Омбрес : 120гр / 4,25 мл, 283 метри / 310 јарди. Мерач на плетење : 22 стс и 30 редови со игла за плетење од 4 мм (сад 6). Капчиња мерач : 16 кометал и 19 редови со 4 мм (САД Г/6) капчиња кука. Грижа : Машинско перење и сушење. Мека, лесна нега премија 100% акрилни бебе предиво во светлина најлошото тежина. Бернат Меки Бебе Е класично бебешко предиво со мала тежина, совршено за плетена и капчиња облека за бебиња, додатоци и домашен декор. Достапно во низа традиционални бебешки нијанси, вклучувајќи цврсти материи и омбре. Предивата ЗА Бебиња БЕРНАТ се тестираат за над 300 штетни материи и докажано е дека се безбедни за чувствителната кожа на вашето бебе. Погодно машина за перење и сушење за лесна нега.

Избор на клиенти

Лили Шеќер ' Н Крем Памук Конус Предиво, 14 мл, Бела, 1 Конус Свеж
Лили Шеќер ' Н Крем Памук Конус Предиво, 14 мл, Бела, 1 Конус

Влакна : 100% Памук Крем Предиво Од Крин Шеќер Е природно, меко, апсорбирачко памучно предиво кое доаѓа во �

DEN 0.67
ДМЦ 486-7030 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Многу Темно Бебе Сино Свеж
ДМЦ 486-7030 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Многу Темно Бебе Сино

Таписерија и вез волна нуди рамномерна завршница и убави резултати направени од 100 проценти чиста девст

DEN 2.67