Црвено Срце Камуфлажа Супер Штедач Предиво 6/Пк 6 Пакет

Црвено Срце Камуфлажа Супер Штедач Предиво 6/Пк 6 Пакет

-110 %

DEN 575.84

Свеж

Достапно.

Оваа средна тежина е Најпродавано Предиво Во Америка повеќе од седумдесет години Совршено За сите плетени и капчиња проекти. Тежина категорија : 4. Содржина Цврсти Материи & Мулти : 100% акрилик. Содржина Флеки : 96% акрилик/4% други влакна. Путуп Мулти & Флеки : 5оз/141гр, 236ид/215м. Путуп Цврсти Материи : 7оз/198гр, 364ид/333м. Мерач : 17с 23р = 4ин/10см со големина УС8/5мм игли за плетење, Предложена големина на капчиња I9/5,5 мм кука. Диелот : ние се обидуваме, Но не сме секогаш во можност да одговараме на диелот. Цврстите материи не се Диелотираат. Нега : машинско перење, сушење, не белење, не пеглање, хемиско чистење. Доаѓа во различни бои. Секој продаден одделно. Произведено во САД. Број На Модел : 98808. Димензија на пакетот : 10.0" Л х 4.0" В х 4.0 " Х.Тежина На Пакетот : 0.3 фунти. Оваа средна тежина е Најпродаваното Предиво Во Америка повеќе од седумдесет години! Совршен за сите плетени и капчиња проекти. Тежина категорија : 4. Содржина Цврсти Материи & Мулти : 100% акрилик. Содржина Флеки : 96% акрилик/4% други влакна. Путуп Мулти & Флеки : 5оз/141гр, 236ид/215м. Путуп Цврсти Материи : 7оз/198гр, 364ид/333м. Мерач : 17с 23р = 4ин/10см со големина УС8/5мм игли за плетење, Предложена големина на капчиња I9/5,5 мм кука. Диелот : ние се обидуваме, Но не сме секогаш во можност да одговараме на диелот. Цврстите материи не се Диелотираат. Нега : машинско перење, сушење, не белење, не пеглање, хемиско чистење. Доаѓа во различни бои. Секој продаден одделно. Произведено во САД.

Избор на клиенти

Крем Подуени Кратки Трепки Предиво 3,53 Унци 180 Јарди Микро Влакна Свеж
Крем Подуени Кратки Трепки Предиво 3,53 Унци 180 Јарди Микро Влакна

(1) ковчег од 100 грама и 180 јарди Осигурајте се дека го проверувате дворот на вашиот проект и добивате дово

DEN 191.84
Бернат Меки Памук Јасно Бело Предиво - 3 Пакување од 120гр/4,25 мл-Најлон-3 Дк-254 Јарди-Плетење/Капчиња Свеж
Бернат Меки Памук Јасно Бело Предиво - 3 Пакување од 120гр/4,25 мл-Најлон-3 Дк-254 Јарди-Плетење/Капчиња

Содржина : 60% памук, 40% акрилик, Нега : Машинско Перење и Сушење Големина на топката : 120гр / 4,2 мл, 232 метри /

DEN 285.12
Бернат Ќебе Екстра Гроздобер Бело Предиво-2 Пакување од 300гр/10,5 мл-Полиестер-7 Џамбо-Плетење/Капчиња Свеж
Бернат Ќебе Екстра Гроздобер Бело Предиво-2 Пакување од 300гр/10,5 мл-Полиестер-7 Џамбо-Плетење/Капчиња

Содржина : 100% Големина На Полиестерска Топка : 300 гр / 10,5 мл, 87 метри / 97 јарди Грижа : машинско перење И сув �

DEN 2.33
Бернат Меки Бебе Предиво, 5 мл, Мерач 3 Светлина, Мека Праска Свеж
Бернат Меки Бебе Предиво, 5 мл, Мерач 3 Светлина, Мека Праска

Содржина : 100% акрилик Цврсти Материи Со Големина на топка : 140гр / 5 мл, 331 метри / 362 јарди, Омбрес : 120гр / 4

DEN 232.00
ДМЦ 486-7292 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Светло Сива Свеж
ДМЦ 486-7292 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Светло Сива

Таписерија и вез волна нуди рамномерна завршница и убави резултати направени од 100 проценти чиста девст

DEN 2.67
Квинсленд Рустикален Твид Предиво 126 Смарагд Свеж
Квинсленд Рустикален Твид Предиво 126 Смарагд

Најлошо Волна Алпака Мешавина предиво Квинсленд Рустикален Твид е мешавина од волна, алпака и допир на �

DEN 2.33
Зен Предиво Градина Суперфини Прсти Супервлакнење Мерино 3 Скејн Прсти Тежина Пакет Свеж
Зен Предиво Градина Суперфини Прсти Супервлакнење Мерино 3 Скејн Прсти Тежина Пакет

сите наши рачно обоени ковчези се уникатно обоени рачно секој проект што го правите од нашите предива е

DEN 1.67
ДМЦ 486-7223 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Средно Антички Виолетова Свеж
ДМЦ 486-7223 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Средно Антички Виолетова

Таписерија и вез волна нуди рамномерна завршница и убави резултати направени од 100 проценти чиста девст

DEN 2.33
ТРЕКСД Предиво Капчиња Крин Букети САМ Вештачко Цвеќе За Свадба Декорација Домашна Градина Декор Свеж
ТРЕКСД Предиво Капчиња Крин Букети САМ Вештачко Цвеќе За Свадба Декорација Домашна Градина Декор

2 стилови, е готов производ, другиот Е САМ, вклучувајќи материјали Ткајте го срцето во цвеќиња, љубов што

DEN 0.67
WSSBK Рачно Плетење Креативни Diy Симулација Цвет Букет Волна Капчиња Испрати Девојка Да Испрати Bestie Подарок Свеж
WSSBK Рачно Плетење Креативни Diy Симулација Цвет Букет Волна Капчиња Испрати Девојка Да Испрати Bestie Подарок

Рачно ткаени со љубов Нека имате пролет што цвета Вклучувајќи челични жици, формирајќи три димензии Кон

DEN 244.80
Изработено Од Кетрин Букл Твид Предиво-2 Пакет, Прашина Сина, Мерач 5 Гломазна Свеж
Изработено Од Кетрин Букл Твид Предиво-2 Пакет, Прашина Сина, Мерач 5 Гломазна

Тежина : Гломазна (5) Содржина На Влакна : 96% Акрилик, 4% Најлон По Тежина На Ковчегот : 7 мл / 200 гр По Двор : 153

DEN 2.00
Премиер parfait® XL Прскалки 2097-07 PBandJ Свеж
Премиер parfait® XL Прскалки 2097-07 PBandJ

Се што сакаш Кај Парфеј Буци, нашето испробано и вистинско 100% полиестерско предиво од шенил, во џамбо те�

DEN 166.08