Официјална Creality 3D печатач Ender 3 S1 Pro, надградба од Ender 3 S1 со 300 ℃ млазница со висока температура, LED светлина, PEI-пролет за печатење на плочи и 4,3инхран екран на допир, го?

Официјална Creality 3D печатач Ender 3 S1 Pro, надградба од Ender 3 S1 со 300 ℃ млазница со висока температура, LED светлина,

DEN 1.67

Свеж

Достапно.

Со сила на притисок до 80n, екстрадиереализира непречено хранење и празнење на нишки без да се лизга и работи исклучително добро, флексибилни нишки, како што е TPU. LT ќе ја затемни автоматичноста за заштеда на енергија ако нема акција за 3 минути. Облогата PEL носи добра адхезија и печатените модели лесно можат да се отстранат со свиткување на листот за печатење. Ако имате нерешливи проблеми за време на инсталацијата и употребата, ве молиме слободно контактирајте со нас, нашиот технички тим по продажбата ќе ви обезбеди детални решенија во рок од 24 часа. Мојзла за мирување и игла за драга за млазници x 1. Со сила на притисок до 80n, екстрадиереализира непречено хранење и празнење на нишки без да се лизга и работи исклучително добро, флексибилни нишки, како што е TPU. Дизајнирано со LED светла ви овозможува да го проверите статусот на печатење во секое време. Сè-во-едно, Ender-3 S1 Pro ви дава подобро искуство за печатење и ги реализира вашите различни идеи и инспирации. LT ќе ја затемни автоматичноста за заштеда на енергија ако нема акција за 3 минути. 【Отстранлив лист за печатење на челик PEL Spring】 Иновативната платформа за печатење е комбинација на компјутерски облога, пролетен челичен лим и магнетна налепница, која се лепи на површината веднаш кога ќе се ослободи. 【Повисока прецизност на печатење и лесна за lnstall】 усвојување на двојна Z-оска, двојна Z мотор и двојна поврзаност со жицата во исто време за да се избегне отстапувањето за печатење на печатење со единечни оски и да се зголеми точноста и стабилноста на печатењето. Филаментот за тестирање (200g) и 1 x Упатство за употреба. Extruder Директен дисдер со двојна опрема】 Надградениот директен екструдер со двојна опрема има два запчаници на Chromeseel кои се ангажирани со сооднос 1 : 3,5 менувач. Врз основа на недостатоците и предностите на печатачите на пазарот , Ender-3 S1 направија нови надградби и откритија. 96% од телото на печатачот е претходно инсталирано, што го прави склопот крајно погодно со само 6 чекори и одржувањето на печатачот е едноставно и лесно. Дизајнирано со LED светла ви овозможува да го проверите статусот на печатење во секое време. Ако имате нерешливи проблеми за време на инсталацијата и употребата, ве молиме слободно контактирајте со нас, нашиот технички тим по продажбата ќе ви обезбеди детални решенија во рок од 24 часа.

Избор на клиенти

Elegoo Mars 2 Mono mono MSLA 3D печатач UV фотокосирање LCD смола 3Д печатач со 6.08 инчи 2K монохроматски LCD, големина на Свеж
Elegoo Mars 2 Mono mono MSLA 3D печатач UV фотокосирање LCD смола 3Д печатач со 6.08 инчи 2K монохроматски LCD, големина на

И ние нудиме 24 часа услуга за клиенти Има 50μm XY прецизност и голема брзина на печатење на 1,52 S / слој пласт�

DEN 3.00
X5SA-500 BIG 3D Impresora 500 * 500mm Голема големина на печатење Директен погон Екстрадудер 3Д-печатач за автоматско ниво на Свеж
X5SA-500 BIG 3D Impresora 500 * 500mm Голема големина на печатење Директен погон Екстрадудер 3Д-печатач за автоматско ниво на

✅ Тивок погон : Процесот на печатење е тивок и перформансите на движењето се постабилни, правејќи ги ваш

DEN 6879.84
Пакет AnyCubic Kobra NEO 3D печатач автоматско израмнување и никаква филамент за печатач на AnyCubic PLA Свеж
Пакет AnyCubic Kobra NEO 3D печатач автоматско израмнување и никаква филамент за печатач на AnyCubic PLA

Лесно склопување и брзо печатење : Any Cubic Kobra Neo 3 D Printe е претходно инсталиран 3Д печатачи Тоа е можно да се �

DEN 2879.84
Tronxy Mini 3D печатач Crux 1 и 1 компјутери 180x180mm PEI лист, десктоп мал 3Д печатач за почетници за 3D печатач Свеж
Tronxy Mini 3D печатач Crux 1 и 1 компјутери 180x180mm PEI лист, десктоп мал 3Д печатач за почетници за 3D печатач

95% претходно инсталиран : Tronxy Crux 1 мал 3Д печатач, во полусклопен комплет, и како верзија на влез на ниво и �

DEN 1.67
Tronxy XY-3 SE 3D печатач, 3D печатач со двојна боја со двоен екструдер, и ласерско гравура 3 во 1 со стаклена плоча паметно Свеж
Sutk KP3S 3D печатач Прецизно печатење DIY 3D печатач комплет за печатење на допир со големина 180 * 180 * 180мм Свеж
Sutk KP3S 3D печатач Прецизно печатење DIY 3D печатач комплет за печатење на допир со големина 180 * 180 * 180мм

Број на модел : KP3 S Изградба на големина : 180180180мм Технологија : Количина на млазницата : 1 Дијаметар на

DEN 1107.20
Надградба на Creality Ender 3 V2 Neo 3D печатач со CR Touch Auto Entuming Комплет компјутер компјутер не'рѓосувачки платформа Свеж
Надградба на Creality Ender 3 V2 Neo 3D печатач со CR Touch Auto Entuming Комплет компјутер компјутер не'рѓосувачки платформа

Сосема нов кориснички интерфејс од 4,3 инчи UI : Upgrade Ender3 V2 со CRTouch што го надгради UI, додава функција за прег

DEN 5290.40
Пакет AnyCubic Kobra Plus 3D Auto Envinging и AnyCubic PLA 3D печатач Свеж
Пакет AnyCubic Kobra Plus 3D Auto Envinging и AnyCubic PLA 3D печатач

Направете го тоа паметно : Автоматско израмнување на 25 точки : Едноставно работење носи прецизно открив�

DEN 6879.84
Creality 3D со отворен извор CR-10 3D печатач 12x12x15.5 Creality 3D CR-10/10S Ултра-флексибилна отстранлива магнетна површина Свеж
Creality 3D со отворен извор CR-10 3D печатач 12x12x15.5 Creality 3D CR-10/10S Ултра-флексибилна отстранлива магнетна површина

【Лесен за употреба】? Поддржува SD картичка надвор од печатењето, исто така може директно да печати со USB

DEN 3.00
Creality Ender-3 V2 3D печатач со технологија за печатење FDM Свеж
Creality Ender-3 V2 3D печатач со технологија за печатење FDM

Ова е најновиот Ender3 V2 : една од најдобрите и најприфатливите опции за влез на порта во 3Д печатачи со FDA те

DEN 383.84
Anycubic Kobra 3D печатач и AnyCubic PLA 3D печатач пакет Свеж
Anycubic Kobra 3D печатач и AnyCubic PLA 3D печатач пакет

84 " / 220x220x250mm Големината на печатење е доволна за домашно училиште DIY, користејќи го поголем простор за п�

DEN 351.84
Пакет AnyCubic Kobra NEO претходно инсталиран FDM 3D печатач Автоматско израмнување и AnyCubic PLA 3D филамент за печатач Свеж Попустот
Пакет AnyCubic Kobra NEO претходно инсталиран FDM 3D печатач Автоматско израмнување и AnyCubic PLA 3D филамент за печатач

Лесно склопување и брзо печатење : Any Cubic Kobra Neo 3 D Printe е претходно инсталиран 3Д печатачи Тоа е можно да се �

DEN 2719.84
Sunlu T3 FDM 3D печатач и свилен филамент Сребрена 1KG, 250 mm/s Терминатор со голема брзина 3 3Д печатач, откривање на затнување Свеж
Облека за печатач на печатач на печатач во светски печатач Свеж
Облека за печатач на печатач на печатач во светски печатач

65% полиестер, 35% памук 6277 Структурирана капа на Твил Најголемата капа за печатач во светот (извезена стру

DEN 2.00
3D печатач на Yilufa, целосен преглед на екран на допир CR-10 паметен печатач, печатач за 3D модел DIY, ултра-QUIET-FDM Fusion Свеж
3D печатач на Yilufa, целосен преглед на екран на допир CR-10 паметен печатач, печатач за 3D модел DIY, ултра-QUIET-FDM Fusion

CR10 паметен 3Д печатач, вграденаво функција за Wi Fi, печатење со далечински управувач, во секое време, каде

DEN 5904.00
Официјален FLSUN V400 3D печатач Брз 400мм/с 8000+ мм/s² FDM Delta 3D печатач со претходно инсталиран подлога за фирмвер на Свеж
Официјален FLSUN V400 3D печатач Брз 400мм/с 8000+ мм/s² FDM Delta 3D печатач со претходно инсталиран подлога за фирмвер на

【400mm / s High Speed ​​Printing 】 Equipped 3 x 48 W High Power stepper motor and Preinstalled Klipper Firmware Pad support a normal printing speed of Flsun V400 3 D Printer up to 40

DEN 1.67