Официјална Creality 3D печатач Ender 3 S1 Pro, надградба од Ender 3 S1 со 300 ℃ млазница со висока температура, LED светлина, PEI-пролет за печатење на плочи и 4,3инхран екран на допир, го?

Официјална Creality 3D печатач Ender 3 S1 Pro, надградба од Ender 3 S1 со 300 ℃ млазница со висока температура, LED светлина,

DEN 1.67

Свеж

Достапно.

Со сила на притисок до 80n, екстрадиереализира непречено хранење и празнење на нишки без да се лизга и работи исклучително добро, флексибилни нишки, како што е TPU. LT ќе ја затемни автоматичноста за заштеда на енергија ако нема акција за 3 минути. Облогата PEL носи добра адхезија и печатените модели лесно можат да се отстранат со свиткување на листот за печатење. Ако имате нерешливи проблеми за време на инсталацијата и употребата, ве молиме слободно контактирајте со нас, нашиот технички тим по продажбата ќе ви обезбеди детални решенија во рок од 24 часа. Мојзла за мирување и игла за драга за млазници x 1. Со сила на притисок до 80n, екстрадиереализира непречено хранење и празнење на нишки без да се лизга и работи исклучително добро, флексибилни нишки, како што е TPU. Дизајнирано со LED светла ви овозможува да го проверите статусот на печатење во секое време. Сè-во-едно, Ender-3 S1 Pro ви дава подобро искуство за печатење и ги реализира вашите различни идеи и инспирации. LT ќе ја затемни автоматичноста за заштеда на енергија ако нема акција за 3 минути. 【Отстранлив лист за печатење на челик PEL Spring】 Иновативната платформа за печатење е комбинација на компјутерски облога, пролетен челичен лим и магнетна налепница, која се лепи на површината веднаш кога ќе се ослободи. 【Повисока прецизност на печатење и лесна за lnstall】 усвојување на двојна Z-оска, двојна Z мотор и двојна поврзаност со жицата во исто време за да се избегне отстапувањето за печатење на печатење со единечни оски и да се зголеми точноста и стабилноста на печатењето. Филаментот за тестирање (200g) и 1 x Упатство за употреба. Extruder Директен дисдер со двојна опрема】 Надградениот директен екструдер со двојна опрема има два запчаници на Chromeseel кои се ангажирани со сооднос 1 : 3,5 менувач. Врз основа на недостатоците и предностите на печатачите на пазарот , Ender-3 S1 направија нови надградби и откритија. 96% од телото на печатачот е претходно инсталирано, што го прави склопот крајно погодно со само 6 чекори и одржувањето на печатачот е едноставно и лесно. Дизајнирано со LED светла ви овозможува да го проверите статусот на печатење во секое време. Ако имате нерешливи проблеми за време на инсталацијата и употребата, ве молиме слободно контактирајте со нас, нашиот технички тим по продажбата ќе ви обезбеди детални решенија во рок од 24 часа.

Избор на клиенти

SnapMaker 2.0 Модуларен 3-во-1 3Д печатач A350T/A250T со едно црно влакно на PLA, надградба 3 во 1 3Д печатач со 3Д печатење/ласерско Свеж
Sunlu T3 FDM 3D печатач и свилен филамент Сребрена 1KG, 250 mm/s Терминатор со голема брзина 3 3Д печатач, откривање на затнување Свеж
Creality Sermoon D1 3D печатач Нов дизајниран 3Д печатачи Дома и деловна употреба Тивка матична плоча Двојна Z-оска 280x260x310mm Свеж
Sutk KP3S 3D печатач Прецизно печатење DIY 3D печатач комплет за печатење на допир со големина 180 * 180 * 180мм Свеж
Elegoo Mars 2 Mono mono MSLA 3D печатач UV фотокосирање LCD смола 3Д печатач со 6.08 инчи 2K монохроматски LCD, големина на Свеж
Creality Ender 3 Neo 3D печатач со CR Touch Auto Bed Chit и PLA 3D печатач за печатач црно -бело Свеж
Creality Ender 3 Neo 3D печатач со CR Touch Auto Bed Chit и PLA 3D печатач за печатач црно -бело

CR Touch Auto Ched Leading : Надградена CR допир со автоматско израмнување на креветот со 16 точки, ве заштедува во нев

DEN 5119.84
ЕЛЕГУ Сатурн 2 МСЛА 3д Печатач, Печатач За Фотокурирање СО УВ Смола со 10-инчен 8К Монохроматски ЛЦД, 219х123х250мм3 / 8, 62х4, Свеж Попустот
Официјален Креалитет Enер 3 Про 3д Печатач СО Отстранлива Плоча За Градење И Брендирано Напојување, ФДМ 3д Печатачи ЗА Домашно Свеж Попустот
X5SA-500 BIG 3D Impresora 500 * 500mm Голема големина на печатење Директен погон Екстрадудер 3Д-печатач за автоматско ниво на Свеж
X5SA-500 BIG 3D Impresora 500 * 500mm Голема големина на печатење Директен погон Екстрадудер 3Д-печатач за автоматско ниво на

✅ Тивок погон : Процесот на печатење е тивок и перформансите на движењето се постабилни, правејќи ги ваш

DEN 6879.84
CreatBot D600 - Огромен - професионален оценка 3Д печатач - двојни екструдери, полу -внесени, загреани кревети, градежништво Свеж
Надградба на Creality Ender 3 V2 Neo 3D печатач со CR Touch Auto Entuming Комплет компјутер компјутер не'рѓосувачки платформа Свеж
Надградба на Creality Ender 3 V2 Neo 3D печатач со CR Touch Auto Entuming Комплет компјутер компјутер не'рѓосувачки платформа

Сосема нов кориснички интерфејс од 4,3 инчи UI : Upgrade Ender3 V2 со CRTouch што го надгради UI, додава функција за прег

DEN 5290.40
Tronxy XY-3 SE 3D печатач, 3D печатач со двојна боја со двоен екструдер, и ласерско гравура 3 во 1 со стаклена плоча паметно Свеж
3D печатач на Yilufa, целосен преглед на екран на допир CR-10 паметен печатач, печатач за 3D модел DIY, ултра-QUIET-FDM Fusion Свеж
3D печатач на Yilufa, целосен преглед на екран на допир CR-10 паметен печатач, печатач за 3D модел DIY, ултра-QUIET-FDM Fusion

CR10 паметен 3Д печатач, вграденаво функција за Wi Fi, печатење со далечински управувач, во секое време, каде

DEN 5904.00
Делтамакер: 3Д печатач за образование Свеж
Делтамакер: 3Д печатач за образование

Безбедно безжично печатење од вашиот мобилен уред, таблет или компјутер користејќи вградени врски со WiF

DEN 15984.00
Anycubic Kobra 3D печатач и AnyCubic PLA 3D печатач пакет Свеж
Anycubic Kobra 3D печатач и AnyCubic PLA 3D печатач пакет

84 " / 220x220x250mm Големината на печатење е доволна за домашно училиште DIY, користејќи го поголем простор за п�

DEN 351.84
Creality Ender 3 V2 NEO 3D печатач со комплет за израмнување на автоматско израмнување на CR и PLA 3D печатач црно -бело Свеж
Creality Ender 3 V2 NEO 3D печатач со комплет за израмнување на автоматско израмнување на CR и PLA 3D печатач црно -бело

Самоадаптивниот систем за контрола во производството гарантира со дијаметар од 1,75 мм, димензионална то

DEN 227.20
Пакет AnyCubic Kobra NEO претходно инсталиран FDM 3D печатач Автоматско израмнување и AnyCubic PLA 3D филамент за печатач Свеж Попустот
Пакет AnyCubic Kobra NEO претходно инсталиран FDM 3D печатач Автоматско израмнување и AnyCubic PLA 3D филамент за печатач

Лесно склопување и брзо печатење : Any Cubic Kobra Neo 3 D Printe е претходно инсталиран 3Д печатачи Тоа е можно да се �

DEN 2719.84
3Д печатач, низок шум 200x200x200mm 110V 220V автоматско израмнување 3Д печатач за производство Свеж
3Д печатач, низок шум 200x200x200mm 110V 220V автоматско израмнување 3Д печатач за производство

Екструзија со краток опсег : Овој 3Д печатач усвојува структура за екструзија со краток опсег, со точнос�

DEN 0.67