Сигма 15-30мм f/3.5-4.5 EX DG Ако асферичен ултра широк агол зумирање леќи за канон

Сигма 15-30мм f/3.5-4.5 EX DG Ако асферичен ултра широк агол зумирање леќи за канон

DEN 2.00

Свеж

Достапно.

Ултра леќи за зумирање со широк агол дизајнирани за дигитални камери Canon Digital SLR. 15-30мм фокусна должина. 3.5-4,5 Максимална решетка. Супер мулти -облогата го намалува пламенот и духовите што имаат тенденција да се појават при употреба на дигитални SLR фотоапарати. 17 елементи на леќи во 13 групи; Асферични елементи во групите предни и задни леќи. Сигма 15-30мм F3.5-4.5 EX DG Aspherical DG леќи обезбедува фокусни должини од 15мм ултра широк агол до 30мм широк агол, и има минимално растојание за фокусирање од 11,8 "на сите фокусни должини со 110,5 ° (широк) до 71,6 ° (Телефото) на поглед на агол. Се одликува со хибриден асферичен леќа во групата предни леќи за да се минимизира нарушувањето и астигматизмот, и обликувано стакло асферични леќи во групата на задните леќи за да се минимизира сферичното аберација. внатрешен систем за фокусирање и лесно е да се одржи, бидејќи прстенот за фокусирање не се врти за време на автоматско фокусирање. Неговиот ефективен опсег на зумирање е 22,5мм-45мм на повеќето SLR дигитални камери. За употреба со канонски камери.

Избор на клиенти

Extender 2.0x за Canon EOS Rebel T3 Свеж
Extender 2.0x за Canon EOS Rebel T3

Канон Монт Телеконвертер 2.0x фактор за зголемување Комуникација помеѓу леќи и камера применлива само з�

DEN 2.00
Viltro 24mm F1.8 леќи, голем отвор, z монтирање на целосна рамка Премиер леќи со автоматски фокус за Nikon Z5 Z50 Z6ii Z7 Z7II Свеж
Viltro 24mm F1.8 леќи, голем отвор, z монтирање на целосна рамка Премиер леќи со автоматски фокус за Nikon Z5 Z50 Z6ii Z7 Z7II

Висококвалитетна слика : Користејќи мултислојна технологија за обложување, содржи вкупно 11 оптички стр

DEN 1.00
Нови леќи за рибари со висока оценка од 0,42x за Sony HDR-PJ430V Свеж
Нови леќи за рибари со висока оценка од 0,42x за Sony HDR-PJ430V

0,35x дигитални леќи со висока дефиниција Изградба на челични барел Вклучува макро приврзаност што може д

DEN 1599.20
Vivitar 650-1300mm f/8-16 ако телефото зумирање леќи за Sony E-Mont, Alpha A6000, A5000, A5100, A3000, Nex, Nex-F3K, NEX-3NL, Свеж
Vivitar 650-1300mm f/8-16 ако телефото зумирање леќи за Sony E-Mont, Alpha A6000, A5000, A5100, A3000, Nex, Nex-F3K, NEX-3NL,

Овој 6501300 мм Телефото Зум е неверојатна фотографска алатка која обезбедува максимална разноврсност за �

DEN 1.33
Ttartisan 11mm f2.8 Целосна слава Fisheye леќи за канони r монтирање камери како EOSR EOSRP -black… Свеж
Ttartisan 11mm f2.8 Целосна слава Fisheye леќи за канони r монтирање камери како EOSR EOSRP -black…

Оптичкиот дизајн го подобри влошувањето на сликата на работ на леќите Fisheye Смешно како магично огледало

DEN 3.00
Леќи со целосна рамка за камера, големи леќи за портрет на силни ефекти за сликање за камера Свеж
Леќи со целосна рамка за камера, големи леќи за портрет на силни ефекти за сликање за камера

Точна изложеност и висока дефиниција : Под услов на слаба светлина, големиот отвор на F1.4 Голем отвор ле�

DEN 3.00