Фотоне Мохер Рачно Изработени САМ Капчиња Бебе Волна Џемпер Шамија Линија Дебела Волнена Топка Лесна Рака Трикотажа Предиво

Фотоне Мохер Рачно Изработени САМ Капчиња Бебе Волна Џемпер Шамија Линија Дебела Волнена Топка Лесна Рака Трикотажа Предиво

DEN 1.67

Свеж

Достапно.

®Премиум Материјал Мохер е многу мек за кожата, правејќи ја работата што ја ткаевте да се чувствува многу удобно!. ●Различна Боја За Избор●Различна боја ги задоволува вашите различни потреби, многу погодно, б одлично искуство за употреба за вас. €Висок Квалитет € Анти-пилинг И анти-собирање, благородна и удобна. Производот е рачно перење, рамно за сушење или пеглање со ниска температура.чувајте лесно,многу погодно. €Широко Примена Q предивото се убави додатоци за правење кадифени топчиња, рачно изработени чанти, џемпери, чевли, капи, кукли, душеци за маса, лигавчиња, шалови итн. ●Забелешка●ви препорачуваме да нарачате повеќе во исто време, бидејќи боите може да бидат малку поинакви поради различни модели. Карактеристика : 100% сосема нов и висок квалитет.Мохер е многу мек за кожата, правејќи ја работата што ја ткаевте да се чувствува многу удобно!Мека е најголемата карактеристика на памучното предиво.Погоден за сезоната : четири сезони тежина на едно парче : 25бојка : 20 достапни бои предлог : применлива игла : 2,5 Мм-3мм Капчиња : 2мм-3,5 мм материјал : Мохерноте : ви препорачуваме да нарачате повеќе во исто време, бидејќи боите може да бидат малку поинакви поради различни модели.Пакетот вклучува : топка од предиво ОД 1 ПАРЧЕ.

Избор на клиенти

ДМЦ 486-7030 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Многу Темно Бебе Сино Свеж
ДМЦ 486-7030 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Многу Темно Бебе Сино

Таписерија и вез волна нуди рамномерна завршница и убави резултати направени од 100 проценти чиста девст

DEN 2.67
ДМЦ 4 Пли Таписерија волна 8м 7413-по ковчег Свеж
ДМЦ 4 Пли Таписерија волна 8м 7413-по ковчег

Бренд : ДМЦ Количина : по ковчег Боја : 7413 Состав : 100% Волна Инструкции За Перење : Само Суво Чистење...

DEN 0.33
Бернат Меки Бебе Предиво, 5 мл, Мерач 3 Светлина, Мека Праска Свеж
Бернат Меки Бебе Предиво, 5 мл, Мерач 3 Светлина, Мека Праска

Содржина : 100% акрилик Цврсти Материи Со Големина на топка : 140гр / 5 мл, 331 метри / 362 јарди, Омбрес : 120гр / 4

DEN 232.00
Фантазион 5 Парчиња Светат Во Темно Предиво 55 Јарди По Ролна Светлечки Сам Сјај Капчиња Предиво Капчиња Шиење Почетници Чистење Свеж Попустот
Бернат Меки Памук Јасно Бело Предиво - 3 Пакување од 120гр/4,25 мл-Најлон-3 Дк-254 Јарди-Плетење/Капчиња Свеж
Бернат Меки Памук Јасно Бело Предиво - 3 Пакување од 120гр/4,25 мл-Најлон-3 Дк-254 Јарди-Плетење/Капчиња

Содржина : 60% памук, 40% акрилик, Нега : Машинско Перење и Сушење Големина на топката : 120гр / 4,2 мл, 232 метри /

DEN 285.12
Бернат Меки Бебе Памук Предиво, Свеж
Бернат Меки Бебе Памук Предиво,

Бернат Меки бебешкото предиво убаво се мие и станува помеко со текот на времето Големина на топката : 120 g

DEN 143.52
WSSBK Рачно Плетење Креативни Diy Симулација Цвет Букет Волна Капчиња Испрати Девојка Да Испрати Bestie Подарок Свеж
WSSBK Рачно Плетење Креативни Diy Симулација Цвет Букет Волна Капчиња Испрати Девојка Да Испрати Bestie Подарок

Рачно ткаени со љубов Нека имате пролет што цвета Вклучувајќи челични жици, формирајќи три димензии...

DEN 244.80
Ренслат Предиво Капчиња Каранфил Букет Рачно Плетени Вештачки Цвеќиња САМ Комплет Домашен Декор Свеж
Ренслат Предиво Капчиња Каранфил Букет Рачно Плетени Вештачки Цвеќиња САМ Комплет Домашен Декор

Доволен материјал, Подготвен за ткаење ви овозможува лесно ткаење Сите рачно изработени со капчиња, ќе �

DEN 1.67
Зен Предиво Градина Суперфини Прсти Супервлакнење Мерино 3 Скејн Прсти Тежина Пакет Свеж
Зен Предиво Градина Суперфини Прсти Супервлакнење Мерино 3 Скејн Прсти Тежина Пакет

сите наши рачно обоени ковчези се уникатно обоени рачно секој проект што го правите од нашите предива е

DEN 1.67
Памук Од предиво Луксор, Мерцеризирано Памучно Предиво Во Гиза, Меко, Супер Фино За Капчиња и Плетење / Свеж
Памук Од предиво Луксор, Мерцеризирано Памучно Предиво Во Гиза, Меко, Супер Фино За Капчиња и Плетење /

?Памучното предиво од предиво е направено од 100% Мерцеризиран Памук Од Гиза Секоја ковчег 1,76 Мл (50гр) / 137

DEN 399.84
голо кашмир Предиво За Хеклање 3-Слојно Топло Меко Предиво Со Капчиња Со Мала Тежина Свеж
голо кашмир Предиво За Хеклање 3-Слојно Топло Меко Предиво Со Капчиња Со Мала Тежина

Мерино Волната е вид на материјал кој доаѓа од Мерино Овците и е познат по своите исклучителни својства.

DEN 1.00
Малабриго Го Загуби 186 Бускандо Азул Свеж
Малабриго Го Загуби 186 Бускандо Азул

Ова е тоа, оригиналниот Најлош што го направи Малабриго меѓународен фаворит! Путермека единечна слама о

DEN 248.00
ДМЦ 486-7461 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Средна Школка Розова Свеж
ДМЦ 486-7461 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Средна Школка Розова

Таписерија и вез волна нуди рамномерна завршница и убави резултати направени од 100 проценти чиста девст

DEN 2.00
Крем Подуени Кратки Трепки Предиво 3,53 Унци 180 Јарди Микро Влакна Свеж
Крем Подуени Кратки Трепки Предиво 3,53 Унци 180 Јарди Микро Влакна

(1) ковчег од 100 грама и 180 јарди Осигурајте се дека го проверувате дворот на вашиот проект и добивате дово

DEN 191.84
Крем На Лили Шеќер Оригиналниот Омбре Предиво, 2oz, Мерач 4 Медиум, Памук, Игра-Машина За Перење &засилувач; Сува Свеж
Лав Бренд Предиво-Допир На Алпака Дебела &засилувач; Брзо-3 Пакет Со Шема Картички Свеж
Лав Бренд Предиво-Допир На Алпака Дебела &засилувач; Брзо-3 Пакет Со Шема Картички

Секоја Големина На Топката : 100гр / 3,5 мл, 40 метри / 44 јарди Тежина На Предиво : 7 Џамбо 90% Акрилик, 10% Алпака

DEN 425.60
ДМЦ 486-7292 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Светло Сива Свеж
ДМЦ 486-7292 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Светло Сива

Таписерија и вез волна нуди рамномерна завршница и убави резултати направени од 100 проценти чиста девст

DEN 2.67