DMiotech 4 Пакет 11mm Внатрешна Диа H13*D16 Прирабница Спојка Конектор Цврсти Водич Вратило Поддршка Спојка Вратило Спојка Со Завртки ЗА Diy RC Модел Мотори Сребро

DMiotech 4 Пакет 11mm Внатрешна Диа H13*D16 Прирабница Спојка Конектор Цврсти Водич Вратило Поддршка Спојка Вратило Спојка Со

DEN 207.84

Свеж

Достапно.

Издржливата изолација, не е лесна за деформација под притисок, ја прави вашата оска постабилна, подолг век на траење, лесна за инсталирање и замена.СОДРЖИНА НА ПАКЕТОТ : Материјал : Позлата Со Железо Боја : Дијаметар На Сребрениот Тоннер : 11мм/0,43 инчи Вкупна Висина : 13мм/0,51 инчи Надворешен Дијаметар на цилиндерот : 16мм/0,63 Инчи Висина На цилиндерот : 10мм/0,39 Инчи Дијаметар на основата : 32мм/1,26 Инчи Висина На основата : 2мм/0,08 Инчи Растојание На Дупката : Пакет ОД 16мм/0,63 Инчи, Вклучувајќи : 4 Х 11мм прирабничка спојка на вратилото, 8 х Завртка за прицврстување( м4 хексадецимален клуч не е вклучен овде )забелешка : ве молиме потврдете Ја Големината на вратилото на вашиот степер мотор пред да го купите. Издржливата изолација, не е лесна за деформација под притисок, ја прави вашата оска постабилна, подолг век на траење, лесна за инсталирање и замена. Преку овој приклучок за спојување на прирабницата, ударот предизвикан од движењето на моторот може да се стабилизира.машината не е лесно да се одвои за време на работата. Спојката на вратилото на прирабницата може да поправи едно вратило во рамнина и лесно да инсталира други делови на вратилото. КАРАКТЕРИСТИКА : Цврстата Прирабничка Спојка е изработена од алуминиумска легура, стврдната со термичка обработка, а потоа галванизирана.ПРИМЕНА : приклучокот за спојување Прирабница главно се инсталира помеѓу завртката за олово и вратилото на моторот, обезбедувајќи функција на апсорпција на удари и правејќи ја транзицијата постабилна и мазна. погоден за поврзување на вратилото на моделот, совршени додатоци ЗА МОТОР Со РК Модел итн.

Избор на клиенти

Спојување, Цврст Челик Свеж
Спојување, Цврст Челик

СтавкаЦврсти Спојки На Вратилото : Цврста Спојка На Вратилото Тип На Заклучување На ВратилоСпојки : 1 Па�

DEN 1068.80
Лавџој 68514439468 Нерѓосувачки Челик 80 Круг Центар, 2-3/8 Создаден, 2.66 Должина Преку Создаден, 5.88 ОД, 5/8 х 5/16 Клуч Свеж
Лавџој 68514439468 Нерѓосувачки Челик 80 Круг Центар, 2-3/8 Создаден, 2.66 Должина Преку Создаден, 5.88 ОД, 5/8 х 5/16 Клуч

Обезбедени со две поставени завртки на 120° Стандардната Спојка На Делтафлекс се состои од два центри, вн

DEN 462.40
uxcell 3.17 mm до 4mm Создаден Цврста Спојка, 20mm Должина 9mm Дијаметар, Бакар Вратило Спојка Конектор, Месинг тон 4Pcs Свеж
uxcell 3.17 mm до 4mm Создаден Цврста Спојка, 20mm Должина 9mm Дијаметар, Бакар Вратило Спојка Конектор, Месинг тон 4Pcs

[Спецификација] Дијаметар На Отворот за Поврзување : 3,17 мм до 4мм; Вкупна Должина : 20мм / 0,79 инчи, Надвореш

DEN 1451.20
Lovejoy 39001 Големина 40 Делтафлекс Делта Центар, Инч, 0.5 Создаден, 4.38 OD, 750 Во-lbs Макс Вртежен Момент, 1/8 x 1/16 Клуч Свеж
Lovejoy 39001 Големина 40 Делтафлекс Делта Центар, Инч, 0.5 Создаден, 4.38 OD, 750 Во-lbs Макс Вртежен Момент, 1/8 x 1/16 Клуч

За употреба Со lovejoy делтафлекс серија флексибилни спојување собранието (продаваат одделно) Еластично ж�

DEN 1.00
Лавџој 68514439517 Нерѓосувачки Челик 80 Делта Растојание Прирабница, 9.62 ОД Свеж
Лавџој 68514439517 Нерѓосувачки Челик 80 Делта Растојание Прирабница, 9.62 ОД

Прирабницата за растојание од типот 3 е специјално дизајнирана за индустријата за пумпи Прирабницата з�

DEN 888.00
ДОЛУНТО Спојки спојка 3/3.17/4/5/6/7/8/10/11/12/14мм Цврста Спојка за Спојување На Вратилото На Моторниот Водич Свеж
ДОЛУНТО Спојки спојка 3/3.17/4/5/6/7/8/10/11/12/14мм Цврста Спојка за Спојување На Вратилото На Моторниот Водич

Материјал : 45# челик, стврднат со термичка обработка, а потоа галванизиран Внатрешен Дијаметар : 10мм...

DEN 1.67
Лавџој 68514439471 Нерѓосувачки Челик 80 Круг Центар, 2-3/4 Создаден, 2.66 Должина Преку Создаден, 5.88 ОД, 5/8 х 5/16 Клуч Свеж
Лавџој 68514439471 Нерѓосувачки Челик 80 Круг Центар, 2-3/4 Создаден, 2.66 Должина Преку Создаден, 5.88 ОД, 5/8 х 5/16 Клуч

Обезбедени со две поставени завртки на 120° Стандардната Спојка На Делтафлекс се состои од два центри, вн

DEN 904.00
Rebower Цврста Спојка Бакар Вратило Спојка Приклучок Моторни Додатоци [ЗА 3D Печатач] - 2mm до 3,17 mm Создаден L20 x D9/Злато Свеж