Exongy 1 2 4 Канал 5V12V24V реле модул Шилд со активирање на високо ниво на ниско ниво на OptoCoupler за Одбор за развој на табли за експанзија

Exongy 1 2 4 Канал 5V12V24V реле модул Шилд со активирање на високо ниво на ниско ниво на OptoCoupler за Одбор за развој на

DEN 1268.80

Свеж

Достапно.

Релеи. Опис на производот : 1. Модулот користи оригинално реле за квалитет, нормално отворен интерфејс Максимално оптоварување : AC 250 V / 10 A, DC 30 V / 10 A; 2. Користејќи изолација на SMD Opto Coupler, силна способност за возење, стабилни перформанси; активирајте ја струјата 5m A; 3. Напонот на модулот е достапен 5 V, 12 V, 24 V; 4. Модулот може да се постави на високо или ниско за да биде активиран од џемпери; 5. Дизајн на толерантен дефект, дури и ако контролната линија е уништена, релето нема да работи; 6. Индикатор за моќност (зелена), индикатор за статус на реле (црвена) 7. Дизајнот на интерфејсот е хуманизиран, сите интерфејси можат директно да се поврзат со жиците преку терминалните блокови, што е многу погодно8. Големина на модулот : 50 * 26 mm * 18,5 mm (L * W * H) 9. Постојат четири дупки за фиксирање на завртките, дупката е 3,1 мм, а растојанието е 44,5 мм * 20,5 мммодул интерфејси : 1. DC + : Позитивно напојување (напон што го бара релето, има опции 5 V/9 V/12 V/24 V) 2. DC- : негативна моќност за напојување3.in : Излез за контрола на високо или ниско ниво на контрола : 1.NO : Реле Нормално отворен интерфејс, испразнетото реле пред и по влечењето е кратко на COM2. COM : Општ интерфејс Реле3. NC : Нормално затворен реле интерфејс. Предниот дел на релето е кратко поврзано со COM, а потоа е празен.Над на избор на активирање на високо и ниско ниво : 1. Кога нискиот скокач е кратко со кратко време, се активира ниската потпора; 2. Кога високиот скокач е кратко, со голема моќност е Triggered HW-279 A / HW-279 BModule Опис : 1. Модулот усвојува оригинални високо-квалитетни релеи и максималното оптоварување на нормално отворен интерфејс : AC 250 V/10 A, DC 30 V/10 A; 2. Усвојувајте изолација на SMD Opto Coupler, силна способност за возење, стабилни перформанси; активирајте ја струјата 5m A; 3. Работниот напон на модулот е 5 V, 9, 12 V, 24 V за избор; 4. Модулот може да се активира од скокач за поставување високо или ниско ниво; 5. Телерантен дизајн на дефект, дури и ако контра.

Избор на клиенти

FOFOPE 1PCS MALE MALE MALE Средно реле Електромагнетно реле CR-MX024DC4L CR-MX230AC4L MY4NJ DC12V DC24V AC110V AC220V 14FEET Свеж
FOFOPE 1PCS MALE MALE MALE Средно реле Електромагнетно реле CR-MX024DC4L CR-MX230AC4L MY4NJ DC12V DC24V AC110V AC220V 14FEET

Голем капацитет, високоструја за носење капацитет, реле за правење / пауза за правење / пауза...

DEN 441.60
Контрола на контролата на копчето AEXIT Електричен 0-30S Sec 8 Терминали DPDT Timer Timer H3Y-2 AC220V Свеж
Контрола на контролата на копчето AEXIT Електричен 0-30S Sec 8 Терминали DPDT Timer Timer H3Y-2 AC220V

Име на производот : Реле за одложување на тајмерот; Број на модел : H3 Y2; ПИН Број : 8 пин Работен напон : AC220 V;

DEN 1.00
AEXIT HXSP-2108P Компактни релеи Flash CF картичка до IDE Hard Disk PC табла релеи Адаптер Конвертор Свеж
AEXIT HXSP-2108P Компактни релеи Flash CF картичка до IDE Hard Disk PC табла релеи Адаптер Конвертор

Име на производот : адаптер CF до IDE; Модел : HXSP2108 P Pin Number : 44;Hole Dia : 3mm / 0.12" Hole Center Distance : 53mm / 2.1";Size : 61 x 45 x 20mm / 2.4"x

DEN 2.00
AEXIT 20PCS 40мм релеи за кружни плочи на кружни PCB за 1W/3W 6LED релеи на табли во серија Свеж
AEXIT 20PCS 40мм релеи за кружни плочи на кружни PCB за 1W/3W 6LED релеи на табли во серија

Име на производот : Алуминиум PCB коло; одговара за : 6 PCS 1 W / 3 W LED во серија Дијаметар : 40мм / 1,6 "; Дебелина : 1,4�

DEN 155.04
AEXIT JQX-12F-2Z DC12V релеи на калем напон 8 пин DPDT напојување цврста состојба релеј електромагнетно реле Свеж
Скриен бесплатен погон Micro USB 4 канали 5V реле модул модул Интерфејс LED индикатор 5V 10A/250VAC 10A/30VDC Реле за Arduino Свеж
Скриен бесплатен погон Micro USB 4 канали 5V реле модул модул Интерфејс LED индикатор 5V 10A/250VAC 10A/30VDC Реле за Arduino

HID Free Drive Micro USB 4 Channel 5 V реле модул модул интерфејс LED индикатор 5 V 10 A / 250 VAC 10 A / 30 VDC Реле за Arduinoproduct Опис : 1 : �

DEN 1.00
AEXIT 10PCS SOP28 Релеи SSOP28 0,65мм 1,27мм до DIP28 2.54mm PCB PC табла релеи на конверторот на адаптер Свеж
AEXIT 10PCS SOP28 Релеи SSOP28 0,65мм 1,27мм до DIP28 2.54mm PCB PC табла релеи на конверторот на адаптер

Име на производот : SOP28 SSOP28 TSSOP28 Адаптер плоча; пин терен : 0,65мм / 1,27мм, 2,54мм / 0,1 " Фиксна дупка Дија : 1,8мм / 0,08

DEN 106.08
Nunomo Time Relay DH48S-S 0,1S-99H Дигитален AC 110/220V DC 12/24V повторен циклус SPDT Програмабилен тајмер прекинувач со приклучок Свеж
Nunomo Time Relay DH48S-S 0,1S-99H Дигитален AC 110/220V DC 12/24V повторен циклус SPDT Програмабилен тајмер прекинувач со приклучок

Работна моќ : 220 ~ 240 VAC Контакт капацитет : 250 V 5а Одложување на толеранцијата : 0,3%± 0,05 S Број на контакти : Ед

DEN 491.68
Aexit M4X10mm Femaleенски релеи на конец на нишки за склопување на сноп -завртки PCB PC табла релеи столб 20 парчиња Свеж
Aexit M4X10mm Femaleенски релеи на конец на нишки за склопување на сноп -завртки PCB PC табла релеи столб 20 парчиња

Име на производот : Хекс распрскувач за отпуштање; Дијаметар на низата : M4 / 0.16 "(женски) Хекс странична со�

DEN 2.67
Релеи AEXIT DC12V 35mm DIN Rail Coil Relay 11p LY3J 5A AC240V DC28V Power W приклучок Свеж
Релеи AEXIT DC12V 35mm DIN Rail Coil Relay 11p LY3J 5A AC240V DC28V Power W приклучок

Име на производот : Електромагнетно реле; Модел : LY3 NJ; напон на калем : DC 12 V Контакт капацитет : контакт ка�

DEN 174.72
Релеи AEXIT DC 12V 80A 5 терминали SPDT 1NO 1NC чиста пластична реле за додатоци за возила Свеж
Релеи AEXIT DC 12V 80A 5 терминали SPDT 1NO 1NC чиста пластична реле за додатоци за возила

Име на производот : реле за автомобили; Тип на контакт : SPDT; Пин број : 5 рамен пин Оценета струја : Max.80 A; Оце

DEN 3.33
HH54P DC 12V Напон Свеж
HH54P DC 12V Напон

HH54 P DC 12 V напон на калем 14 пинови 4pdt зелена LED електромагнетна реле Развиени земји го проценуваат времето

DEN 3.33
AEXIT 10PCS JQC-3FF-S-Z релеи DC12V 10A 0.36W 5 Терминал SPDT Не мини реле за напојување на електрична енергија за напојување Свеж
AEXIT 10PCS JQC-3FF-S-Z релеи DC12V 10A 0.36W 5 Терминал SPDT Не мини реле за напојување на електрична енергија за напојување

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, сребрена легура; Нето тежина : 79g; Содржина на пакет : р�

DEN 1.33
Ален Бредли 700DC-PT200Z24 DC работеше, временско задоцнување, 24V DC, 2 NO, штафета Свеж
Ален Бредли 700DC-PT200Z24 DC работеше, временско задоцнување, 24V DC, 2 NO, штафета

PN : 700 DCPT200 Z24 700 DCPT200 Z24 DC Реле со пневматско временско одложување Реле 700 DCPT200 Z24 Серија Б 700ПТ Серија Б 700 DCP200

DEN 1.33
GMF Robotics NE-1504-053, Relay Board 24VDC NE-1504-053 Свеж
GMF Robotics NE-1504-053, Relay Board 24VDC NE-1504-053

Тежина : 3,67lb Димензии на производот : 12,00 x 10,00 x 4,00 инчи Состојба : Користено добро Тежина : 3,67lb...

DEN 0.33
AEXIT DC 24V релеи 30A 1NO SPST 4 пинови со приклучок за возило со возило автомобил Дин реле за ламби за ламби Свеж
AEXIT DC 24V релеи 30A 1NO SPST 4 пинови со приклучок за возило со возило автомобил Дин реле за ламби за ламби

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, ментална Нето тежина : 18g; Содржина на пакет : 1 x Реле за

DEN 2.33
CZH-LABS DIN Rail Mount 12V Passive SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување. Свеж
CZH-LABS DIN Rail Mount 12V Passive SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување.

DIN Rail Mount Passive 1 канал SPSTNO 30 AMP MODULE MODULE Број на дел : MDD1012 T / 12 V TE T9 AS1 D1212 30 AMP Реле за напојување...

DEN 351.84
Реле за општа намена Ален-Бредли 12VDC 700-HB32Z12 Свеж
Реле за општа намена Ален-Бредли 12VDC 700-HB32Z12

Тежина : 1,00lb Димензии на производот : 8,00 x 8,00 x 6,00 инчи Состојба : Користено добро Тежина : 1,00lb Димензии на �

DEN 408.00
Потер и Брумфилд R10-E1-X8 Реле 24VDC 5A R10-E1-X8 Свеж
Потер и Брумфилд R10-E1-X8 Реле 24VDC 5A R10-E1-X8

Тежина : 0,33lb Димензии на производот : 2,00 x 1,00 x 1,00 инчи Состојба : Користено како ново Тежина : 0,33lb Димензии

DEN 1001.60