Хоризонт Груп САД 400 Фази од виножито, вредности за чистење на цевки во 9 бои, 12 инчи, стебла на Ченил, Бенди стапчиња, одлични за проекти за DIY уметности и занаети, учи?

Хоризонт Груп САД 400 Фази од виножито, вредности за чистење на цевки во 9 бои, 12 инчи, стебла на Ченил, Бенди стапчиња, одлични

DEN 3.00

Свеж

Достапно.

400 Фази од виножито стапчиња : Од забави за уметност и занаетчиство до независни креативни проекти, овој мега-пакет вклучува стотици светло обоени стапчиња за стотици начини да се креативни!. Свиткајте, исечете, употреба и повторна употреба : Флексибилните стебла на Ченил нема да се скршат, освен ако не ги исечете и не можете да се исправите или реформираат дури и откако ќе ги користите. Пресврт, завиткајте, форма и преобликување!. Не е потребен лепак : Чистачите на меки цевки се забавен начин да додадете нејасна текстура и димензија на вашите занаетчиски проекти. Свиткајте ги во слатки форми без воопшто да користите лепак!. Fine Motor & Sensory Play : Без разлика дали навојте мониста на нејасните стапчиња, извртете ги заедно, или лепак на Wiggly Eyes и Pom Poms, занаетчиството со чистачи на цевки е одличен начин да направите фино моторна пракса и сензорна игра креативна!. Пакетот вклучува : 400 избрани фази од виножито од виножито (12 инчи). Дајте им на вашите занаети толку топло и нејасно чувство со хоризонтот Груп САД нејасни стапчиња! Комплетирајте со 400 чистачи на нејасни цевки Во секоја боја на виножитото, овој пакет со вредности нуди тони начини да се креативни! Свиткајте, пресврт, исечете или навивам секој стап од 12 инчи во странци, полжави, пеперутки, украси, букви или нараквици-не е потребно лепак! Тие, исто така, прават одлични дополнувања на постојните занаети, како занаетчиски стапчиња за стапчиња, starвездени круни или венци, и се прикачуваат со брз свиок! Едноставно, нечистете ги овие еднократно нејасни стапчиња за бескрајна креативна забава за да ги користите повторно и повторно! Нејасните стапчиња се суштинско снабдување со уметност и занаетчиство, одлично за додавање текстура и димензија на DIY проекти, жичани мониста и учење основни концепти за математика. Овој мега-пакет е совршен за секој креативен проект, од училницата или занаетчиската соба до роденденските забави и дневните кампови! Нејасните стапчиња се задолжителни за изработка на најважни работи за какви било креативни возрасти 3 години и повеќе.

Избор на клиенти

Чистачи на цевки, мулти -бои Chenille стебла за DIY уметност креативни занаети Проект украси, обоени нејасни стапчиња, 1000 Свеж
Chenille Kraft AC7200-01Di Редовен стандарден матични матични чистачи на цевки за жица, големина од 1/8 x 6, разновидна боја, Свеж
Cheeroyal 400pcs Божиќни ирваси DIY занаетчиски сет, вклучувајќи 100 парчиња чистачи на кафеави цевки Chenille, Googly Eyes Свеж
Cheeroyal 400pcs Божиќни ирваси DIY занаетчиски сет, вклучувајќи 100 парчиња чистачи на кафеави цевки Chenille, Googly Eyes

Одличен сет : голем сетима 100 кафени стебла на Ченил, 150 мултиголеми црвени помпоми и 150 гушави глупости в�

DEN 3.33
Детали за модели, приполнување на цвест/јаз пополнување на епоксидни материјали за моделирање на кит Свеж
Детали за модели, приполнување на цвест/јаз пополнување на епоксидни материјали за моделирање на кит

1 Лесно скулптурирање дизајнирано за детали, полнење на цвест / јаз на модели, лесно се формираат со голе�

DEN 1.00
Cure Cure Cure Cure Cure - цевки злато 45 парчиња Свеж
Cure Cure Cure Cure Cure - цевки злато 45 парчиња

Cure Cure Cure Cure Цевки Занаети и уметност Корисно за многу занаетчиски проекти Секоја чистачка на цевки мери

DEN 2.33
Чистачи на занаетчиски чистачи на цевки за занаетчиски цевки 300 пар Свеж
Чистачи на занаетчиски чистачи на цевки за занаетчиски цевки 300 пар

Лесно се наведнува за да се создадат дизајни, може да се пресврти во која било форма што можете да ја зам�

DEN 1.67
Запостави Божиќ пом Пом Пом Црвено зелено бело сјај, меки топчиња за пом за Божиќна занаетчиска забава Свеж
Запостави Божиќ пом Пом Пом Црвено зелено бело сјај, меки топчиња за пом за Божиќна занаетчиска забава

Шарени топки можат да ги стимулираат детските раце на способност и имагинација Децата можат да создада�

DEN 0.33