Лили Шеќер ' Н Крем Памук Конус Предиво, 14 мл, Бела, 1 Конус

Лили Шеќер ' Н Крем Памук Конус Предиво, 14 мл, Бела, 1 Конус

DEN 0.67

Свеж

Достапно.

Влакна : 100% Памук. Крем Предиво Од Крин Шеќер Е природно, меко, апсорбирачко памучно предиво кое доаѓа во економична големина на конус од 14 мл. Цврсти Материи Со Големина на топка : 400гр / 14 мл, 645 метри / 706 јарди. Содржина : 100% памук / Нега : машинско перење и сушење / Мерач : 4 Средно Најлошо. Мерач на плетење : 20 ул и 26 редови со игла за плетење од 4,5 мм (сад 7). Капчиња мерач : 13 кометал и 14 редови со 5 мм (САД H/8) капчиња кука.

Избор на клиенти

Ренслат Предиво Капчиња Каранфил Букет Рачно Плетени Вештачки Цвеќиња САМ Комплет Домашен Декор Свеж
Ренслат Предиво Капчиња Каранфил Букет Рачно Плетени Вештачки Цвеќиња САМ Комплет Домашен Декор

Доволен материјал, Подготвен за ткаење ви овозможува лесно ткаење Сите рачно изработени со капчиња, ќе �

DEN 1.67
Бернат Меки Бебе Предиво, 5 мл, Мерач 3 Светлина, Мека Праска Свеж
Бернат Меки Бебе Предиво, 5 мл, Мерач 3 Светлина, Мека Праска

Содржина : 100% акрилик Цврсти Материи Со Големина на топка : 140гр / 5 мл, 331 метри / 362 јарди, Омбрес : 120гр / 4

DEN 232.00
Нако Астра,Плетење Предиво, Секој Ковчег 3.53 Мл, Можете Да Плетете Шалови, Блузи, Шалови и Џемпери Свеж
Нако Астра,Плетење Предиво, Секој Ковчег 3.53 Мл, Можете Да Плетете Шалови, Блузи, Шалови и Џемпери

Нако Астра има 100% Премиум акрилна содржина Со Астра, можете да плетете Кардигани, Шалови, Шалови, Беретк�

DEN 480.00
Бернат Меки Памук Јасно Бело Предиво - 3 Пакување од 120гр/4,25 мл-Најлон-3 Дк-254 Јарди-Плетење/Капчиња Свеж
Бернат Меки Памук Јасно Бело Предиво - 3 Пакување од 120гр/4,25 мл-Најлон-3 Дк-254 Јарди-Плетење/Капчиња

Содржина : 60% памук, 40% акрилик, Нега : Машинско Перење и Сушење Големина на топката : 120гр / 4,2 мл, 232 метри /

DEN 285.12
WSSBK Рачно Плетење Креативни Diy Симулација Цвет Букет Волна Капчиња Испрати Девојка Да Испрати Bestie Подарок Свеж
WSSBK Рачно Плетење Креативни Diy Симулација Цвет Букет Волна Капчиња Испрати Девојка Да Испрати Bestie Подарок

Рачно ткаени со љубов Нека имате пролет што цвета Вклучувајќи челични жици, формирајќи три димензии...

DEN 244.80
Ламс Волна Гроздобер Предива Капчиња Плетење Игла Занает, Сино-Зелена Боја Свеж
Ламс Волна Гроздобер Предива Капчиња Плетење Игла Занает, Сино-Зелена Боја

Тежина по една топка 1,76 МЛ (+0,176 МЛ) Материјалламс волна 60%, акрил 20%, најлон 20% Игла за плетење бомбо 0,137~0,177

DEN 271.84
Квинсленд Рустикален Твид Предиво 126 Смарагд Свеж
Квинсленд Рустикален Твид Предиво 126 Смарагд

Најлошо Волна Алпака Мешавина предиво Квинсленд Рустикален Твид е мешавина од волна, алпака и допир на �

DEN 2.33
Крем На Лили Шеќер Оригиналниот Омбре Предиво, 2oz, Мерач 4 Медиум, Памук, Игра-Машина За Перење &засилувач; Сува Свеж
Карон Колекции Акварели, Рачно Обоени Теми. Боја 075, Изгрејсонце Свеж
Карон Колекции Акварели, Рачно Обоени Теми. Боја 075, Изгрејсонце

Боја #075, Изгрејсонце Рачно обоен 3 влакно пима памук со иста разноврсност како персиската волна За игла �

DEN 1.67
Дмц Памук Перле Нишка Големина 5 642 - на 10 грама топка Свеж
Дмц Памук Перле Нишка Големина 5 642 - на 10 грама топка

Бренд : ДМЦ Количина : на 10 грама топка Боја : 642 Состав : 100% Памук Големина : 5 Дмц Памук Перле Нишка Големин

DEN 1.67