BVPOW 5 MFD uF 250V Издржат Напон Таванот Вентилатор Ѕид Вентилатор Биро Вентилатор бања вентилатор CBB61 Моторни Работи Кондензатор 2 Пакет

BVPOW 5 MFD uF 250V Издржат Напон Таванот Вентилатор Ѕид Вентилатор Биро Вентилатор бања вентилатор CBB61 Моторни Работи Кондензатор

DEN 0.33

Свеж

Достапно.

Име на производство : Кондензатор На Вентилаторот, Тип На Модул : CBB61, Диелектричен Материјал : Метализиран Полипропиленски Филм,Номинален Капацитет : 5 MFD u F,Толеранција : +-5%,Издржлив Напон : 250 V AC,Поларитет : Неполарен, Должина На Жица : 100mm. Стандарден cbb61 вентилатор кондензатор за тавански вентилатор, ѕиден вентилатор,вентилатор за биро, вентилатор за бања и други Вентилатор за Ладење. Професионален кондензатор за американските и северноамериканските навивачи кои се широко користени КАКО 125v AC еднофазен домашен вентилатор. Силно тело и концизен дизајн,тенок тело за да биде соодветно формирајте мал простор за инсталирање,заштедете време и енергија за инсталирање. 1 година гаранција. Име на производство : Кондензатор На Вентилаторот, Тип На Модул : CBB61, Диелектричен Материјал : Метализиран Полипропиленски Филм,Номинален Капацитет : 5 MFD u F,Толеранција : +-5%,Издржлив Напон : 250 V AC,Поларитет : Неполарен, Должина На Жица : 100mm. Стандарден cbb61 вентилатор кондензатор за тавански вентилатор, ѕиден вентилатор,вентилатор за биро, вентилатор за бања и други Вентилатор за Ладење. Професионален кондензатор за американските и северноамериканските навивачи кои се широко користени КАКО 125v AC еднофазен домашен вентилатор. Силно тело и концизен дизајн,тенок тело за да биде соодветно формирајте мал простор за инсталирање,заштедете време и енергија за инсталирање. 1 година гаранција. CBB61 Вентилатор Кондензатор Издржат Напон : 250 VAC Стапка Волумен : 5 MFD u F Модул Тип : CBB61 Вентилатор Кондензатор Над Поглед Големина : 38*26*15mm(L*H*T)/ 1.5*1.0*0.6 При Фиксирање На Дијаметарот На Дупката : 5мм/0,2 Во Должина На Кабелот : 100мм/4ин Нето Тежина По Единица : 21г/0,7 Мл Содржина На Пакетот : 2 х Кондензатор На Вентилаторот Конечна Забелешка : 1.Кондензаторот за домашен вентилатор работи како кондензатор со еден мотор и кондензатор за стартување заедно во исто време 2.As номинален 125v наизменична СТРУЈА еднофазниот волумен на вентилаторот на моторот се проценува со 0,1 x Моќност(Вати), како што е моќноста на моторот на вентилаторот е 50 Вати, кондензаторот на вентилаторот може да се избере 5 MFD 3.By волуменот на кондензаторот на вентилаторот во повеќето ситуации може да се избере во рамките на +-20% макс ако немате резервни делови при рака, на пример, кондензаторот од 5,0 МФД може да се замени со еден кондензатор од 4,0 МФД или 6,0 МФД 4.Се користи само ЗА 125 V AC вентилатор мотор, не се користи за 240 V AC ВЕНТИЛАТОР мотор (потреби издржат напон 330 V AC ИЛИ Погоре) 5.Најчестиот феномен на вентилаторот кондензатор скршен : не почнуваат да ротираат или ротираат не непречено.

Избор на клиенти

Извршете го кондензаторот 45+10 UF 45/10 MFD 370 VAC 2 инчи круг Свеж
Извршете го кондензаторот 45+10 UF 45/10 MFD 370 VAC 2 инчи круг

Докажана EIA456 во согласност со 60,000 часа сигурност Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5

DEN 1408.00
UXCELL A16030800UX0493 55 парче 1000UF 16V 105C радијален алуминиумски електролитски кондензатор, 8мм x 16mm Свеж
UXCELL A16030800UX0493 55 парче 1000UF 16V 105C радијален алуминиумски електролитски кондензатор, 8мм x 16mm

Име на производот : електролитски кондензатор; Тип : радијално олово; Температура : 40 до+105 C Оценет со нап�

DEN 1.67
97F9611-35 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот за тркалезно работење Свеж
97F9611-35 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот за тркалезно работење

Докажана EIA456 во согласност со 60,000 часа сигурност Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5

DEN 1.33
Кондензатор на Бригс и Страттон 312699GS Свеж
Кондензатор на Бригс и Страттон 312699GS

Овој производ е О.Е.М Овластен дел OEM Дел број 312699 GS Одговара на разни модели Briggs & Stratton Овој производ е пр�

DEN 3.33
10 парчиња Аксијален полиестерски филм кондензатор со долг 0,022UF 630V за стари радија и засилувачи на цевки Свеж
10 парчиња Аксијален полиестерски филм кондензатор со долг 0,022UF 630V за стари радија и засилувачи на цевки

Висококвалитетни полиестерски филмски кондензатори со стабилна изведба Спецификациите на кондензато�

DEN 133.92
43-23204-47 -Rheem OEM Round Counder Entection Diual Run Consector 70 + 10 UF/MFD 370 Волт Свеж
43-23204-47 -Rheem OEM Round Counder Entection Diual Run Consector 70 + 10 UF/MFD 370 Волт

Ова е сосема нов кондензатор OEM Врвен квалитативен дел за замена на OEM! Кондензатор на овална работа од 370

DEN 1092.80
Замена на 40 + 3 UF/MFD Двојна Универзална кондензатор АМРАД USA2274 Замена - Се користи за 370 или 440 VAC, направено во САД. Свеж
UXCELL A14060500UX0666 1200V 0,3UF Полипропилен филмски кондензатори 5 парчиња за индукциски шпорет, 1,38 ширина, 1,5 должина Свеж
UXCELL A14060500UX0666 1200V 0,3UF Полипропилен филмски кондензатори 5 парчиња за индукциски шпорет, 1,38 ширина, 1,5 должина

Тип на производ кондензатор Име на производот : Кондензатор за шпорет на индукција; Материјал за куќишт

DEN 1.33
Кондензатори на NHOSS 50pcs/lot 1uf 50v 1mf 105c 5x11mm алуминиум електролитски кондензатор 50v1uf радијално олово 50 парчиња Свеж
Кондензатори на NHOSS 50pcs/lot 1uf 50v 1mf 105c 5x11mm алуминиум електролитски кондензатор 50v1uf радијално олово 50 парчиња

Висока прецизност и стабилност, многу удобна и практична Широки апликации во компјутери, обработка на п

DEN 271.84
Нови 10 парчиња 470UF 35V 35V470UF 10 * 13mm 10x13mm 105 ° радијален електролитски кондензатор Свеж
Нови 10 парчиња 470UF 35V 35V470UF 10 * 13mm 10x13mm 105 ° радијален електролитски кондензатор

470 UF 35 V 105 ° радијален електролитски кондензатор Нови 10pcs 470 UF 35 V 35 V470 UF 1013mm 10x13mm 105 ° Радијален електролити�

DEN 0.67
Кондензатор на Kemet T354K226K035AT, радијален радијален танталум Свеж
Кондензатор на Kemet T354K226K035AT, радијален радијален танталум

Овој список е за 1 компјутери; Број на дел од Кемет : T354 K226 K035 AT Кондензатор на натопен радијален тантал Ко

DEN 0.67
NTE Electronics TD22M35 Series TD Solid Tantalum кондензатор, радијално олово, 22 μF капацитивност, 20% толеранција, 35V Свеж
PATIKIL CBB60 60UF Вклучен кондензатор, AC 450V 2 жици 50/60Hz Цилиндер 90x50mm за пумпи за вода, машини за перење мотор почеток Свеж
PATIKIL CBB60 60UF Вклучен кондензатор, AC 450V 2 жици 50/60Hz Цилиндер 90x50mm за пумпи за вода, машини за перење мотор почеток

Погоден за стартување на еднофазни мотори со фреквенција од 50 Hz и 60 Hz, како што се воздушни компресори, п�

DEN 734.40
10 парчиња 270uf 35v SANYO WX Серија 8x20mm Ниска Импеданса 35V270uF Матична Плоча Алуминиум Електролитски Кондензатор Свеж
10 парчиња 270uf 35v SANYO WX Серија 8x20mm Ниска Импеданса 35V270uF Матична Плоча Алуминиум Електролитски Кондензатор

10 парчиња 270u F 35 V SANYO WX Серија 8x20mm Ниска Импеданса 35 V270u F Матична Плоча Алуминиум Електролитски Кондензат

DEN 143.52
Packard PRCD5075 - 50 + 7,5 UF MFD X 370 VAC Genteq замена со двојна кондензатор круг C35075R / 97F9971 Свеж
Packard PRCD5075 - 50 + 7,5 UF MFD X 370 VAC Genteq замена со двојна кондензатор круг C35075R / 97F9971

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 50 + 7,5 UF / MFD 370 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици и�

DEN 2.67
Eeehb1v220a - фиксиран 2 SMD 1V220 Свеж
Eeehb1v220a - фиксиран 2 SMD 1V220

Кондензатор на повеќеслојни керамички чипови (MLCC) Површинска монтажа (SMD) Фиксиран кондензатор на елект

DEN 3.00
Замена за 6 парчиња Panasonic FM серија кондензатори 50V 150UF ниска импеданса Свеж
Замена за 6 парчиња Panasonic FM серија кондензатори 50V 150UF ниска импеданса

Ниска импеданса (40 % до 70 % помалку од сериите на ФК) Издржливост : 105 ° C 2000 ч до 7000 ч 100% автентичен Panasonic P / N E

DEN 1297.60
MARS 12232 - 10 UF MFD X 440 VAC Genteq Замена на кондензатор C410R / 97F5011 Свеж
MARS 12232 - 10 UF MFD X 440 VAC Genteq Замена на кондензатор C410R / 97F5011

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 10 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или а

DEN 0.67
Z97F9016-20 + 5 UF MFD 440 Volt VAC - GENTEQ OVAL DUAL RUN ADGRAPHED Свеж
Z97F9016-20 + 5 UF MFD 440 Volt VAC - GENTEQ OVAL DUAL RUN ADGRAPHED

Сосема нов кондензатор со двојно работење со OEM GE / Genteq 20 + 5 UF MFD 370 Волт GE / Genteq е врв на кондензаторот на ли�

DEN 159.52
PTMJ400 - Кондензатор за замена на моторот за замена на задниот дел од пакетот 400-480 MFD 220 250 волти Свеж
PTMJ400 - Кондензатор за замена на моторот за замена на задниот дел од пакетот 400-480 MFD 220 250 волти

Почеток на кондензатор Packard # PTMJ400 A Овие кондензатори за почеток на моторот се суви, електролитички, непа

DEN 2.00
Електролитски кондензатор на алуминиум - радијален - 50V 1.0UF Свеж
Електролитски кондензатор на алуминиум - радијален - 50V 1.0UF

Електролитски кондензатор на алуминиум радијален 50 V 1.0 UF (бродови од нас) Капацитет : 1.0 UF, максимален на

DEN 622.40
yise-J1091 Нов Компресор C ac 24v 1PK SD7H13 7H13 8947 S8947 7360 TDK-R151310S TDK-R151350S Свеж
yise-J1091 Нов Компресор C ac 24v 1PK SD7H13 7H13 8947 S8947 7360 TDK-R151310S TDK-R151350S

Ние ја тестираме секоја ставка и 100% гарантираме дека пред да испратиме доколку има незадоволство, ве мо�

DEN 2.67
Изврши кондензатор, 7,5 mfd, 370V, круг Свеж
Изврши кондензатор, 7,5 mfd, 370V, круг

Започнете со кондензатори Темп Опсег : 40 ° до 65 ° C (40 ° до 149 ° F) Електролитички, неполаризирани кондензат�

DEN 1220.80
EVOX RIFA 4.7UF 250V KEMET Метализиран филмски кондензатор - PHE426HF7470JR06L2 Свеж
EVOX RIFA 4.7UF 250V KEMET Метализиран филмски кондензатор - PHE426HF7470JR06L2

Кондензатор со единечен метализиран филмски пулс Полипропилен диелектрик Според IEC 6038416, одделение 1.1 К�

DEN 2.33
Замена на кондензатор со двојна тркалезна тркала од 50/5 MFD 370 волти за ICP CH9536VKB2 - CAP -97F9970, бренд на компоненти Свеж
Замена на кондензатор со двојна тркалезна тркала од 50/5 MFD 370 волти за ICP CH9536VKB2 - CAP -97F9970, бренд на компоненти

Заменски кондензатор со двојна тркалезна тркала за ICP CH9536 VKB2; 50 / 5 MFD 370 Волт Се користи во широк спектар н�

DEN 3.33
2 парчиња кондензатори Ничикон Ка 35V 2200UF аудио одделение Свеж
2 парчиња кондензатори Ничикон Ка 35V 2200UF аудио одделение

Серија Никонн Ка 105 ° C кондензатори со висок квалитет за аудио опрема Избрани материјали за создавање с�

DEN 1.67