Holibanna 5pcs GatePost Светиот свиток гроздобер декор метал мезуза декор Judaica mezuzah Религиозен подарок метал за патување легура синагога декоративна мезуза

Holibanna 5pcs GatePost Светиот свиток гроздобер декор метал мезуза декор Judaica mezuzah Религиозен подарок метал за патување

DEN 1.33

Свеж

Достапно.

Метал. Молитва Мезуза Декор- Мезуза го осветува и го штити домот, како и ја исполнува изреката на Псалмистот. Религиозна Мезуза- Овој вид мезуза е декоративен и нежен, и можете да го користите за украсување на многу места. Декор на Јудаица Мезуза- Одлична изработка му дава живописен изглед, што може да помогне во создавање на света атмосфера. Исто така, го прави, ќе го сакаш. ! Дајте му ја на вашата куќа како подарок. ! Еврејски подароци за мажи и жени, одлични подароци за соработниците. Легура мезуза занает- метална мезуза украс гроздобер мезуза плакета украсен декоративен мезуза фино занаетчиство и гроздобер изглед ретро и шик атмосфера за вашиот дом. Ретро Писмо Мезуза- Овој украс на Мезуза може да украси дневна соба, спална соба, трпезарија, хотел, библиотека,. Метал. Молитва Мезуза Декор- Мезуза го осветува и го штити домот, како и ја исполнува изреката на Псалмистот. Религиозна Мезуза- Овој вид мезуза е декоративен и нежен, и можете да го користите за украсување на многу места. Декор на Јудаица Мезуза- Одлична изработка му дава живописен изглед, што може да помогне во создавање на света атмосфера. Исто така, го прави, ќе го сакаш. ! Дајте му ја на вашата куќа како подарок. ! Еврејски подароци за мажи и жени, одлични подароци за соработниците. Легура мезуза занает- метална мезуза украс гроздобер мезуза плакета украсен декоративен мезуза фино занаетчиство и гроздобер изглед ретро и шик атмосфера за вашиот дом. Ретро Писмо Мезуза- Овој украс на Мезуза може да украси дневна соба, спална соба, трпезарија, хотел, библиотека,. Список на пакети 5 x Mezuzah Карактеристики -Из. - Постојат две мали дупки на секој крај кои се прикачуваат на надворешната рамка на вашата влезна врата Декоративна мезуза. -Материјална : Метална еврејска врата Мезуза - Одлична занаетчија му дава живописен изглед, што може да помогне да се создаде света атмосфера. Исто така, го прави А, ќе го сакаш. ! Дајте му ја на вашата куќа како подарок. ! Еврејски подароци за мажи и жени, одлични подароци за соработниците католички мезуза. -Олун : Како што е прикажано легура Мезуза - украс на легура Мезуза, прекрасно детален, убав католички украс, многу шик и карактеристичен еврејски симбол на вратата. - Овој вид мезуза е декоративен и нежен, и можете да го користите за украсување на многу места Јудаица Мезуза. - Овој украс на Мезуза е полн со верувања и религии и е многу значајна декорација Ерусалим Израел Скрол. Употреба.Сохаус Мезуза овој украс е познат како мезуза (хебрејски, „врата“) затоа што е поставен на вратите на куќата.

Избор на клиенти

Meir Cohen пакет од 5 разновидни бои емајлиран метал мезуза случаи, 8,8 см, Менорах Свеж
Meir Cohen пакет од 5 разновидни бои емајлиран метал мезуза случаи, 8,8 см, Менорах

Пакет од 5 случаи на мезуза Обоена емајл вметнување во бела, тиркизна, светло сина, црвена и кралска сина

DEN 3.00
Еврејска мезуза случај бело стакло со шарени дамки, креативна Јудаица, подарок за еврејски домаќинки Свеж
Еврејска мезуза случај бело стакло со шарени дамки, креативна Јудаица, подарок за еврејски домаќинки

Случај во Мезуза, шарени дамки, бело стакло, рачно изработено Јудаица, еврејско домаќинство, подарок за �

DEN 1040.00
Случајот Talisman4u Pewter Mezuzah со свиток еврејска starвезда на Давид Израел Јудаица врата Мезуза 4 инчи Свеж
Случајот Talisman4u Pewter Mezuzah со свиток еврејска starвезда на Давид Израел Јудаица врата Мезуза 4 инчи

Case Случајот со Пјутер Мезуза со свиток за врата со еврејска starвезда на Давид Донесете заштита и благосл�

DEN 0.33
Детска соба за деца од полираизин го потпишува писмото Мезуза Свеж
Детска соба за деца од полираизин го потпишува писмото Мезуза

* Мезуза со уметнички дизајн Големина : 12 см Материјал : полираизин Оваа дрвена мезуза е светло обоена и �

DEN 0.67
Мајкл Арам Црна орхидеја Мезуза Свеж Попустот
Мајкл Арам Црна орхидеја Мезуза

Рачно изработено Содржи : Јудаица Мезуза Колекција : Црна орхидеја Рачно изработено Содржи : Јудаица Ме

DEN 768.00
Сино мезуза стакло куќиште со сини, жолти и црвени дамки, подарок за еврејски домаќинки Свеж
Сино мезуза стакло куќиште со сини, жолти и црвени дамки, подарок за еврејски домаќинки

Случај во Мезуза, шарени дамки, сино стакло, рачно изработена Јудаица, еврејско домаќинство, подарок за �

DEN 960.00
Маташи рака насликана мезуза злато позлатена и кристали Свеж
Маташи рака насликана мезуза злато позлатена и кристали

Очигледна Јудаица : Мезуза е контејнер во кој се сместени пергамент испишан со верски текстови...

DEN 383.84
Starвезда на Дејвид Мезуза со Шема Израел Скрол Свеж
Starвезда на Дејвид Мезуза со Шема Израел Скрол

Со декорација на starвезда на Маген Дејвид Вклучено не кошер печатен свиток (валани во мезуза) Со хебрејск

DEN 1.67
Потпишана голема мезуза - алуминиум Свеж
Потпишана голема мезуза - алуминиум

Современа Јудаица Оригинален дизајн од Анат Басанта Направено во Израел Рачно изработени Предметот до�

DEN 0.67
Judaica mezuzah case алуминиум емајл сребрен сјај 10 см Свеж
Judaica mezuzah case алуминиум емајл сребрен сјај 10 см

Прекрасен случај во Мезуза направен од алуминиум обложена со емајл Сребрена боја Шин Случајот не вклуч�

DEN 1334.40
Ахарони 7 брахот метал кошер мезуза случај со луксузна сребрена чинија. Свеж
Ахарони 7 брахот метал кошер мезуза случај со луксузна сребрена чинија.

Вклучувајќи силен двострана лепак и метал назад што го затвора мезуза и го штити свитката на Мезуза Пос�

DEN 1.33
Сребрен алуминиум 12 см во Јудаица чувар на вратата од мезуза Свеж
Сребрен алуминиум 12 см во Јудаица чувар на вратата од мезуза

Елегантен полу круг мезуза случај со писмото сјај врежан на хебрејски јазик Ова е убава ставка за ваша с

DEN 239.20
Judaica Mezuzah Case Gold Metallic Aluminum затворен полу -круг 12 см Свеж
Judaica Mezuzah Case Gold Metallic Aluminum затворен полу -круг 12 см

Прекрасен случај во Мезуза направен од металик златен алуминиум Полу тркалезна форма Случајот има затв

DEN 1308.80
Паутер на светата земја со сини камења со накит мезуза Свеж
Паутер на светата земја со сини камења со накит мезуза

Убава и многу елегантна накит Мезуза од Израел оригинален дизајн Одличен квалитет и одличен изглед еле

DEN 180.16
Случај со месинг мезуза со кошерска свитка Јудаица мезуза јудаизам еврејски дом Свеж
Случај со месинг мезуза со кошерска свитка Јудаица мезуза јудаизам еврејски дом

Погоден за движење до 12 см Метал Мезуза Златна боја Висина на големината 16см / 6.2 "Ширина2см / 0.7" Длабочин

DEN 1.67
Бетонски мезуза сјај во боја - сина Свеж
Бетонски мезуза сјај во боја - сина

Современа Јудаица Грк од Марит Мејслер, оригинални дизајни Направено во Израел Рачно изработени...

DEN 1.00
Света земја подароци мезуза -грабеж -Појт Свеж
Света земја подароци мезуза -грабеж -Појт

2014 Метал MezuzahBroastplate (3,25 ")Пјутер, Статус : Активен, ISBN : 5246008363, ISBN13 : 9785246008362, UPC : 845246008362, Брзи : Брзина : 121265, CPC S

DEN 159.20
Пластична мезуза слична на бакар со гумена заптивка 10 см Свеж
Пластична мезуза слична на бакар со гумена заптивка 10 см

Бакарна пластика Мезуза Гума заптивка, доказ за вода Одговара на 10 см Клаф Не доаѓа со свиток...

DEN 3.33
Мезуза „Шалом-Салаам-Пејс“ во израелска сина емајл Свеж
Мезуза „Шалом-Салаам-Пејс“ во израелска сина емајл

20% од профитот на војна до мир се посветени на организациите за мир и социјална правда посветени на тран�

DEN 1.33
Judaica Mezuzah Case Пластично бело W сино сјај затворено 12 см Свеж
Judaica Mezuzah Case Пластично бело W сино сјај затворено 12 см

Убава кутија Мезуза направена од бела пластика со сина боја сјај Случајот има силиконска плута и затвор

DEN 206.40