Детски занаети Викаски занаети јапонски хартија за хартија од оригами 100 парчиња квадратни двострани хартиени занаети

Детски занаети Викаски занаети јапонски хартија за хартија од оригами 100 парчиња квадратни двострани хартиени занаети

DEN 273.12

Свеж

Достапно.

Поништување. Преклопната хартија е направена од врвен материјал, кој не е лесно да се раскине и да се скрши. Тие се погодни за почетници или искусни луѓе да ја практикуваат уметноста на преклопување на хартија. Весникот е исто така белешка, сликарство, декопаж, правење и други занаети. Се одликува со светла боја, што може да развие способност за деца со рака. Како неопходност од преклопување на DIY, тие ги споделуваат вашите креации со пријателите и најблиските. Поништување. Преклопната хартија е направена од врвен материјал, кој не е лесно да се раскине и да се скрши. Тие се погодни за почетници или искусни луѓе да ја практикуваат уметноста на преклопување на хартија. Весникот е исто така белешка, сликарство, декопаж, правење и други занаети. Се одликува со светла боја, што може да развие способност за деца со рака. Како неопходност од преклопување на DIY, тие ги споделуваат вашите креации со пријателите и најблиските. Опис Поставете ја хартијата во формата што ја сакате, погодна за занаетчиски и уметнички проекти. Може да ја стимулира креативноста на децата и развојот на мозокот. Подароци за деца и возрасни кои сакаат проекти за уметност и занаетчиство. Многу погодни за училиштата и наставниците на кои им е потребна многу хартија од оригами. Боја, која може да развие способност за пракса на деца .- Тие се погодни за почетници или искусни луѓе да ја практикуваат уметноста на преклопување на хартија. е исто така и бележење, сликарство, декопаж, правење и други занаети. Пакети вклучувајќи 300х хартии од оригами.

Избор на клиенти

X-DREE 25pcs LW1C AC 300V 20A 8.25 mm Теренот 5P Завртка Терминал Блок Лента Бариера(25 Unids LW1C AC 300W 20a 8.25 mm Paso Свеж
X-DREE 25pcs LW1C AC 300V 20A 8.25 mm Теренот 5P Завртка Терминал Блок Лента Бариера(25 Unids LW1C AC 300W 20a 8.25 mm Paso

Земја На Производство : КИНА; Материјал : Пластика, Метал; Нето Тежина : 303гр Содржина На Пакетот : 25 парчињ

DEN 1.33
Цели Прибор За Домаќинство | Корпа За Отпадоци Од Бања | Декорација На Мозаично Стакло | Корпа За Отпадоци Од Бања | Додаток Свеж Попустот
Цевка За Одвод на гориво 3920595 За Дизел Моторот Каминс Свеж
Цевка За Одвод на гориво 3920595 За Дизел Моторот Каминс

горивонафтаканализација Цевка За Одвод На Гориво дизел мотор делови Предлагам совет вашиот број на мот

DEN 2.67
Штанд За Украси со 12 Раце на бард, Дрво, 11,5 H x 10 W x 10 D, Пакување од 2 Свеж
Штанд За Украси со 12 Раце на бард, Дрво, 11,5 H x 10 W x 10 D, Пакување од 2

ВКУПНА ГОЛЕМИНА : 11,5" H x 10" W x 10" D измерено до најблиската .125" ДИМЕНЗИИ НА ПОВРШИНАТА НА ЕКРАНОТ : 10.25" H x 4.625 "

DEN 1.33
3/4 Инчен Гумен Флексибилен Резервоар Адаптер Компресија Преграда Фитинзи за Запечатување Свеж
3/4 Инчен Гумен Флексибилен Резервоар Адаптер Компресија Преграда Фитинзи за Запечатување

Заменете : за 3 / 4 инчен Флексибилен Адаптер За Резервоар Материјал : Изработен од гумени материјали, фле�

DEN 3.33
uxcell 698ZZ Длабок Жлеб Топчести Лежишта 8x19x6mm Двојно Заштитени Хромирани Челични Лежишта 2-Пакет Свеж
uxcell 698ZZ Длабок Жлеб Топчести Лежишта 8x19x6mm Двојно Заштитени Хромирани Челични Лежишта 2-Пакет

Топчести лежишта, во кои тркалачките елементи се сферични топки Целта на топчестиот лежиште е да го нам�

DEN 3.00