WYWWDXF Заврши 9 парчиња Рачно Плетено Предиво Капчиња Вештачко Цвеќе Букет За Свадба Декорација Домашен Декор

WYWWDXF Заврши 9 парчиња Рачно Плетено Предиво Капчиња Вештачко Цвеќе Букет За Свадба Декорација Домашен Декор

DEN 2496.00

Свеж

Достапно.

Вештачки цвет, цвет, предлог букет. Употреба : роденденски подароци, украси за дома, свадбени букети итн. Сите рачно изработени со капчиња, ќе има некои рачно изработени ознаки (на пример, ќе има мали краеви на конец, малите украси не се целосно симетрични), а големината ќе биде малку поинаква. Само големината на секој готов производ може да се гарантира дека ќе биде во основа иста. рачно изработени капчиња кука цвет, во обработката на времето, традиционалниот ракотворби е на работ на истребување, не и машински вез во споредба, има колекција на бутик. Букет кој никогаш не згаснува.вештачки цвет, цвет, предлог букет.Употреба : роденденски подароци, украси за дома, свадбени букети итн.Сите рачно изработени со капчиња, ќе има некои рачно изработени ознаки (на пример, ќе има мали краеви на конец, малите украси не се целосно симетрични), а големината ќе биде малку поинаква. Само големината на секој готов производ може да се гарантира дека ќе биде во основа иста.рачно изработени капчиња кука цвет, во обработката на времето, традиционалниот ракотворби е на работ на истребување, не и машински вез во споредба, има колекција на бутик.Спакувани вклучуваат : 1 / Многу х Рачно плетени Цвеќиња.

Избор на клиенти

Нако Астра,Плетење Предиво, Секој Ковчег 3.53 Мл, Можете Да Плетете Шалови, Блузи, Шалови и Џемпери Свеж
Нако Астра,Плетење Предиво, Секој Ковчег 3.53 Мл, Можете Да Плетете Шалови, Блузи, Шалови и Џемпери

Нако Астра има 100% Премиум акрилна содржина Со Астра, можете да плетете Кардигани, Шалови, Шалови, Беретк�

DEN 480.00
Бернат Меки Бебе Предиво, 5 мл, Мерач 3 Светлина, Мека Праска Свеж
Бернат Меки Бебе Предиво, 5 мл, Мерач 3 Светлина, Мека Праска

Содржина : 100% акрилик Цврсти Материи Со Големина на топка : 140гр / 5 мл, 331 метри / 362 јарди, Омбрес : 120гр / 4

DEN 232.00
Бернат Велур-иш 100гр-СКАПОЦЕНИ КАМЕЊА Свеж
Бернат Велур-иш 100гр-СКАПОЦЕНИ КАМЕЊА

#5 Гломазна Напнатост при плетење : 15 стс х 20 редови 6мм Напнатост Со Капчиња : 13 сц х 14 редови 6мм 70% Полиест

DEN 1.67
Микрофибер Акрилик Ализе Дива Свила Ефект Плетење Спорт Капчиња Предиво Многу 4 топката ковчези 400гр 1532иди Боја Свеж
DMC COLORCRD Иглави Теми за печатена боја со 12 страници Свеж
DMC COLORCRD Иглави Теми за печатена боја со 12 страници

Теми за игли на DMC, печатена картичка во боја Вклучени се детални упатства за перење и нега за секоја ниш�

DEN 3.00
Изработено Од Кетрин Букл Твид Предиво-2 Пакет, Прашина Сина, Мерач 5 Гломазна Свеж
Изработено Од Кетрин Букл Твид Предиво-2 Пакет, Прашина Сина, Мерач 5 Гломазна

Тежина : Гломазна (5) Содржина На Влакна : 96% Акрилик, 4% Најлон По Тежина На Ковчегот : 7 мл / 200 гр...

DEN 2.00
голо Волна предиво за Плетење 550ид 0.30 Иб Кашмир Предиво за Хеклање Свеж
голо Волна предиво за Плетење 550ид 0.30 Иб Кашмир Предиво за Хеклање

Содржината на предиво е 55% волна 45% најлон, Ова предиво е светло во боја, без необичен мирис, меко и без из�

DEN 1028.80
Кул САМ Рачно Плетени Кеси Волнени Капчиња За Плетење Пакет Рачно Плетени Подароци Свеж
Кул САМ Рачно Плетени Кеси Волнени Капчиња За Плетење Пакет Рачно Плетени Подароци

Тежина 0,2 кг Материјал : Волна Материјал : ткаење на памучна нишка Штрутура : Полиестер Чиусура : бока апе�

DEN 7798.56
Премиер Предива Колекција Секојдневно Цврсто Предиво - Тивко Сино 100-48 Тивко Сино Свеж
Премиер Предива Колекција Секојдневно Цврсто Предиво - Тивко Сино 100-48 Тивко Сино

Секојдневно предиво против Пилинг : Спречете ги вашите омилени проекти за плетење и хеклање да се натру�

DEN 0.33
ДМЦ 486-7292 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Светло Сива Свеж
ДМЦ 486-7292 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Светло Сива

Таписерија и вез волна нуди рамномерна завршница и убави резултати направени од 100 проценти чиста девст

DEN 2.67
Квинсленд Рустикален Твид Предиво 126 Смарагд Свеж
Квинсленд Рустикален Твид Предиво 126 Смарагд

Најлошо Волна Алпака Мешавина предиво Квинсленд Рустикален Твид е мешавина од волна, алпака и допир на �

DEN 2.33
Крем Подуени Кратки Трепки Предиво 3,53 Унци 180 Јарди Микро Влакна Свеж
Крем Подуени Кратки Трепки Предиво 3,53 Унци 180 Јарди Микро Влакна

(1) ковчег од 100 грама и 180 јарди Осигурајте се дека го проверувате дворот на вашиот проект и добивате дово

DEN 191.84
Бернат Меки Памук Јасно Бело Предиво - 3 Пакување од 120гр/4,25 мл-Најлон-3 Дк-254 Јарди-Плетење/Капчиња Свеж
Бернат Меки Памук Јасно Бело Предиво - 3 Пакување од 120гр/4,25 мл-Најлон-3 Дк-254 Јарди-Плетење/Капчиња

Содржина : 60% памук, 40% акрилик, Нега : Машинско Перење и Сушење Големина на топката : 120гр / 4,2 мл, 232 метри /

DEN 285.12
Зшкд Рачно Плетени Предиво Капчиња Букет За Свадба Партија Декорација Дома Декор Љубовници Подарок Свеж
Зшкд Рачно Плетени Предиво Капчиња Букет За Свадба Партија Декорација Дома Декор Љубовници Подарок

2 стилови, едниот е готов производ, другиот Е САМ, вклучувајќи материјали Ткајте го срцето во цвеќиња, љу�

DEN 4814.88
голо кашмир Предиво За Хеклање 3-Слојно Топло Меко Предиво Со Капчиња Со Мала Тежина Свеж
голо кашмир Предиво За Хеклање 3-Слојно Топло Меко Предиво Со Капчиња Со Мала Тежина

Мерино Волната е вид на материјал кој доаѓа од Мерино Овците и е познат по своите исклучителни својства.

DEN 1.00
Бернат Бебе Ќебе Предиво, 3.5 мл, Мерач 6 Супер Гломазна, Питер Патер Свеж
Бернат Бебе Ќебе Предиво, 3.5 мл, Мерач 6 Супер Гломазна, Питер Патер

100% Полиестер Бебешкото Ќебе бернат е 100% полиестер, луксузно меко предиво во стилот на шенил, совршено за

DEN 128.48