Ttartisan 11mm f2.8 Целосна слава Fisheye леќи за канони r монтирање камери како EOSR EOSRP -black…

Ttartisan 11mm f2.8 Целосна слава Fisheye леќи за канони r монтирање камери како EOSR EOSRP -black…

DEN 3.00

Свеж

Достапно.

Оптичкиот дизајн го подобри влошувањето на сликата на работ на леќите Fisheye. Смешно како магично огледало : искривување е душата на леќата со рибари, ја носи вашата кремачка уникатна и поинтересна. Fisheye Design прави неизмерно широк агол на гледање за производство на различна визуелна привлечност која се карактеризира со драматично нарушување и креативно прикажување на просторот. ❤ 11мм F2.8 Голем отвор, силна способност за замаглување во позадина, истакнете ја темата, корисно е да се намали бучавата на сликата и да се подобри квалитетот на сликата при снимање ноќе. ❤ Појасните слики и преносот на надреална информација може да отворат нова инспирација за спортска фотографија и фотографија на пејзаж. Покриеност на сензорот за рамка со екстремен ултра широк 180 степени агол на гледање на камери со целосна рамка. ❤11 Елементи во 7 групи со опсег на отвор на F2.8 - F16 ефикасно ја подобруваат деградацијата на сликата на работ на леќите Fisheye. ❤ Алуминиумско тело со анодизиран дизајн на боење. Повеќе компоненти на месинг. Метод на фокусирање : Рачно фокусирање. ❤ 11мм F2.8 Голем отвор, силна способност за замаглување во позадина, истакнете ја темата, корисно е да се намали бучавата на сликата и да се подобри квалитетот на сликата при снимање ноќе. ❤ Појасните слики и преносот на надреална информација може да отворат нова инспирација за спортска фотографија и фотографија на пејзаж. Покриеност на сензорот за рамка со екстремен ултра широк 180 степени агол на гледање на камери со целосна рамка. ❤11 Елементи во 7 групи со опсег на отвор на F2.8 - F16 ефикасно ја подобруваат деградацијата на сликата на работ на леќите Fisheye. ❤ Алуминиумско тело со анодизиран дизајн на боење. Повеќе компоненти на месинг. Метод на фокусирање : Рачно фокусирање.

Избор на клиенти

Леќи со целосна рамка за камера, големи леќи за портрет на силни ефекти за сликање за камера Свеж
Леќи со целосна рамка за камера, големи леќи за портрет на силни ефекти за сликање за камера

Точна изложеност и висока дефиниција : Под услов на слаба светлина, големиот отвор на F1.4 Голем отвор ле�

DEN 3.00
OM System Olympus M.Zuiko Digital 100-400mm F5.0-6.3 е за микро четири третини системска камера, диви животни на птици, временски Свеж
OM System Olympus M.Zuiko Digital 100-400mm F5.0-6.3 е за микро четири третини системска камера, диви животни на птици, временски

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Компактен, лесен леќа за зумирање за снимање во е�

DEN 0.33
Viltro 24mm F1.8 леќи, голем отвор, z монтирање на целосна рамка Премиер леќи со автоматски фокус за Nikon Z5 Z50 Z6ii Z7 Z7II Свеж
Viltro 24mm F1.8 леќи, голем отвор, z монтирање на целосна рамка Премиер леќи со автоматски фокус за Nikon Z5 Z50 Z6ii Z7 Z7II

Висококвалитетна слика : Користејќи мултислојна технологија за обложување, содржи вкупно 11 оптички стр

DEN 1.00
Extender 2.0x за Canon EOS Rebel T3 Свеж
Extender 2.0x за Canon EOS Rebel T3

Канон Монт Телеконвертер 2.0x фактор за зголемување Комуникација помеѓу леќи и камера применлива само з�

DEN 2.00
Сигма 15-30мм f/3.5-4.5 EX DG Ако асферичен ултра широк агол зумирање леќи за канон Свеж
Сигма 15-30мм f/3.5-4.5 EX DG Ако асферичен ултра широк агол зумирање леќи за канон

Ултра леќи за зумирање со широк агол дизајнирани за дигитални камери Canon Digital SLR 1530мм фокусна должина 3.54,5

DEN 2.00
2.2x Телефото леќи со висок степен за Panasonic Lumix DC-FZ1000 II Свеж
2.2x Телефото леќи со висок степен за Panasonic Lumix DC-FZ1000 II

2.2x Телефото стаклени леќи со висока дефиниција Оптимизирана за фотографија со мега пиксели Дигитални л

DEN 1264.00
Нови леќи за рибари со висока оценка од 0,42x за Sony HDR-PJ430V Свеж
Нови леќи за рибари со висока оценка од 0,42x за Sony HDR-PJ430V

0,35x дигитални леќи со висока дефиниција Изградба на челични барел Вклучува макро приврзаност што може д

DEN 1599.20
Vivitar 650-1300mm f/8-16 ако телефото зумирање леќи за Sony E-Mont, Alpha A6000, A5000, A5100, A3000, Nex, Nex-F3K, NEX-3NL, Свеж
Vivitar 650-1300mm f/8-16 ако телефото зумирање леќи за Sony E-Mont, Alpha A6000, A5000, A5100, A3000, Nex, Nex-F3K, NEX-3NL,

Овој 6501300 мм Телефото Зум е неверојатна фотографска алатка која обезбедува максимална разноврсност за �

DEN 1.33