Дрвена табла за пораки, мини креда табла знаци мини chalkboard, пишување информации за простории за отворање на простории

Дрвена табла за пораки, мини креда табла знаци мини chalkboard, пишување информации за простории за отворање на простории

DEN 372.80

Свеж

Достапно.

Се користи за пишување информации, свадбени преференции, ознаки за подароци, ознаки за цени. Можете да ги запишете информациите за точката на таблата за да се потсетите на нешто важно или да оставите порака до вашето семејство, колега, цимери. Може да се користи во канцеларии, дневни соби, спални соби, свадби и ресторани. Може да се користи како забава за одмор или специјална забава, Божиќна семејна забава, декорација на свадби, декорација на DIY, итн. Направено од дрво, безбедно, еколошки и здрави. Се користи за пишување информации, свадбени преференции, ознаки за подароци, ознаки за цени. Можете да ги запишете информациите за точката на таблата за да се потсетите на нешто важно или да оставите порака до вашето семејство, колега, цимери. Може да се користи во канцеларии, дневни соби, спални соби, свадби и ресторани. Може да се користи како забава за одмор или специјална забава, Божиќна семејна забава, декорација на свадби, декорација на DIY, итн. Направено од дрво, безбедно, еколошки и здрави. 1. Може да се користи како забава за одмор или специјална забава, Декорација на Божиќни семејни забави, декорација на свадби, декорација на DIY, итн .2. Се користи за пишување информации, свадбени преференции, ознаки за подароци, ознаки на цени.3. Може да се користи во канцеларии, дневни соби, спални соби, свадби и ресторани4. Можете да ги запишете информациите за точката на таблата за да се потсетите на нешто важно или да оставите порака до вашето семејство, колега, цимери.5. Изработено од дрво, безбедно, еколошки и здрави. Спецификација : Тип на ставка : Мини -табла за табла : Вудкантност : 50 парчиња / Поставување : Приближно. 5,7 x 10.2cm / 2.2 x 4inpackage список : 1 сет xmini chalkboard.

Item Type: Mini Chalkboard
Material: Wood
Quantity: 50pcs / set
Size: Approx. 5.7 x 10.2cm / 2.2 x 4in
Package List:
1 set xMini Chalkboard:

Избор на клиенти

Стартерите за имагинација Реверзибилни пласмати на таблата со креда 12 x17 4/pkg-црно-пена Свеж
Стартерите за имагинација Реверзибилни пласмати на таблата со креда 12 x17 4/pkg-црно-пена

Реверзибилни пласмати на таблата со креда 12 "x17" 4 / pkg црна празно Висина на пакетот на производот : 0.01 "...

DEN 3.00
Знак за приказ на тротоарот 36 x 24 црна креда од двострана рамка од тврдо дрво виолетова Свеж
Знак за приказ на тротоарот 36 x 24 црна креда од двострана рамка од тврдо дрво виолетова

Слободен знак на табла со пурпурна рамка од дрво Се одликува со избришана табла со креда од секоја стран

DEN 271.84
VOGTP правоаголник креда изглед со ефект на фонт стил на креда 8 широк магнет за употреба на која било челична површина Свеж